Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez az ötlet megvalósítható...

Ez az ötlet megvalósítható lenne-e? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
Két barátnőmmel együtt nagyon szeretünk kutyát sétáltatni, nekem is van kutyám. És arra gondoltunk, hogy sok kutya van a környékünkön, amelyekkel nem foglalkoznak túl sokat a gazdái és elvinnénk őket egy héten egyszer-kétszer sétálni (fix. időpontokban, természetesen ingyen). A környékünkön több nagy, füves-erdős terültet van, ahol jól lehet kutyát sétáltatni. Nem engednénk el őket csak pórázon sétáltatnánk, de szerintem sok kutya még ennek is örülne. Szükség esetén még pórázt és nyakörvet is tudunk adni. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek ez megvalósítható lenne-e vagy túl nagy felelősség elvinni más kutyáját? Illetve milyen formába "reklámozzuk" magunkat (szórólapok, internet stb.). Előre is köszönök mindennemű választ!

2016. márc. 10. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj hogy egy átlagember nem szeretne ismeretleneket a lakásába engedni, vagy a kutyát elengedni velük.
2016. márc. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Először a jó ismerősöknél próbálkozzatok. Azoknál, akik tudják kik vagytok és eleve szimpatizálnak veletek. Illetve az ilyen ismerősök rokonainál, szomszédainál. Fontos, hogy legyen, aki jótáll értetek, a szándákaitokért. Pl. a szüleid, vagy a nagyszüleid, illetve a szomszédaitok ajánlása sokat nyom a latba.

Szerintem a legjobb itt a személyes kapcsolatépítés. Esetleg az idősebb kutyasétáltatókat kérdezzétek meg, hogy tdnak-e egészségügyi vagy elfoglaltságbeli okból ritkán sétáltatott kutyát az ismerőseik körében a közelben, illetve néha nem jönne-e kapóra nekik ez a dolog.

Legyen egy sokszorosított "névjegykártyátok" e-címmel, facebook-oldalcímmel (hozzatok ott létre egy blogot erről a tevékenységről) meg telefonszámokkal.

És hangsúlyozzátok, hogy ingyenes a dolog, hobbiból, állatszeretetből foglalkoztok a kutyákkal, leellenőrizhetőek vagytok.

2016. márc. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Menhely nincs a közeletekben?
2016. márc. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát kertvárosi kutyatartók 90%-a lecarja,hogy a kutyája sétál e vagy sem.


Mellesleg egy totál neveletlen,sosem sétált,szocializálatlan nagyobb testűvel nem bírnátok el szerintem-


Ismerős,rokon,szomszéd első körben aki majd max ajánlj titeket.


Idegeneknek átlag ember nem ad kutyát oda vigye sétálni,még ingyen sem :)



Én is a menhelyeket javaslom,ott aztán tényleg szükség van a sétáltatokra!!! :)

2016. márc. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Én csináltam ilyet. Először a nagymamám kutyájával, ő már idős volt ahhoz, hogy sétáljon vele. Később egy szomszédét vittem. Viszont nem heti 1-2x, mert akkor csak az történt volna, hogy végigvonszolnak a városon, hanem minden nap vittem őket és neveltem is, így később már póráz nélkül jöttek.
2016. márc. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sajnos, mindennap nem tudnánk megvalósítani, mert mindhármunknak elég sok egyéb elfoglaltságunk van (a saját kutyánkat természetesen visszük minden nap). Elengedni semmi képen nem szeretnénk őket (max. a sajátjainkat), mert vannak nagyobb utak a közelben, illetve ha neadj'Isten valakit megharapnak nem is akarom tudni a következményeket.

Menhelyre is járunk sétálni, csak oda bonyolultabb eljutni, illetve oda a saját kutyánkat nem vihetjük.

Köszönöm az eddigi válaszokat, a szomszédsággal túl közvetlen viszonyom(vagy legalábbis a kutyásokkal), de majd dolgozom a ügyön :).

2016. márc. 10. 18:20
 7/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat: *nem túl közvetlen a viszonyom.
2016. márc. 10. 18:28
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát pedig ha már kutyasétáltatást vállaltok akkor benne van az is a pakliban,hogy a sétáltatott kutya megharap vkit illetve őt támadják meg. Akkor mit csináltok????


Ezt hívjál felelősségnek.

2016. márc. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, benne van, hogy megharap embereket, ezért nem engedjük felelőtlenül el őket, hogy ha megharap valakit megharap, ha eltűnik és nem jön vissza eltűnik...

És nehogy már arra akarj ki lyukadni, hogy mi nem vagyunk elég felelősség teljesek, ha nem szeretnénk, hogy a kutyának baja essen .

2016. márc. 20. 16:11
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem mondtam,hogy felelőtlenek vagytok.

De egy kerti kutya akit ritkán vagy abszolút nem sétáltatnak annak édes kevés ha csak pórázon sétál.

Értsd : húzni fog,őrjöngeni nem ti fogjátok sétáltatni a kutyát,hanem ő titeket.

Csak pórázos sétának nincs értelme,mintha el sem vittétek volna.Mellesleg csak szenvedés lesz nektek is neki is.


Egy sétához,pórázhoz szokott kutyával másabb a helyzet,de csak fél órát-órát lébecoltok,annak sok értelme nincs. Arra elég,hogy felpörög a kutya,másra nem.

2016. márc. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!