Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sos! Fagyállós mérgezés?

Sos! Fagyállós mérgezés?

Figyelt kérdés
Valamelyik nap kint felejtettem egy zsemlét a teraszon az asztalon, másnap már nem volt meg (elvitte a kutya valószínűleg), azt hittem megette, ma hátulról a kertből előhozott egy zsemlét, kicsit sáros volt és száraz, késő vettem észre és már a nagy részét megette mire elvettem tőle. Nagyon nagyon meg vagyok ijedve! Viszont pl. ha kap valami rágcsát, csontot, ilyesmit szokott olyan csinálni, hogy elássa és később szedi elő. Lehet, hogy a zsemlével is ezt tette? Hallottam róla, hogy szoktak úgy mérgezni kutyákat, hogy fagyállóba ásztatnak zsemlét. Bár hátulról hozta elő, de félek, hogy valamelyik szomszéd..van egy aki nem igazán állatbarát. Szóval mit tegyek? A szüleim szerint csak paranoiás vagyok és lehet tényleg túlparázom, de mindig is nagyon féltem a mérgezésektől.
2016. márc. 9. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Ha ennyire fosol tartsd egy zárt kennelben.
2016. márc. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Figyeld a kutyát, ha bágyadt, vagy hány, akkor lehet mérgezésre gyanakodni. Néhány órával a mégeg bejutása után már lehet látni a tüneteket.
2016. márc. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 TappancsMancs ***** válasza:
1 figyeld a kutyát hogy ha bármi van azonnal állatorvos, a számát is készítsd ki. 2 tedd el a zsemlét lezárt zacskóba ha kérnék.
2016. márc. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szagold meg a zsemlét, édeskés alkoholos szag a fagyállóé
2016. márc. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

tapasztalatból írok, de úgy is valaki lepontoz, mert ő jobban tudja..

Ha fagyálló mérgezés van, akkor a kutya dőlöngél, hány, és megy a hasa. Kb. mintha részeg lenne. A szája pedig aceton/alkohol szagú. És morbid, de HATÁSOS módszer, amit egy ÁLLATORVOS mondott, és nem egy jött-ment, hogy ilyenkor alkoholt kell itatni vele.

De patkánymérget is előszeretettel raknak ki poénból, annak a tünete a halvány íny, és szemfehérje, sárgaság, ekkor tejet kell itatni vele.


A mi kutyánk kettő keverékét kapta, szóval tudom, hogy mi mivel jár...


Ha nagyon aggódsz, csinálhatsz egy olyat, hogy széntablettát adsz neki, hogy a még fel nem szívódott mérget megkösse, és a székletével távozzon. Jobb esetben kevésbé lesz károsodása. Plusz vitamininfúzió (meg sima), ha tapasztalnátok szokatlan tünetet.

2016. márc. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
igaza van az 5ösnek, metil alkoholt az etil alkohol semlegesiti, ezt a szomszédok sorozatban tanulta meg az ország de igy igaz, na most már csak egy a gond kutya lehet 1-75kg közti ki kell számolni mennyi metil alkoholt kell adni (házi pálinka vagy vodka semmi izesitett szar)
2016. márc. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!