Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelentenek ezek a szokásai...

Mit jelentenek ezek a szokásai a kutyámnak?

Figyelt kérdés

1. Lökdös az orrával

2. Horkant (ahogy a lovak szoktak)

3. Állandóan nyüszít, akkor is ha nincs semmi baja

4. Nem ugat, ha jön valaki, hanem csak nyüszít (és ugrál örömében)

5. Felnyomja a farát ha azt simogatom

6. Rárakja a lábát a kezemre + folyton pacsit akar adni

7. Csattogtatja/ropogtatja a fogait (csukott szájjal)

8. Felborít vagy ellop tárgyakat

9. Hozzádörgölőzik az emberekhez, néha a falhoz is (nem a fejével, csak az oldalával)

10. Nem tudja elviselni, ha nem vagyok vele.


2016. márc. 4. 21:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1. követeli a figyelmet

2.nem tudom,ilyet még nem hallottam kutyánál

3. unatkozik

4.amikor nyüszítenek a kutyák akkor az az öröm jele ebben a formában

5.jó érzés neki

6.figyelem ki követelése

7.idegesség jele,vagy ismeretlen szag/íz érzékelése

8.neveletlenség

9.viszket neki az oldala pl

10. szeparációs szorongás


Ezek nem szokások,hanem a kutya kommunikál.

2016. márc. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Így leírás alapján azt, hogy pitbull, vagy valami rokon lélek :D


Szituációfüggő amúgy, nem lehet így egy az egyben leírni, hogy egy viselkedésnek mindig ugyanaz a jelentése. Csinálhat egy viselkedést tök más hangulatban is. A legtöbbje meg amúgy semmit nem jelent, szereti a kutya, ha vakarják, a többi meg arra utal (de hangsúlyozom, csak tippelek félinformációkból), hogy valószínáleg több-kevésbé neveletlen, pofátlan, stresszes, nincs lefárasztva, nincs kiegyensúlyozott állapotban.

2016. márc. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mindkettőtöknek igaza van részben. :)

Egyébként örökbefogadott menhelyi kutya, Münsterlandi vizsla és valószínűleg labrador keverék.


Nekem is vannak ötleteim, hogy mit miért csinál, csak kíváncsi voltam más véleményekre is. Bár ez így tényleg nehéz lehet kitalálni, lehet inkább videókat kellett volna belinkelnem. :D


Amikor leguggolok hozzá, és már vele foglalkozok, akkor rakja rá a lábát a kezemre, meg az orrával lökdös a bordáim között, úgyhogy nem hiszem, hogy csak figyelemfelkeltésnek szánná. A lopkodást meg csak akkor csinalja, ha ott vagyok vele, egyedül nem. Szokott olyat, hogy megfogja a locsoló kannát és elszalad vele, meg kihúzza a zsebemből a kesztyűt. Lehet, hogy csak játszani akar? Nem tesz kárt semmiben úgyhogy nem szidom le ilyenek miatt.


+ új szokás: hozzádörgöli a fejét a macskához. :)

2016. márc. 6. 01:48
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha én tanitom a kutyám, és mondjuk valami ujjat akarok neki tanitani de nem érti h mit szeretnék akkor (is) szokott kérés nélkül pacsi adni... vagy olyan is volt már h amikor elkezdünk "tanulni" éppen h csak leültettem egyből nyújtotta a mancsát integetni. Szerintem ez azért mert a te kutyád a pacsit jobban ismeri mint a fekszik-hempereg stb. feladatokat, vagy csak már nagyon várja a jutalmat (kaját)


vagy ha esetleg mondjuk nyujtotta a mancsát úgy h nem kérted de te cukinak vélted és megdícsérted (ezzel erősítve benne h csinálja így mert akkor: "örülnek, és még meg is dicsérnek" )

2016. márc. 8. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló vagyok:


ha a kutya csak úgy elviszi a dolgokat akkor mit csinálsz? mert ha elkezded kergetni(min 3:2_ban) - akkor a kutya játéknak fogja fel, és azért csinálja mert játszani akar... erre megoldás lehet h megtanyítod neki a "hozd"-"kérem" vezényszavakat vagy h beiktatsz neki 1 játékot ami erre a célra jó, h kergesd, én a saját kutyámnak adtamegy rossz plüsit, és csak azzal el lehetett neki futni, azt én vittem hozzá játszani, viszont ha a labdát doptam akkor azt visszahozta, csak a plüss az amivel ilyet szoktunk játszani.


a fent felsorólt prolémákat egy kicsitt több mozgás hejreállíthatja!!!


javaslom Cesar Millan könyveit és a tv-ben adott (youtubonis van fent) műsorait!!!!

2016. márc. 8. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
tudom, szoktam nézni Cesart :D
2016. márc. 13. 20:03
 7/10 anonim ***** válasza:

Egy neveletlen kutya aki raadasul meg dominalni is probal teged(azt kepzeli o a falkavezer)

Ha kolyok meg konnyen helyre lehet rakni,ha felnott akkor mar komplikaltabb a dolog.

2016. márc. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Felnőtt, de én nem hiszem, hogy erről lenne szó.

Nagyon bizalmatlan az emberekkel, mert kóbor kutya volt, minden rossz szótól fél, már ha rosszat csinál, és én kicsit dühösebben nézek rá akkor lapul meg beszalad a házába. :( Még mindig úgy gondolod, hogy dominálni akar? Mielőtt az ajtón kimegyünk, vagy bemegyünk mindig előreenged. :)

2016. márc. 18. 22:42
 9/10 anonim ***** válasza:

Félénk kutya is akarhat dominálni. Így egy tízmondatos jellemzésből nem következtetek semmire, csak a tényeket mondom.

Arról nem is beszélve, hogy a kutyák amúgy nem hülyék. Ha el tudnak menekülni, meg el tudják játszani a félős kutyát, hogy elkerüljék a további büntetést, akkor el fogják játszani.

Nem állítom ismét, hogy a tiéddel ez a helyzet, hiszen nem láttam, csak mondom, hogy a dolgok nem mindig azok, amiknek látszanak.

2016. márc. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Unatkozik.
2016. márc. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!