Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A póráz nélkül kutyát sétáltat...

A póráz nélkül kutyát sétáltató ellen lehet valamit tenni?

Figyelt kérdés

Egy elég jó kertvárosi részen lakunk, nyáron ide költözött egy fiatal férfi, három pit. vagy amstaff kutyája van (az egyik talán pit vagy annak keveréke, nem tudom, de az a típus)

Amikor elmegy az ember a ház előtt, majd széttépik a kerítést, nagyon agresszívnak tűnnek, és a három kutyát egyszerre sétáltatja, csak az egyiken van póráz.

Mindig mondja az embereknek,hogy nem bántanak, ha más kutyás jön a póráz nélkülieket visszahívja, és leülteti maga mellé,vagy ráparancsol,hogy ül, maradsz, és akkor ott ül a kutya a következő utasításig, de a pórázon lévő majd megőrül, az támadna.

A másik kettő közül is, az egyik támadásra kész, néha ugat is,morog, de nem mozdul, gondolom parancsra megy.

Egyszer kocsiból láttam,hogy macska után futott, de a gazdája ráordított, és akkor fülét,farkát behúzva somfordált vissza.

Látszólag tényleg ártalmatlanok, ha ott a gazdi, de ha nem figyel, vagy csak későn veszi észre,hogy a kutya támadásba lendült?

Én mindig úgy félek tőlük, mikor már elmegyek akkor méregetnek a kutyák.

Volt,hogy a kutyám is velem volt, akkor az egyik kutya már lapított is a fűben, mint mikor támadni akar, az nagyon félelmetes volt.

Nem értem miért nem tud pórázt tenni rájuk, elég ha egyszer nem hallgat rá valamelyik, csak egy pillanatig...nem merek neki szólni vagy megkérni, mert olyan nagy darab, cigányképű, szerintem max kinevet.


2016. márc. 2. 19:25
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
27%
A rendőr megbüntetheti, mert közterületen egyáltalán nem szabad kutyát póráz nélkül sétáltatni, se pitbult, se csivavát, se mást.
2016. márc. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
77%

Én egyetértek a póráz nélkül sétáltatóval (bocsi), alapvetően túlságosan félelmetesnek ítéled meg a kutyákat, több, mint valószínű, hogy nem is veled foglalkoznak.

A kutyának kell póráz nélkül is sétálni, amire vagy nincs futtató a környéken, vagy kisebb, mint a ház/lakás.

Azért sem értem, hogy mi a probléma, mert a kutyák hallgatnak rá, egy macskát kergető kutyát is simán leállít. Amelyik nem hallgat rá pórázon van, gondolom, hogy a másik 2 is azon lenne, ha veszélyes ebekről lenne szó.

Ha kutyafóbiás vagy, kerüld el őket. Ennyi.

2016. márc. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
64%

Hogy egyetértesz-e vele, az tök mindegy. Jogszabály mondja ki, mit lehet tenni:


[link]


7. § (1) Belterület közterületén - kivéve az ebek futtatására kijelölt területet - ebet csak pórázon lehet vezetni. Közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes.

(2) Közterületen az eb tulajdonosának biztosítania kell, hogy az eb sem más állatot, sem embert harapásával ne veszélyeztethessen.

(3)31 Szájkosarat használni a (2) bekezdésben foglaltak végrehajtása érdekében - ha törvény, kormányrendelet vagy miniszteri rendelet a szájkosár használatát nem írja elő - kizárólag az egyed jellemzően agresszív magatartásának ismerete esetén kell.

2016. márc. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Jogszabály írja elő...

A kutyások 90%-a sétáltat póráz nélkül.

A rendőrök 99%-a nem fog semmit tenni ez ellen, ameddig a kutya nem tanúsít támadó magatartást.

Nem tudom hol élsz, ahol a rendőröket ez annyira zavarja, hogy tennének ellene. :)

2016. márc. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
91%

Eleve a rendőrnek ehhez semmi köze, a közteresek bírságolhatnak érte, de őket meg szökőévente egyszer látni.


Én is hasonlóképpen nézek ki amúgy a pitemmel. Nem azért akar odamenni minden emberhez meg kutyához, hogy megtépkedje őket, hanem puszta kíváncsiságból, de visszahívom, mert jó arc vagyok. És igen, képes morogva hisztizni, ha valamit nem kaphat meg, amit nagyon akar. De nem agresszív.

Az meg, hogy otthon a kerítés mögött mit csinálnak, semmit nem jelent. Az öreg kutyám is úgy tud házat őrizni, hogy nem ismerni rá, őrjöng, mint valami vadállat, de amúgy senkit nem bántana. Amikor anyósék szabadelvű nevelésének hála volt lehetősége megenni a gázóraleolvasót, akkor fél perc bátorsággyűjtés után belecsípett a nadrágjába, a félelmetes fekete farkaskutya. Tavaly meg láttam, amikor valami póráz nélkül sétáló ostoba kutya bedugta az orrát a kerítésünkön, a pit jobbról, az öreg balról ugatta tovább öt centi távolságról, nem tépték le az arcát. A házőrzés nagyon sokszor csak színjáték, nincs mögötte komoly szándék.

Én a helyedben beszélgetnék a sráccal egy kicsit, mielőtt elkezdem démonizálni a kutyáit.

2016. márc. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
87%
Ezek teljesen jól nevelt, normális kutyáknak tűnnek és a gazdájuk is valószínűleg normális. Kevés ilyen jól nevelt kutyát látni sajnos. Túlreagálod.
2016. márc. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
86%

a rendőrnek nem dolga ezzel foglalkozni, a közteresekről meg csak annyit, hogy a nálunk a környéken ülnek az autóban, ki nem lehet őket onnan robbantani, szarnak mindenre.

a törvény meg gyakorlatilag állatkínzás, sehol sem engedélyezett az elengedés, normális kutyafuttató hány van az országban? normális közösséggel, tisztán rendben? hát nálunk sehol.

ne haragudj, de te reagálod túl. tök normálisnak hangzik a pasi, örülnék, ha ilyen emberek élnének a környékünkön nem pedig parasztok mint most. tudja kezelni a kutyáit (hány embert láttál már macskáról visszahívni kutyát? mert én elkeserítően keveset), figyel rájuk és amelyik nem úgy viselkedik, azt pórázon tartja. hol a hiba? más kutyás jön maga mellett tartka a kutyáit, na ilyenből se sokat ismerek...

nem minden kutya akar támadni, aki lapul. kerítésen belül meg persze, hogy őrjöngenek (agressziónak azért ne nevezzük még), saját területe, megteheti. nem jön ki onnan.

kicsit el vagy te tévedve és ne haragudjon, hogy ilyen nyersen kimondom, de a kutyákhoz sem nagyon értesz. felesleges műbalhé volt ezt kiírni...

2016. márc. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

"A kutyások 90%-a sétáltat póráz nélkül. "


Nem tudom, hol laksz, de jó ha 2 havonta látok egy póráz nélküli ebet a kutyafuttatókon kívül.

2016. márc. 3. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
60%

"Ezért is fontos minél szélesebb körben világossá tenni, hogy a 41/2010. Korm. rendelet 17 § 1. bek. értelmében fajtától függetlenül minden kutyát kötelező belterületen, közterületen pórázon vezetni!"


Sokan tartanak a kutyáktól, főleg ha 2 pit szabadon van. Had lehessen már félelem nélkül sétálni a városban! Pesten sok kutyafuttató van. Gyalog megközelítve tőlem 10 -15 perc alatt vagy 6-ot elérek, ami most eszembe jut. Van közöttük kifejezetten nagy is.


A betonon, járdán eleve nem lehet kivitelezni a futtatást.

Ha valaki kutyát vesz, mérje fel azt is, hogy hol tudja majd lemozgatni.


Vidéken még egyszerűbb, mert a település méreténél fogva hamar ki lehet érni főleg autóval valami prérire, erdőbe. Ja, hogy az idő? Hát a kutya tartás időt és pénzt igényel. Nem kötelező.


És mielőtt valaki félreérteni, imádom a kutyákat, de nem tartok, mert nem fér bele a napirendembe sajnos.

2016. márc. 3. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

"Pesten sok kutyafuttató van. Gyalog megközelítve tőlem 10 -15 perc alatt vagy 6-ot elérek, ami most eszembe jut. Van közöttük kifejezetten nagy is. "


Ja, kivéve kertvárosban. Ahol én laktam még pesten, az egész kerületben két futtató volt, az egyik zsebkendőnyi, a másik több, mint egy óra sétányira tőlünk, nem is sikerült megtalálni. Persze a kutyások találtak sok helyet, ami nem hivatalosan kutyafuttatónak lett használva, de ez attól még nem legális és ha a közterületesnek rossz napja van, simán büntethet.

2016. márc. 3. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!