Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador vagy Beagle?

Handballlove kérdése:

Labrador vagy Beagle?

Figyelt kérdés
Egy 15 éves lánynak szeretnénk kutyát. Sok ideje lenne rá, vinné futtatni és sétálni naponta. Családbarát kutyát keresünk. Könnyen tanítható engedelmes, és hűséges kutya kellene. Neki ezek a fajták tetszettek legjobban. Többen a labradort ajánlották, de azért itt is megkérdezem,hogy tudtok -e jobban segíteni. Szeretné vinni úsztatni is. Nagy kertünk van. Időnként be jöhetne, de kint lakna. Mit mondotok? Melyiket ajánlanátok ezekkel a feltételekkel?

2016. márc. 7. 16:05
 1/8 klopusz ***** válasza:
100%

Én is inkább retriever-párti vagyok, igaz nekem goldenjeim voltak.

A beagle-ról azt hallottam, szeret makacskodni - ez nem egyezik az én természetemmel.

2016. márc. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2016. márc. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Akkor inkább labrador :) A beagle nem igazán engedelmes kutyus :)
2016. márc. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Trafó1 ***** válasza:
42%

Labrador.

A Beagle ütődött.

2016. márc. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A beagle nagyon kemény dió! Nekem volt, hát soha többet. Nagyon okos kutya, tud is tanulni, de nehéz rávenni egy egyszeri kutyatartónak.

Volt már tacskó mixem, spánielem, mudim, német juhász keverékem, beagle-m. De a beagle volt a legfurább kutya...soha nem szerette, ha simogatják, 1,5 éves korában tudtam elengedni biztonsággal csak! Amúgy is csak a szagok érdeklik, a gazda kevésbé.


A labrador sokkal ember centrikusabb, de azzal is meggyűlhet a gazda baja, ha nem kalkulálja be az eleinte hatalmas mozgásigényt. Ugyanis a labrador sem kövön fekvő, sóhajtozó vakvezetőnek születik! Volt ismerősöm,nem is egy, akik bezárva tartották,már sétálni sem tudták vinni a kutyát. Ugye nagyobb testű, ereje mint a bivalynak, ha rángatni kell. Jó nevelést igényel az elején. de utána legalább van egy gazdi centrikus kutyád, akivel könnyű az élet.

2016. márc. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is a labradorra szavazok, főleg a "legyen könnyen tanítható, engedelmes" rész miatt. :)

Persze ez is csak akkor lesz így, ha megfelelő nevelésben részesül a kutyus.

2016. márc. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kinti tartásra egyedüli kutyaként egyik sem alkalmas.
2016. márc. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezek szerint labrador lesz. :)
2016. márc. 8. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!