Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az állatorvos, hogy vizsgálja...

Az állatorvos, hogy vizsgálja meg a kutyát?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A kutyám gyakran rázogatja a fejét, valőszínűleg a fülével van valami. Az állatorvos,hogy vizsgálja meg,ha nem enged közel magához idegeneket? Szájkosarat tesznek rá? Ezt nekem kell biztosítani? Vagy hogy működik? Kistestű kutyusról van amúgy szó,csak mégis érdekelne.
2016. márc. 3. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom nem szájkosaraznak, hanem bekötik. A férjem kutyáját vittük egyszer, le is vetették a szájkosarat és kötöttek. A munkahelyi őrzőkutya meg már moccanni sem tudott a betegségtől, nemhogy harapni, mégis bekötötte a doki a száját. És ez 2 egymástól független orvos és város.
2016. márc. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Mi szájkosárral mentünk egyrészt a többi kutya miatt másrészt meg jobb így. De nekünk ilyenünk van és azt nem vették le róla.

[link]

2016. márc. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Bekötik a száját, rosszabb esetben nyugtatózzák is, de az ritka azért. Vagy a mi dokinknál pl. elviszik a kutyát hátra gazda nélkül, ott már nem szokott lenni hiszti, szinte mindegyik csak a gazdának csinálja a fesztivált, nélküle rögtön kezesbárány.
2016. márc. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Jézusom utolsó, a halál járna olyan orvoshoz akinél megpróbálnák elvenni kutyát! Milyen joguk van ehhez??

Hiszti? Ugyanmár! Talán nevelni kéne! Az én kutyáimnak sosem kellett bekötni a száját, pedig igencsak egygazdásak... Lefogom és viszlát, békésen tűrik... Azért megnézném, hogy mit csinál a kedves orvos ha nem jön be a 'gazda nélkül kezesbárány' teória... Az orvos maradjon csak a gyógyításnál, bár mondjuk sok ahhoz sem igazán ért. Tudtommal az egyetemen nem kutyakiképzést tanítanak nekik...

2016. márc. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ja, tutira halál jár azért, mert egy vérvételnél nem lesz még a plafon is véres a vergődés miatt, meg nem stresszeli magát sokkosra az állat, hanem megcsinálják nyugisan. Tényleg, micsoda kegyetlenség, hívom is az állatvédőket.

Nyilván nem szó nélkül meg erőszakkal viszik hátra; ha azt mondod, hogy ne, akkor marad ott, jézusom. Miért kell rögtön rosszra gondolni? És amelyiket lefogod és nem vergődik, ahhoz még csak az asszisztens se nyúl hozzá, foghatja gazdi a vizsgálat/oltás/vérvétel/akármi alatt. De ha egyszer kell, a kutya érdekében, és a gazda is hozzájárul, akkor elviszik hátra.

Ha meg az sem hat, akkor jönnek az említett módszerek, szájbekötés, lefogás, végső esetben bódítás.

2016. márc. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
14%

Felőlem csinálhatnak a kutyával bármit de tőlem elvinni nem fogják, az biztos.

Egyszer az apám vitte a kutyám, akihez semmi köze nem volt. Érdekes mód pont akkor gyűlölte meg az orvost... Amíg kézbe nem vettem megint a dolgokat... Szóval ennyit a gazda nélkül kezesbárány elméletről. Egy normális kutya a gazdájával érzi magát biztonságban.

2016. márc. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen, csak ne felejtsd el, hogy vannak rosszul nevelt kutyák, akiket nem kell a gazdájuk marhasága miatt agyonszekálni a dokinál, úgyse fogják őket soha megnevelni. Akármennyire is nem akarod beismerni, a jelenség létezik, és ne a kutya szívjon miatta, ha nem muszáj.

Plusz vannak befogadott kutyák, akikkel az előző gazdájuk utáltatta meg a dokit, azt sem két perc kiszedni belőlük, addig is kezelni kell őket.

2016. márc. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

az enyém is hisztériázik az orvosnál, sehol másnál nem próbálkozik be, de itt igen. érdekes, amint hátrahúzódom és hagyom a dokit kezelni a helyzetet (egy újjal nem nyúlt soha a kutyához, még csak rá se kiabált, csak szólt), abbahagyja, mert rájön, hogy semmire sem megy vele. te műtétnél is ott lábatlankodsz?

kérdező, akár szájkosarat kap (a pofaösszeszorítót szokták használni) vagy bekötik, szerintem megoldják ők. emiatt ne aggódj :)

2016. márc. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A mi dokink ad egy szájkosarat amit rá kell tenni. :) az egyik válaszoló linkelt egy szájkosarat, pontosan olyat ad, van neki a legkisebbtől a legnagyobbig.
2016. márc. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Hiszti? Ugyanmár! Talán nevelni kéne!"

Ha egy kutyának kellemetlen (fájdalmas) valami, ösztönös reakció, hogy el akar onnan menni, vagy elhúzni a fejét. Ez nem nevelés kérdése.

Az én pit keverékem is sajnos többször volt dokinál, a füle miatt. Az egyiknél gézzel kötötték be a pofáját (mert a szájkosárból kibújt), 1 doki lefogta, a másik próbált a fülében turkáli, eredménytelenül. MAjd beletolt valami cuccot, nyújtott kézzel, ne kelljen közel mennie... 10.000-ért.

A kutyámnak ugyanúgy megmarad a fülfájása, ezért másik dokihoz vittem, aki benyugtatózta, és kiszedte a toklászt, ki is takarította a fülét. Mondta, hogy ha belenyúl, és a kutya elrántja a fejét, több kárt tud csinálni, mint hasznot. Ezért altatta. De utána egyből ébresztette.

Nem agresszív, csak menekülni akart.


Kistestűnél elég lehet a pofája bekötése, és a lefogás. (amit te is megtehetsz)

2016. márc. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!