Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Novesben lemaradt a testvereit...

Novesben lemaradt a testvereitol, be tudja meg potolni?

Figyelt kérdés

Egy negy honapos KAJ es Kangal keverek kan kiskutyarol van szo aki hat hetes koratol nalam van. Az allatorvos altal ajanlott tapot ette(a doki altal eloirt menyiseget) es par napja dobbenten lattam,hogy testverei(akik hazikoszton elnek) ugy 4-5 cm-el magasabbak nala...

Vekonyabbak,sovanyabbak,sulyra sokkal kissebbek de magasabbak.

A kerdesem az lenne,hogy meg be tudja hozni az elmaradast vagy felnott korara is joval kissebb marad mint a testverei? Netan valamit valtoztassak az etrendjen? A tapot lecsereltem,ket hete mas tapot kap.



2016. márc. 8. 20:00
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
74%

(Hat hetes korában még el sem hozahattad volna, ugyanis 8 hetes koráig az anyjával kellett volna maradnia.)

Milyen táppal etetted/eteted?

Házi kosztra ne térj át, a fűszeres moslék nem tesz jót a kutya gyomrának.

2016. márc. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem versenyzés a növekedés. Nagytestűnél sokkal egészségesebb , ha lassabban növekszik a kutya. Nem kell hasonlitgatni a testvéreihez. Lehet, ha a te kutyád valamelyik helyett lenne valahol, ott is kisebb lenne most.
2016. márc. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:

20:22

Kennels Favourite amit ajanlott a doki. Most attertem a Monge Gemon-ra(egy kutyakikepzo ajanlotta) .

Ezekkel a tapokkal meg teljesen kod van mert mindenki szerint a magae a legjobb :)) En meg nem ertek hozza es vevo vagyok mineen sz...a :)

20:26

Koszi a valaszt,en is azt remelem,hogy nem baj ha nem hirtelen novi ki magat es majd bepotolja a lemaradast. A kaja adagot pedig semmikepp nem novelnem mert amint tapasztaltam nem no hanem hizni kezd es azt vegkepp nem szeretnem.

2016. márc. 8. 21:08
 4/42 anonim ***** válasza:
Nem teljesen mindegy, hogy mekkora lesz??? Egyébként sem tesz jót a hirtelen növekedés.
2016. márc. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%

Nagytestű kölyöknek a 24-26 %-os fehérje és a 14-16 %-os zsírtartalmú tápok a legjobbak. Nem látványosan nőnek tőle, hanem fokozatosan. A tápokon szereplő adagok iránymutatóak. Neked kell eldönteni, hízik-e, vagy fogy a kutya annyitól, és a neki megfelelő mennyiséget kell adnod.

A "házi kosztos" kutyáknál nagyon nem mindegy, mit is tartalmaz.

2016. márc. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:

22:07

Haat,tulajdonkeppen nem mindegy mekkora lessz:) es oszinten zavarna a tudat,hogy en probaltam "mindent" megadni neki,rendszeresen vittem dokihoz,azt adtam enni amit a doki ajanlott es a vegere az "elhanyagolt" moslekon felnott testverei nagyobbak lesznek :)))

Amugy most komolyan,inkabb azert izgat a tema mert nem szeretnek rajonni,hogy helytelenul taplaltam.

Amugy az igaz hogy a mancsa meretebol meg lehet itelni mekkora lessz felnott korara? Mert az o mancsa bizony ketszer olyan nagy es vastag mint a testverei mancsa...

2016. márc. 8. 22:38
 7/42 bollocks ***** válasza:
35%
Keveréked van, nem egységes a genetikája a testvéreiével, ilyenkor lehetnek eltérések. Ha meg a legjobbat akartad volna, nem választod le hathetes korában.
2016. márc. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
Latom mar ket valaszolo is kifogasolta,hogy hat hetes koraban levalasztottam,ezzel egyet is ertek de sajnos nem rajtunk mulott,kilenc kolyok volt es az egesz el lett hozva ot-hat hetes korukban,ez volt a szuka tulajdonosanak a feltetele...el kellett hozni oket. En is jobban orultem volna neki ha meg maradhat legalabb nyolc hetes korig.
2016. márc. 8. 23:08
 9/42 anonim ***** válasza:
68%

Lehet, hogy a moslékon élő tesók magasabbak lesznek, de kérdés, hogy az ízületeik mennyire fogják bírni.

Mellesleg pont lóf.szt nem számít, hogy mekkora lesz. Vagy amolyan farokpótléknak vetted? Azért kell, hogy nagyra nőjön? Akkor miért vettél keveréket, ami teljesen lutri, hogy melyik felmenőre ütött? Miért nem vettél tenyészőtől fajtatisztát?

2016. márc. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%
a kutya magasságát nem tudod befolyásolni, az genetika. van aki megnövi a végleges méretét 6 hónapos korára, van amelyik 1 éves korára. Tápláld jól, mozgasd megfelelően, aztán lesz amekkora lesz.
2016. márc. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!