Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Öreg kutyánál ez normális?

Öreg kutyánál ez normális?

Figyelt kérdés
Szüleimnek van egy 15 éves, illetve egy másfél éves kutyája. Mostanában gyakran támad az öreg a fiatalabbra. De mondták a szüleim, hogy egyik nap Anyukám kezét is majdnem megharapta az öreg kutya. Az orvos adott neki értágítót, de azt mondta, hogy ez az öregség jele, és ha ez nem használ, akkor el kell altatni a kutyát. Tényleg van ilyen, hogy egy öreg kutya egyszer csak támadóvá válik? Soha nem volt vele semmilyen probléma.
2016. márc. 3. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Már láttam ilyet. Megvakulnak, megsüketülnek, meghülyülnek, mint az emberek. Az egyik ismerősnek is ilyen lett az öreg kutyája, nem szabad hozzányúlni, simogatni, mert harap. Ha a kutya megy oda hozzád, és megszagol, akkor OK, nem fog bántani, de semmi hirtelen mozdulat, semmi közeledés, mert akkor harap.
2016. márc. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
:) van, hogy morcosabbak,igen . Az enyém pl. már nem szerette ha puszilgattam, ha ölelgettem, mindig tudatta, hogy elég ám a jóból, be lehet fejezni . De az meg sem fordult a fejembe soha, hogy orvos, meg elaltatni .
2016. márc. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha fáj valamije, vagy megijed, mert nem hall és/vagy lát már úgy, mint régen, akkor előfordulhat, hogy odakapkod. A kicsi meg akár idegesítheti is, azért is mehet neki, megelőzésképpen, vagy rászól, hogy takarodjon már el onnan, és nem ért a szép szóból.

Doki megvizsgálta rendesen, vagy csak úgy találomra adott neki értágítót? Azt egyáltalán mire kapta, mi baja van?

2016. márc. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az a baj, hogy mostanában többször már összekaptak, és mindig az öreg kezdi. Legutóbb az öreg nekiment a fiatalabbiknak, elkapta a torkát, a "pici" meg elkapta az öreg lábát. Alig lehet őket szétválasztani, sokszor már a szüleim keze-lába is vérzett. Már egy morzsa miatt is képesek egymásnak menni. De akkor is támad az öreg, ha a picit megsimogatják. Pedig mindkettő egyformán szeretve van. Szüleimnek esze águkban sincs elaltatni az öreg kutyát, csak az a baj, hogy szinte már félnek tőle, minden ok nélkül támad már.
2016. márc. 3. 18:24
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen van,mert ha már nem lát jól,hallása sem a régi bizonytalan lesz.


14 éves kutyusom is ilyen lett bár minket soha nem támadna meg,illetve a fiatalabb kutyánkat sem. Ő lát meg hall,de már rosszul.


Vendégeket ugatja morogja meg alig lehet leállítani, hirtelen idegen szag miatt.


Mondjuk érdekes,hogy anyum barátnőjét akit 13 éve ismer a kutya,heti 2x-3x feljön hozzánk, konkrétan neki megy,míg legjobb barátnőmet akit 3 éve ismer és havonta 3-4 alkalommal jön fel,farok csóválva üdvözli.

Húgom barátját is támadja,illetve anyum műkörmösét.


Utóbbi 2 évben lett ilyen,azóta kezd kialakulni a szürkehályog a szemén.

Sétánál el sem engedem,mert minden embernek menne neki,árnyékokat is ugatja,a bokrot is. Sosem volt ilyen! Sok embernek köztük orvosoknak kikérdtem a véleményét és mindenki mondta,hogy az öregség,látás,halás elvesztése okoz egyfajta bizonytalanságot a kutyáknál.

Viszont a saját gazdáját öreg korában sem kéne megharapnia,ha csak nem volt rajta vmi "idegen szag" .Ilyenkor sokszor a szag alapján azonosítják be az embert,mivel a látásuk csődöt mondott.


Ettől függetlenül míg fizikailag egészséges nem kéne elaltatni!


Én se fogom elaltatni ezért,mert kicsit támadósabb lett.Öregség miatt. Erről ő nem tehet.


Ha majd fizikailag le fog épülni és úgy érzem,szenved illetve orvossal konzultálok,de ha itt az idő elaltatom.

2016. márc. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezt anélkül, hogy látnánk, mit csinálnak a kutyáitok, elég nehéz megítélni.

Egy részt akkor is szoktak támadóvá válni a kutyák, ha fáj valamijük. Az idős kutyáknak kijár a gyakori orvosi ellenőrzés. Tehát, ha nem volt mostanában alaposan átvizsgálva a kutya jól felszerelt rendelőben, akkor ott kellene kezdeni. (Mármint, az "idős, altassuk le!" dokin kívül más is szakvéleményt kérni.)

Másrészt az idős kutyák, pont mint az idős emberek, rosszul viselik a fiatalság hülyeségeit. És persze a bányászbéka segge alá zuhan a tolerancia küszöbük.

"Ezek a mai fiatalok" hörr, morr...

Harmadrészt, pont, mint az embereknél, a kutyáknál is létezik időskori demencia. Ez viszont más dolgokban is megnyilvánulhat, nem csak az agresszivitásban: a kutya ismert környezetben eltéved, pl. induláskor az ajtó zsanéros oldalához áll, sarokban áll/ül, az üres falat bámulja, változik az alvási ritmusa, változnak a szokásai: kevesebbet mosakszik, tisztogatja magát, ismétlődő viselkedéseket vesz fel (pl. nyalogatás, körbe-körbe mászkálás), nagyon nehezen tanul új dolgokat, a régiekre feladatokra, rutinokra alig emlékszik (pl. szobatisztaság), elfelejti mit csinált, elfelejti, hol a gazdi, elindul megkeresni stb., stb.

Ha nem bánod, hogy külföldiül kell olvasni, ez egy nagyon jól összeszedett lista: [link] (ha bánod, akkor a "What does it look like?" menüpontban találsz néhány beszédes képet és videót)

Negyedrészt: amit Ötöske írt.

(Idős kutyát fogadtam örökbe, úgyhogy képeztem magam.)

2016. márc. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6


Ez így igaz .


Az enyém is hányszor, de hányszor "eltévedt" ;(

2016. márc. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az az érdekes, hogy nem megy neki semminek, van étvágya, és még szobatiszta. A hallásával annyi van, hogyha mélyen alszik, akkor néha észre sem veszi, hogy bemegyünk a lakásba. De ez is ritka.Úgyhogy vele ilyen jellegű problémák nincsenek.
2016. márc. 4. 06:51
 9/9 luigi2 válasza:
Drága kis vizslám 11 éves korában, nem sokkal költözés után kezdett el idegeneket megharapni (kertész, villanyszerelő). Aztán már engem is, amikor fekvés közben simogattam. Mondjuk ez műtét után volt, vagyis a napokban; lassan már 13 éves. Napokig hagyta, hogy ápoljam, cirógassam. Aznap is többször simogattam a fejét, egyszer csak csatt, jól ráharapott a csuklómra. Lelki beteg lettem tőle de aztán elkezdtem olvasgatni a neten ezeket. Bizony demencia és dysthymia jelei is mutatkoznak. Egyem meg a drága szívét.
2021. dec. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!