Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kezdjek neki?

Hogy kezdjek neki?

Figyelt kérdés

1, lakásban van egy fekete labi vizsla keverék kutyám aki most 1,5 éves és szeretnék vele elkezdeni biciklizni, hogy naponta jobban letudjam mozgatni. (így is visszük naponta rohangálni) csak ezzel annyi a félelmem hogy nehogy lerántson ha valamit meglát mert erre azért hajlamos. Hogy kezdjem el a biciklehez szoktatását?

2, nagyon szereti a labdát, csak ha más kutyának van labdája neki meg nincs akkor simán verekedésbe kerül azért hogy elvegye. Nyilván szólunk a körülöttünk lévő kutyásoknak hogy ezt csinálja de elkerülhetetlen hogy egyszer se legyen olyan hogy szabadon van és más kutyások ne játszanak labdával. Hogy tanítsam meg neki azt hogy az nem az övé és ne menjen utána?

Ha már az egyikre válaszoltok azt nagyon megköszönöm



2016. márc. 6. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Mindkét esetben nevelés a kulcsszó. Hiszen ha nem tudod kontrollálni azt sem,hogy más kutyáktól elvegye a labdát meg verekedést szít. Addig a bicikli melletti futást felejtsd el.


Első sorban legyen jól nevelt,első szavadra hallgasson,akármekkora inger éri!!


Hiszen ha biciklizel és meg lát egy macskát,pattogó labdát,kutyát és te nem tudod féken tartani,elránt nem csak,hogy te is elég szépen megsérülsz,de lehet a kutya is,ha kocsik elé ránt.


Én inkább egy kutyasulit javaslok

2016. márc. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Már voltunk ott és a középfokot is elvégezte elég magas pontszámmal. Dominancia gyakorlatokat meg folyamatosan csinálom vele, de nemtudom hogy a labda meg a macska az egyetlen dolog aminek nem tud ellenállni. Nyilván valahol tényleg én rontom el mert a kutya teljesen a gazdának a hibájából vagy nemhibájából lesz olyan amilyen. Amúgy ha viszem futni akkor gyönyörűen jön mellettem és arra koncentrál hogy futunk és még a macska se érdekli akkor. Szóval szerintem azzal nem lenne ilyen gond.
2016. márc. 6. 14:54
 3/7 A kérdező kommentje:
Meg verekedést nem szít szépen játszik minden kutyával mivel kiskorában elkezdtük szocializálni. Egyedül csak a labda az ami megtudja zavarni és akkor szoktak ilyenek lenni, de az se vérre menő hanem inkább egy ilyen erő fitogtatás.
2016. márc. 6. 14:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Pedig valami nagyon nem működik nálatok, ha nem hallgat rád egy labda miatt. Az én kutyám is labdabolond, képes úgy felhergelődni, hogy reszket, ha meglátja a kezemben, de a másét sosem veszi el, mert rászólok, hogy HAGYD és akkor hagyja. Ennek így kell lennie, a parancs az parancs, minden körülmények között. De te ráhagyod, hát ne a környékbeli kutyások meneküljenek már előletek, mert te előre szóltál...
2016. márc. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Persze pont ezt szeretném megoldani és ehhez kérek tanácsot hogy hogy kezdjek hozzá.
2016. márc. 6. 17:04
 6/7 A kérdező kommentje:
Mert ez az állapot nekem se tetszik így... De persze ha az ember segítséget kér mástól mert valamiben kell akkor kezdjük rögtön sértegetni és véletlenül se a probléma megoldására koncentráljunk... Tudom hogy valamit nem jól csinálok amit az előző kommentben már meg is említettem... Ha valaki értelmesen tud erre a kérdésre válaszolni azt megköszönném
2016. márc. 6. 17:07
 7/7 anonim ***** válasza:

A biciklihez szoktatást úgy tudod elkezdeni hogy először csak sétálsz és tolod a bicót, közben annak a másik oldalán vezeted a kutyát. Ha nem rád figyel, esetleg el akar rántani, akkor szépen határozottan visszaigazítod őt a bicikli mellé. Ha ez már szépen megy, akkor egy nem forgalmas területen tekerheted a biciklit és ugyanúgy adod neki az utasításokat. Meg fogja tanulni hogy rád figyeljen, és ne rántson el. Csak nagyon sok gyakorlás kell. :)

A labdás ügyhöz azt ajánlom hogy kérj meg egy kutyás ismerőst hogy segítsen. Pórázt raksz a kutyádra, leülteted vagy lefekteted. A másik gazdi elkezd labdázni a kutyájával. A te kutyud utána akar menni, de nem engeded, mondasz neki valamit, mondjuk hogy HAGYD! Nyugodtan visszaülteted a fenekére, és ha megnyugodott akkor újra eldobják a labdát. Itt is csak gyakorlás és fegyelmezés kell. Remélem segítettem. :)

2016. márc. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!