Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász lakásban?

Németjuhász lakásban?

Figyelt kérdés
Nagyon vonz ez a fajta, viszont panellakásban élek. Volt már kutyám, nem vagyok teljesen kezdő, a fárasztására napi 3 órát tudok szánni, amiben lenne klikkerezés, bizócás, más kutyákkal való bandázás, túrák, stb. Nem kölyköt szeretnék majd magamhoz venni, hanem egy 4-7 éves jószágot. Szerintetek mennyire lenne kínzás, ha napi 8 óra munka mellett így tartanám? Mondjak le egy ilyen kutyáról?
2016. márc. 7. 19:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%

Minden kutyát lehet lakásban tartani a megfelelő mozgatás és foglalkozás mellett. :)

Egyébként a rendőrségen szoktak kiselejtezni német jucikat, ha esetleg nem válik be, túl játékos, túl barátságos, stb. Érdemes ott körülnézni, eszméletlen kutyákat szoktak jelképes összegért odaadni.

2016. márc. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Igen, onnan szeretnék egy nem bevált/"leselejtezett" ebet, vagy ha nem, utcáról vagy menhelyről összeszedni egyet :D

Ámulok és bámulok mindig, hogy a rendőrségen párezrekért is lepasszolnak eszméletlen kutyákat.

2016. márc. 7. 19:32
 3/17 A kérdező kommentje:
De szerinted egy átlag németjucinak ez így elég lenne?
2016. márc. 7. 19:32
 4/17 anonim ***** válasza:
Igen, én is nézegettem őket, de nekem már van 2 staffordom, sajna nem férne el még egy kutyus. :( De sok sikert az ebzethez, csak megtalálod az álomkutyát! :)
2016. márc. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Szerintem egy átlagnak tökéletes, főleg a bicajozós-bandázós rész. :) Ügyesen kell válogatni, nehogy a nyakadba sózzák a kapitányság legrobbanékonyabb kutyáját. :D
2016. márc. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Nj. sajna nem a Te célodnak fog megfelelni! Sajnálom szegényt! Főleg a rendőrségtől "leselejtezett" ami már kiszolgált kutya! A Nj nagyon nagy mozgás igényű! Nme beszélve 4-7 éves...Soha nem laktak lakásban, heverőn nem aludtak, mozgásigénye nem x m2. Csak a saját véleményem, aki több évtizedes Nj -vagyok!
2016. márc. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Amekkora pechem van, simán azt hoznám el xd Köszi a tanácsot :) Én is remélem, hogy megtalálom ♥

Amúgy a staffikkal csinálsz valamit? Hogy mozgatod, fárasztod őket?

2016. márc. 7. 19:40
 8/17 A kérdező kommentje:
Hatos: amúgy egy kutyának miért jobb egész nap kint a kertben, mint gazda mellett, napi 3 óra mozgással?
2016. márc. 7. 19:41
 9/17 anonim ***** válasza:

Ez szerintem teljesen megfelelne a jövendőbeli kutyudnak, de lehet, hogy még egy plusz órát rá kell majd szánnod a sétákra. Sok sikert, hogy megtaláld a neked tökéletes kutyát! :)


6-os: én több embert is ismerek aki panelban tart NAGYTESTŰ kutyát és van köztük németjuhász is (olyan is aki nem kiskorától van a gazdijával). Ha eleget foglalkozik velük az ember bármi lehetséges, ha meg nem akkor annak kár volt elhozni azt a kutyát, amikor kerülhetett volna jobb helyre is.

2016. márc. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, és #9-es Sztem nem kell megmagyaráznom miért jobb a kertben, v kennelben. 9-nek. Én is ismerek, de mint írtam csak a véleményem írtam le , és vitatkozni akarok!

Több évtizede tartok Nj kutyát, ismerem ...

2016. márc. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!