Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha három kutya...

Mit tegyek ha három kutya folyton megtámad? Semmit nem csinálok csak jövök haza a suliból és mindig megkergetnek.

Figyelt kérdés
2016. márc. 5. 13:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Megpróbálnak megharapni, vagy csak közeljönnek? Mekkorák? Nekem az szokott beválni, hogy tudomást se veszek róluk nem riasztom és főleg nem édesgetem őket, és nem jönnek utánam. Biciklin ülve szoktam eltekerni teljes gázzal. A legkönnyebb megoldás mégis csak az lenne, ha másfele mennél haza Vagy szólsz a felelőtlen gazdának/sintérnek ha a gazdája nem ért a szóból.
2016. márc. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A gazdának szóltunk nem zárja be őket mert nem tudja a kaput bezárni.Mind a három korcs. Nincs semmilyen oltásuk csip semmi. Az egyik valami tacskó keverék lehet. Nem nézek a kutyákra csak az egyik folyton mindenkit meg akar támadni és megy velük a többi is. Csak a múltkor a táskámat vágtam le és úgy mentek el.Nekünk ha elszabadul a kutyánk (Senkit sem bánt , nem ugat senkit ) és már rögtön megyünk utána ezt nem értem meg más miért nem tudja megtenni.
2016. márc. 5. 14:45
 13/18 A kérdező kommentje:
Nem tudok haza menni csak egy út van. :'(
2016. márc. 5. 14:46
 14/18 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Jelentsétek a kutyákat az önkormányzatnál a jegyzőnek, az ő feladata eljárni ilyen ügyekben.
2016. márc. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm!
2016. márc. 5. 19:21
 16/18 anonim ***** válasza:
82%
csipelni kötelező, ahogy a gazdának gondoskodni arról hogy uralma alatt legyenek és ne rohanjanak ki. Érdemes bejelenteni.
2016. márc. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Alapvető szabályok kutyatámadásnál:

Ne fuss!

Fordulj szembe, húzd ki magad, tűnj erősnek, nagynak, magabiztosnak és dühösnek! Toppants feléjük, ordíts rájuk fenyegetően. (Erre legalább kijön a "gazdájuk".)

Ha több kutya jön rád, ne hagyd, hogy körbevegyenek, vesd a hátad egy falnak/kerítésnek. A legtöbb kutya hátulról szeret belemarni az emberbe. Ha kell, a táskádat vedd magad elé, azzal védd magad, de ne hadonássz a kutyák felé.

Előttem írták a paprikasprayt, ez drasztikus, de hatásos megoldás.

A jegyzőnél pedig csapjatok az asztalra, hogy csináljon valamit.

2016. márc. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
aki lepontozott azért mert azt írtam, hogy ne szaladjon el előlük mert így nagyobb eséllyel fogják megtámadni mert beindul a vadászösztönük, csak annyit üzenek, hogy akkor majd próbáljon elszaladni egy vad kutya elől ha nem tetszik neki ez a módszer.. :D
2016. márc. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!