Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyaiskolában rendesen...

A kutyaiskolában rendesen viselkedik, de ahogy kilépünk a kapun, nem lehet rendesen sétáltatni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Húzza a pórázt (annyira, hogy szó szerint a hátsó lábain ugrál előre és majd' megfullad), rohangászik a lábam közül, belecsavarja magát. Ahogy belépünk a kutyaiskola területüre, rendesen sétál mellettem, de abban a pillanatban, ahogy kilépünk az ajtón, elszabadul a "pokol". Próbáltam, hogy ha húzza a pórázt, elindulok az ellenkező irányba, de akkor meg a lábaim között kezd el mászkálni, olyankor mit csináljak? Miért csak a kutyaiskolában viselkedik? Nem viselkedek vele másképp sehol. 2 éves kan, keverék. Mielőtt hozzánk került, nem volt sétáltatva, szóval fél éve próbálkozok. Egy energiabomba kutyus, le se lehet lőni.

2016. márc. 6. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Pedig másképp viselkedsz, csak nem veszed észre. Ugyanolyan bánásmódra ugyanúgy kéne reagálnia. Tehát valamit máshogy csinálsz. Például lehet, hogy már előre izgulsz, hogy fog viselkedni. Azt javaslom, hívj egy kiképzőt, aki elmegy veletek sétálni és megnézi, mit rontasz el.
2016. márc. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen vmi akkor se ugyan az :)


Mond meg a kiképzőnek,hogy kísérjen el egy-egy sétára.


Nincs kizárva az sem amit az első mondott,hogy előre izgulsz,ezt a kutya meg megérzi.

2016. márc. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Figyelj, most mondom, hogy a suli, ahova jársz, egy sz.r...nekem ugyanez volt a problémám, csak nekem kicsit összetettebb... és semmit nem javult, sőt...aztán végre találtam egy tökéletes sulit... és azóta nincs problémám vele.

Alap dolog lenne, hogy már az első napokban ne csak suliban hanem sulin kívül is sétáljatok, mármint oktatóstól..Addig is rakj rá fojtót, és rövid pórázon vidd. Értse meg, hogy amíg nem nyugszik le, addig nem fogtok haladni, és ne engedd szaglászni, stb. Majd ha lenyugodott, akkor lehet kiengedni hosszabbra, de csak lassacskán...ezeket gyakorold vele, plusz otthon is tarts be a szabályokat, pl ne menjen előre az ajtón ki, stb.

2016. márc. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hogy mit tegyél? Szólj az oktatóknak, hogy "figyu, gyertek már ki velem öt percre, és mondjátok meg, mit cseszek el, mert odakint nem működik a kutya, köszi", és megtudod, mi a baj és hogyan javítsd ki.
2016. márc. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!