Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy mentett 2 éves tacsi...

Van egy mentett 2 éves tacsi kutyám aki állandóan ugat. Mit csináljak hogy abbahagyja?

Figyelt kérdés

Tehát van egy 2 év körüli Illatos úti szuka tacskóm akit a múlt héten ivartalanítottak. A kutyaus 1 hónapja van nállunk és kb 1 vagy 2 hete mefyünk az utcán és mindenkit ugat. Amikor rászólok akkor egy kicsit abbahagyja majd tovább csinálja. Idáig csak a férfiakat meg akiknél bármi féle bot volt de mostmár mindenkit ugat. Szerintem verték mert amikor felemeltem a pórszívó csövet akkor összehúzódott és elbújt. Amúgy a falkavezérséggel nincsen probléma. Szépen sétál láb mellett, első szóra visszajön, lehívható akár a kajáról is. Amúgy a kutyákkal sem annyira jó a kapcsolata mióta egy staffordshire terrier megtámadta őt. A kissebb kutyákkal egész jól kijön viszont velük sem játszik. Napi 2-3 órát sétálunk mellette meg szellemileg is fárasztom mert azt hittem hogy azért ugat mert unatkozik de nem hiszem mert itthon is egy csomót foglalkozom vele...

Légyszi segítsetek. Amúgy hámba sétáltatom mert a nyakörvtől köhög meg zavarja. Érdemesebb lenne nyakörvvel?



2016. márc. 5. 06:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Szocializálni kéne kutyák között. Vidd kutyaiskolába, ahol találkozhat más kutyákkal és mellette tudna segíteni az oktató, hogy a kutyád visszanyerje bizalmát az emberek iránt és kiegyensúlyozott legyen.

valószínűleg azért ugat mert fél.

Én nem szeretem a hámot (ha csaknem szánt húzatsz vele :)), de amíg nem lehet normálisan sétáltatni, mert húz és fullad, addig szerintem jó.

2016. márc. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mintha az én kutyámról írtál volna :D Ő valami jack russel-bull keverék, de ugyanezt csinálta. Ő is Illatos úti. Ő még a tetejébe egy agresszív időszakon is átment az elején (ki lett kúrálva ebből is).


Hám vagy nyakörv: fegyelmezni jobban lehet nyakörvben, mert egész apró rántással is tudsz jelezni a kutyának, a hámban meg hiába rántasz/jelzel a pórázon, nem fog rá felfigyelni a kutya. Ha nyakörvtől köhög, meg zavarja, akkor azt jelenti, hogy húz, belefeszül a nyakörvbe. Ha alapjáraton zavarja a viselet, akkor otthon is hagyd rajta, lazán, hogy hozzá szokjon. A húzásról meg gyakorlással tudod leszoktatni. Ha hámban is tudod kontrollálni, akkor maradhat az is, de azért a nyakörvben is érdemes megtanítani normálisan sétálni.


Ugatás: Ez egyszerű. Le kell tiltani róla. A leghatékonyabb úgy, ha otthon megtanítod parancsra ugatni, majd parancsra elkussolni :) Ugass és Csitt/csönd parancsszavakra, például. Jutalomfalattal hamar megtanulja. Aztán ha az utcán elkezd ugatni, mondod, hogy "csitt" és addig nem mentek tovább, amíg be nem fogja a száját. Ha befogja, megdicséred és mentek tovább.


Mivel a kutyád valószínűleg félelemből/bizalmatlanságból ugat, ha egy sima "nem" tiltószóval próbálod elhallgattatni, akkor simán félreértheti, hogy te is ideges vagy, félsz a többi embertől akiket ő ugat (Nem, nem = ne gyere ide idegen). Ha kimondod a "csitt" parancsszót, akkor annak viszont már ismeri a jelentését, tudja, mit vársz tőle! Sose enged, hogy végighisztizze a sétát, addig ne menjetek tovább a zavaró forrás mellől, amíg a kutya le nem higgad. Megtanulja, hogy a nem szimpatikus emberek elől hamarabb leléphet, ha nyugton marad.


És te is legyél mindig tök laza, nyugodt, de határozott. Ne idegeskedj, ha mindenki téged bámul mert ugat a kutya, konkrétan kit érdekel? Neveld, tanítsd a kutyát, ez a fontos.



Másik verzió az ugatásra, hogy eltereled a figyelmét. Nálunk az volt a baj, hogy az utcaseprőket ugatta nagyon vadul a kutya. Na, én azt csináltam, hogy magamra vontam a figyelmét (kiadtam egy cuppogó hangot, ami után mindig nasi jön) és ha rám figyelt, ment a falat. Ez a módszer arra jó, hogy egy idő után automatikusan rád fog nézni a kutya, ha pl. botos embereknél kapta a nasit. Tehát nem azzal lesz elfoglalva, hogy elijessze a botos embert, hanem hogy tőled várja a finom falatot, teljesen más lesz a kedélyállapota a kutyának :)


Kutyák között: Na igen. Egyrészt el kell fogadni, hogy nem minden kutya igényli más kutyákkal a játékot. Vannak könnyen és nehezen haverkodó kutyák, ahogy az embereknél is. Másrészt viszont lehet, hogy több idő kell neki, eleve nem rég került hozzátok. Akkor is vidd kutyatársaságba, ha nem játszik velük, mert az ugyanúgy szociális élet, hogy szaglászik, figyeli őket.

Megtámadta egy stafford? Előfordul. Ennyi, túl kell lépni rajta. Enyémet is tépte már meg stafford, amerikai bulldog, shar pei, akita. A shar peieket támadás után egy ideig megugatta, elég jellegezetes megjelenésű kutyák ugyebár, de mivel mindig tiltottam ezt viselkedést és tök lazán mászkálgattam ugyanúgy a többi kutya közt, hamar rájött, hogy nem kell parázni.

2016. márc. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még egy tanács. Ne várd meg, hogy ugasson. Figyeld az első gyanús jelet, fültartás, ronda nézés, borzolás és már akkor intsd nyugalomra a kutyát.
2016. márc. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm kipróbálok mindent. A Cerberos kutyasuliról mi a véleményetek? Elvigyem őt?
2016. márc. 5. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!