Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy kiskutyám folyamatosan...

Van egy kiskutyám folyamatosan bepisil és kakil hordjuk ki rendszeresen de oda se neki. 😢 mindig megdicsérjük kint de semmi eredménye! 😢 Mit tegyek hogy ez megváltozzon?

Figyelt kérdés

A kutya fajtája:Bichon havanes

Neme:fiú


2016. márc. 2. 14:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Mi is pelenkáztunk, amíg nem lehetett kivinni a kutyát, de szépen leszokott róla, és már szobatiszta (öt hónapos, kistestű). Szóval a pelenka alapvetően azért nem ördögtől való dolog... A kérdező is azt írta, hogy a pelenkával se értek el eredményt, vagyis a kutya azt sem tudta megtanulni, hogy a pelenkára szabad - úgyhogy én azt gyanítom, hogy másról van szó, mint hogy a pelenka rossz ötlet.


De egy kilenc hónapos kutyánál a pelenka már felesleges, ha ki van rakva neki, akkor tegyétek el. Minden lakásban ürítést tiltsatok (nem szabad fizikailag fenyíteni, csak szólni neki, hogy nem, nem szabad - határozottan!), ha pedig kinn végzi a dolgát, akkor ne csak dicsérjétek, kapjon jutalomfalatot is (valamit, amit nagyon szeret, virsli, sajt, almadarabkák...). A jutifali legyen olyasmi, amit imád, és csak nagyon kis darab, nem kell elkényeztetni. És mindig csak akkor kapja, ha ügyes.

2016. márc. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Óó ezt nemtudtam az eladók azt mondták hogy a kutyapelenka a legjobb és amúgy most egy nagy (egy nagy szoba háromnegyed kb.) akkora ketrecbe van berakva és 2óránként visszül le köszönöm a sok segítséget! ☺❤
2016. márc. 4. 13:02
 13/14 anonim ***** válasza:
Na megtanulta?
2016. márc. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
0%

A kutyapelenka egyáltalán nem rossz!


Nekem bichon bolognese-em van, most 7 hónapos. Amíg meg nem kapta az összes kötelező oltását (nem emlékszem már, talán 3 hónapos koráig..?) Nem vittük ki, a kutyapelenkát kiraktuk neki, és szépen lassan rászokott. Aztán utána elkezdtük kihordani, és szépen lassan kiszokott, belső ingere volt arra, hogy ne a lakásban, hanem a természetben végezze el a dolgát, ha csak lehet. A pelenka az estékre való tekintettel még kint van (bár lassan most már lehet el is rakjuk, tudom hogy már tudnia kell tartani), és csak nagyon ritkán jár rá, azt is csak éjszaka. Van amikor napokig, vagy egy hétig is száraz marad.


A kulcs az, hogy gyakran vidd ki, ha kell, eleinte óránént, végezze csak el ott a dolgát, aztán be is lehet hozni. Szépen lassan neki is meglesz az ingere arra, hogy kint csinálja, ne bent. :)

2016. ápr. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!