Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kasztrálással meg fog...

A kasztrálással meg fog szűnni a kutyám területjelölő viselkedése?

Figyelt kérdés
2016. márc. 1. 09:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2016. márc. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem. Az nem hormonális, hanem genetikailag kódolt ösztön.
2016. márc. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem fog változni. Az ivartalanítással csak a szaporodási képességét veszti el.
2016. márc. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Jaj ne. Ez egészen biztos? Esély sincs rá, hogy megszűnjön? Vagy legalább kevesebbszer forduljon elő?


Akkor hogy lehet egyáltalán lakásban tartani kan kutyát?

Vagy meg lehet tanítani hogy ne jelöljön?

2016. márc. 1. 16:26
 5/18 A kérdező kommentje:
Érdekes, pedig sokan azt mondják hogy az ivartalanítással megszűnik, pl ennél a kérdésnél is több válaszoló állította: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1849183-a-kut..
2016. márc. 1. 16:32
 6/18 anonim ***** válasza:
Neveléssel szűnik meg. Az ivartalanítás pedig segít a nevelésben :) De alapvetően nem azért jelöl, mert kan, meg ivaros, hanem mert félresiklott a nevelése. Keressetek egy viselkedési problémákkal foglalkozó kiképzőt, aki segít helyretenni :)
2016. márc. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Lakásban jól nevelt kan nem jelöl. 9 éves a kanom, ivaros, a kölyökkori balesetektől eltekintve soha nem pisilt be. Ha jelölget a lakásban, ott nagy gondok vannak.
2016. márc. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Hát, ha félre is siklott a nevelése, az NEM rajtunk múlt. Kóbor kutya volt, menhelyről fogadtuk be, már néha by évesen.
2016. márc. 1. 17:55
 9/18 A kérdező kommentje:

*néhány évesen

Nálunk már jelölt. Próbáltam leszoktatni róla, de mivel nem vagyok ott velw mindig, ha nem látom, újra elkezdi csinálni.

Amikor ott vagyok és nem engedem neki, akkor is csak "megfélemlítve" érzi magát, mintha bántani akarnám :/

Tehát nem is tudom űgy igazán fegyelmezni, mert azt látom rajta, hogy nem érti, mi rosszat csinált. Vagy ha tudja is, akkor sem tudom megakadalyozni, hogy újra jelöljön.

2016. márc. 1. 18:01
 10/18 anonim ***** válasza:

Akumi jól írja.

Pusztán az ivartalanítás nem elég. Minket is hitegettek, mert nyáron elviselhetetlen a szag a kertben. Nem változott. Ugyanúgy jelöl. Bent lakáson belül nem, mert arra meg van tanítva.


Szóval a nevelése könnyebb lesz valamivel, ha ivartalaníttatod.

2016. márc. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!