Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a harapás...

Hogyan szoktassam le a harapásról?

Figyelt kérdés
Van egy Huskym és mikor már megvettük 4 hetesen nagyon bitang volt és harapós.megtanult leülni lefeküdni és a helyére menni parancsra de semmi másra nem hallgat nehezen birok vele mert most ugye tavasz van és biztos tüzel.de nemtudjuk leszoktatni a harapásrol ő játszik de nekónk nagyon fáj nem lehet leülni tőlle.mit lehet csinálni gondoltam hogy veszek neki egy szájkosarat?
2016. márc. 9. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem el 4 hetes kiskutyát képes voltál hazavinni?

Törvény írja elő, hogy 8 hetes koráig TILOS elválasztani az anyjától a kölyköt.

Nem csoda, hogy harap, hiszen a testvéreitől kellett volna megtanulni a szolializáció alapjait, dehát ugye szerencsétlennek esélye nem volt erre, mivel nem tudott elég időt eltölteni velük.

Honnan veszed, hogy tüzel? Mennyi idős most a kutya? Még ha tüzelne is, egy jól nevelt kutya nem harap.

A szájkosárral semmit nem oldasz meg. Kezdetnek vidd el kutyaiskolába, ahol megtanítanak bánni a kutyáddal. Mennyit sétáltatjátok, foglalkoztok vele? Ugyanis a husky az egyik legnagyobb energiaszintű kutya, sokszor a napi 3-4 óra séta és fárasztás sem elég neki.

2016. márc. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Kutyaiskola.
2016. márc. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%
Kokit a fejére! Az leszoktatja. Ahogy az első írta,túl korán hoztad el és ezért nem érti/érzi,hogy hol a helye a hierarchiában.
2016. márc. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Értesd meg vele hogy harapni rossz. Harapás után jöhet a kellemetlen visszacsatolás (pl koki, vagy valami sajátosabb, humánusabb, kutyánusabb) Én nem vagyok a kutyabántás híve, ezért én nem csapkodom. Sem a fenekét, sem az orrát.
2016. márc. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem létezik, hogy ez nem troll kérdés.


Amúgy: nem szájkosár kell neki, hanem nevelés és megfelelő lefárasztás (mindkettő). Iratkozz be vele sürgősen kutyaiskolába, emellett napi több km séta, futás.

Az iskolában többek közt megtanítják, hogyan kell megtiltani a kutyának egy nem kívánatos viselkedést.


4 hetesen nem hozunk egy kiskutyát.

Nem bitang, hanem játszott/játszik, mostanra meg a fejetekre nőtt, mert nincs normálisan sem nevelve, sem lefárasztva.


Biztos tüzel...!? Miből gondolod? Mennyi idős? Tisztában vagy a tüzelés jeleivel, mibenlétével? Például azzal, hogy mikor fogamzóképes a szuka?


Amúgy a harapás és a tüzelés nem függ össze.

2016. márc. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Ugyanazt tudom megerősíteni, amit az előző válaszolók írtak. Bárki, aki lepontozta őket, nézzen magába, mert csak segíteni akartak, és teljesen helyénvaló az álláspontjuk. Minek tart állatot, aki nem tud bánni vele...
2016. márc. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez nekem is eszembe jutott, hogy hogy kamu kérdés... Nem létezik, hogy valakinek ennyire nincs fogalma a kutyákról, és így vesz magához egyet. Kedvencem: "nehezen birok vele mert most ugye tavasz van és biztos tüzel." :D no comment.

Na mindegy, majd ha visszaír a kérdező, kiderül.

2016. márc. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
"Van egy Huskym és mikor már megvettük 4 hetesen nagyon bitang volt és harapós." Itt a válasz. Mivel 4 hetesen már nem volt az anyjánál, nem tudta neki megtanítani mindazt, ami miatt te most bajban vagy. Ha túl korán választják el az anyjától, akkor nem tanulja meg, hogy csak gyengén szabad harapdálni (egy ideig, amíg kiskölyök). Nem érti meg, hogy az neked fáj, mert elválasztották őt a szüleitől, alomtársaitól, akik a következő 3-4 hétben jelezték volna felé, ami már fájdalmas.
2016. márc. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!