Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet hogy lehessen még egy kis testű kutyám?

Figyelt kérdés

Albérletben lakunk budapesten, van 4 db zebrapintyem, meg egy máltai selyemszőrű kutyám (ne úgy képzeljétek el mint egy kiállításra hurcolt divatkutyát) az egyik barátnőméknél ma születtek kiskutyák. (westie-yokshire terrier) 7 kicsi született, eddig mindegyik egészséges, és nagyon aranyos. A kutyám lassan már 6 éves, fiú, de szerintem ha nem foglalkoznánk az új kutyussal sokkal többet, akkor nem lenne vele baja. Anya azért nem szeretne mégegyet, 1. Mert a rokonainknak is volt egy yorkijuk, és az vad, meg ugatós volt (szerintem ez abszolút függ a neveléstől és a bánásmódtól) 2. Hogy "lakásba egy is elég". Apa pedig azt mondja, hogy ezzel (a mostani kutyussal) sem foglalkozunk eleget, pedig Én minden nap legalább egyszer leviszem, de legtöbbször 2x, 3x (télen max 2x) adok neki enni, fürdetem, fésülöm, szeretgetem, takarítok utána (néha bepisil ha nincs időm levinni reggel, de akkor is leviszem amint hazaértem). Aki esetleg véletlenül találkozott westie-yorki keverékkel, elmondhatná a véleményét, hogy mennyire kezelhető, milyen a vérmérséklete, stb...

16 l



2016. márc. 3. 21:23
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
A yorki és a westie is terrier. Pörgős, sok foglalkozást igénylő kutyusok lesznek. Főleg egy máltaihoz képest. Nem vagytok rá felkészülve.
2016. márc. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod, így is elég kevés időd van.

Igaza van a szüleidnek, nem lesz elég időd az új kutyára, hiszen a meglévőre sincs elég.

Ne vállalj most még egy kutyát.

2016. márc. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
32%
Ket kutya csak akkor jatszik egymassal ha kint vannak. De akkor is egy ido utan megunjak egymast, 1-2 evente az en kutyusom is valtja a jatszotarsait, a regiekre meg ramorog.
2016. márc. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

A mi kutyánk napi szinten kb. 3-3,5 órát van sétáltatva, és még így is megszakad érte a szívem, mikor otthon unatkozik, mert nekünk dolgunk van.


Ne akarj még egyet, szüleid helyében én sem engedném.

2016. márc. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Szerintem maradjon egyenlőre csak egy kutyus ( több pénzbe is kerül és több idő is velük foglalkozni, meg a kölyökkel oviba és suliba járni sem olcsó) Nem tudhatod , hogy a mostani kutya mennyire viselné el, és ha nem jönnek ki micsinálsz? Nekünk staffik van és napo szinten 4-5 órát sétálunk vele, hétvégén kirándulás... alszik egész nap és nem unatkozik. Itthon is szoktunk vele gyakorlatozni. Egyszer nem pisilt be.

A kutyátoknak több foglalkozásra lenne szüksége és nem egy másik kutyára. Várjál még a másik kutyával, nem tudhatod mit hoz a jövő és ha még meg lesz a mostani kutyád és közben elköltözől ,de csak egy kutyát tudsz magaddal vinni. Meg hogy lehet, hogy nincs időd reggel levinni? Nekem is van hogy 5kor kell kelljek és felkelek 4-fél 5kor és leviszem elöbb. Nevetséges ahogy követelözől.

2016. márc. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Sehogy! Szüleidnek van esze!!


A meglévővel sem foglalkozol. Amíg "nincs időd" addig nem kell még egy kutya.


Sajnálom azt is amelyik ott van.


Mi az,hogy nincs időd?

Kelj fel hamarabb!


Én mikor gimibe jártam is volt időm érettségi mellett is napi 3x levinni a kutyáimat képzeld kettőt!! Panelban lakom.


Neked meg nincs időd egyre sem?


Mikor 1,5 órát utaztam munkahelyre akkor is letudtam reggel őket vinni.Hamarabb keltem puff neki. Vállaltam!!!


Mind mind kifogás,nekem az egyik kutyám 14 éves vagyis 10 éves voltam mikor kaptam. A másik 5 éves. Szóval áltiba,gimibe és most munkahely mellett is van időm.


Ha kevesebb időm van,max keveset vagyunk lent,de olyan nincs,hogy nem viszem le!! pisi-kaki a minimum reggel!!


Apudnak 10000% igaza van,nem foglalkozol a meglévővel sem eleget.


Egy yorki-westie mix pörgős.

Ha a máltaira nincs időd erre sem lesz azt garantálom!

2016. márc. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 bollocks ***** válasza:
A kutyádnak nem másik kutya kell, hanem másik gazdi.
2016. márc. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
nem elég nekedegy kutya?még arra sincs elég időd nem hogy kettőre...
2016. nov. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Bár már gondolom nem aktuális a kérdés, de azért leírom véleményem! Most jelenleg 2 máltai kutyust tartunk,családi házban élünk. Az egyikük 7 éves, a másikuk pedig 2. Anya-lánya kapcsolatban vannak. 2 évvel ezelőtt költöztünk át családi házba. Azelőtt még csak egy kutyánk volt és teljesen jól meg voltunk vele. Akkor még blokkban laktunk. Sohasem fordult elő olyan hogy a kutyát nem vittük volna ki! Bár 30 perccel előbb kellet felkelni,de imádtuk. Nem azért lett két kutyánk mert meguntuk volna az elsőt. Nagyon szerettük és ezért elvittük párosítani egy másik máltaival hogy ne legyen méh nyakrák betegsége! Meg is hozta a gyümölcsét és született 3 baba. Az anyuka nagyon nagyon vonzódott a kicsinyeihez,főleg a lányához. Úgy döntöttünk hogy mivel úgy is el fogunk költözni nagyobb házba,udvarral, megtartjuk. A másik két baba is jó helyre került. Az egyiket egy nyugdíjas hölgy vette magához,a hölgy nyáron fürdőbe sem akart menni mert hiányzott volna neki a kutyus. A másik kölyök pedig egy családba került ahol egy 10 éves lány imádja és minden nap játszik vele. És harmadik pedig velünk maradt. Mi a kutyáinkra családtagokként tekintünk! Minden reggel kapnak enni,ki engedjük őket az udvarra. Aztán elmegyünk iskolába, munkába, és ketten vannak itthon. Én kB. Kettőkor érek haza és rögtön mennek is ki az udvarra.


A kérdésre utólag válaszolva,szerintem várd meg amíg felnőtt leszel és elköltözöl, utána tarts kutyát. De most az alapján amit írtál, nem tudsz gondoskodni egy kutyáról sem,hát kettővel meg szerintem pláne...A mostani kutyádnak is rossz lenne ha hoznál egy másikat, féltékenykedne. Őszintén remélem hogy nem vettél magadhoz még egy kutyát!. Mi is csak azért tartottuk meg mert a kutyánk nagyon szomorú lett volna ha kislányát elszakítják tőle! A te esetedben a két kutya szerintem nem szeretné egymást.

Nekik is és neked is rossz lenne!!!

2017. ápr. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Utolsó egy nagy tévhit,hogy a szukának életében egyszer kell ellenie. Akkor lesz pont beteg ha akár egyszer is lehozol tőle almot akkor alakulhat ki emlődaganat vagy gennyes méhgyulladás.

Ezért ivartalanítani amint lehet.


Tenyésztők is a tenyésztésből kivont kutyákat ivartalanítják,hogy elkerüljék a betegségeket.


Ettől függetlenül mindennel egyet értek.

2017. ápr. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!