Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy nagytestű kutyának, mit...

Egy nagytestű kutyának, mit szokás és mit célszerű megtanítani?

Figyelt kérdés
Szobatisztaság,alap engedelmességi feladatok pl.: séta pórázon, utazás, alap parancsszavak,messziről kézjellel be tudom hívni . A kérdés h ezeken kívül kell vagyis érdemes neki tanítani valamit? Nagyon élvezi ha tanítom, és állandóan igényli is! Unokahúgom 10 éves és pórázon simán sétál vele, nem húz, nem rángat... Persze felügyelettel mindig megyek Velük. Van valami ötletetek vagy véleményetek hogy célszerű-e még valamiket tanítani neki, es ha igen mit?!! Ha nem akkor indoklást kérek! 😊
2016. márc. 1. 09:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Alap dolgokat, mint láb mellett séta póráz nélkül, helyben maradás, más kutyák társaságának legalább közömbös elviselése, stb. illik tudnia egy jól nevelt kutyának. Ezen felül semmit sem kötelező megtanítani.

De ha a kutyára fókuszálsz, nem pedig arra, hogy mi kell ahhoz, hogy jó együtt tudjatok élni, akkor érdemes tanítani. Minden kutyát valami munkára találtak ki és használtak, ennél fogva igénylik a munkát, az aktív foglalkozást. De bármit lehet tanítani. A trükköktől, magasabb szintű engedelmes munkától kezdve az agilityn, frizbin át a nyomkövetésig, őrző-védőig, vadászatig vagy terelésig bezárólag mindent lehet csinálni a a kutyával.

2016. márc. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Láb mellet séta is megy, néha kicsit nem figyel de egyébként nem kószál el, nem csavarog. Rengeteget játszok vele, szereti húzni vonni a kötelét. Nyomkeresése igazán komoly. Soha nem tanítottam neki, de kipróbáltam és ügyes, kicsit korrigálni kell rajta mert mikor a szagmintát megtalálja még nem ül vagy fekszik mellé, hanem csak áll. De ez a legkevesebb 😊 próbáltam akadály pályán végig vinni és szuper. Egyébként volt h fogott fácánt! 😄 Elég brutálul, soha nem láttam előtte h ilyet csinált volna, ösztönösen mint állat úgy ugrált a levegőbe es meg is fogta! 😄 De csak leteperte körbeszagolta elengette és futott utána. Játszott vele,nem ölte meg. 😄 Nagyon állatfajzat kutyi ❤ . Imád ugrálni, a játékáért nagyon durván megtesz amit csak akarunk. Köszi a választ. Akkor finomítani kell kicsit a szabad sétán, plusz valamilyen sportot vagy ilyesmit keressek neki. 😊 Amúgy a nyomkövetés az nagyon megy neki, folyton a Földön van az orra, megtalálta a kiscicánkat aki elkóborolt az anyjától... 😊😊 aztán melléfeküdt 😃
2016. márc. 1. 10:01
 3/4 A kérdező kommentje:
Kutyákkal nagyon figyelmes. Kicsi keverék kutya van a szomszédba és imádja. Óvatosan játszik vele. Idegen kutyákkal is nagyon figyelmes, nem támad, kicsit van hogy félénk , de körbeszagolják egymást és kész. 😊 Nagyon játszós,minden idegennel játszani akar legyen az ember , gyerek, vagy állat. A macskával is játszanak meghuzza picit a farkát a macska meg odadörgölőzik. 😄 Ismeretlen emberekkel is nagyon barátságos, körbe szagol és indulhat a móka. 😊 Viszi a játékát h játszanak vele ❤ Sok ember közt is volt már, nagyon nyugott és kiegyensúlyozott.Utcán szépen követ, idegen kutyusokat körbeszagol és Ennyi.
2016. márc. 1. 10:08
 4/4 A kérdező kommentje:
Vannak tyúkjaink és nyulaink, a kutya egybe van nyitva Velük, egyet sem bántott még. Megszagolja őket és elmegy. Nem szalad a nyuszika után, se a tyúk után,nem ijesztgeti őket. Pici korában megismertettem vele az állatainkat és eszébe sem jutott piszkálni őket. Van egy nagy kanmacskám nah azt szereti piszkálni de az pofozkodik és akkor sírás a vége, odaszalad hozzám és bújik. 😃
2016. márc. 1. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!