Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Venni szeretnék egy kan,...

Venni szeretnék egy kan, néhány hetes Berni Pásztor kutyust, tarthatom kint, kibírja?

Figyelt kérdés

Nem tudom behozni a házba, kicsi.

az udvar viszont nagy.



2016. márc. 10. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Pontosan hány hetes?

8 hetes koráig nem lehet elválasztani a kölyökkutyát.

Attól függ, a tenyésztő hol tartotta, ha kint akkor lehet kint. De akkor is jobb lenne neki ha az első hetekben bent lehetne veletek, hiszen meg kell szoknia az új helyet és az új embereket, az meg annyira nem egyszerű, ha kint van a kutya a kertben.

2016. márc. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

8 hetes korában lehet elhozni a tenyésztőtől a kölyköt két oltással,chippel,szerződéssel,törzskönyvvel!!!


Nem, nem bírja ki,mert míg meg nincsen az összes oltása( 4 db) nem lehet felügyelet nélkül az udvaron hagyni ,utcára se lehet kivinni addig.

Rengeteg veszélye van annak,hogy kint hagysz egy baba kutyát, megeszik vmit,majd elpusztul tőle,kibújik a kerítésen,kilopják a kertből és stb stb..


5-6 hónapos koráig leginkább benti-kinti kutyaként kell majd tartani és utána lehet teljesen kintre szoktatni.

2016. márc. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%

Sajnos én is ilyen dilemmával küzdöttem, hgy a januárban hazahozott kutyám hol legyen.

Aztán jöttek az olyan válaszok, mint amit 2. válaszoló is írt és teljesen odavoltam, hogy jajj úr isten! Akkor most mi legyen, mert kinti kutyát szeretnénk és nem akarom beszoktatni a lakásba.


Aztán elmentünk a tenyésztőhöz, aki mondta, hogy Ő már 8 hetes kor óta kint tartja Őket, de ha nagyon hideg lesz bevihetjük.

Hát nagyon hideg volt, mert akkor volt -12/-15 fok és mivel féltettem a kutyát bevittem.

2 napig nem tudott aludni, csak lihegett meg ivott. A járólap azon részére próbált feküdni, ami a bejárati ajtónál volt és jég hideg volt.

Aztán úgy voltunk vele, egye fene, megpróbáljuk kint, jól kibélelt hellyel, körbekerítve.

Végre akkor végigaludta az éjszakát, hanyatt fekve, szétdobott lábakkal.


Szóval tök mindegy, hogy ki-mit ír, Te látni fogod, hogy a kutyának mi a jó vagy nem és ne hallgass azokra, akik szerint csak akkor vagy jó gazda, ha bent tartod a kutyát a lakásban.

Egyedül a nagy udvarban mi sem hagytuk. Ha nem voltunk otthon, akkor kennelben volt. Most 4 hónapos és már akkor sincs bezárva, ha nem vagyunk otthon.

2016. márc. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

"Aztán úgy voltunk vele, egye fene, megpróbáljuk kint, jól kibélelt hellyel, körbekerítve.

Végre akkor végigaludta az éjszakát, hanyatt fekve, szétdobott lábakkal"


Mert kint voltatok vele egész éjjel, hogy ezt láttátok, mi? Ott reszkettetek mellette mínusz akárhány fokban, hogy lássátok megfagy-e. Az igen.

2016. márc. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

2. vagyok.


Láttál olyat kedves 3.,hogy azt írom legyen csak a lakásban???


Szerintem nem.


Egy 8 hetes kölyköt nem ajánlatos kint tartani oda írtam mik miatt. Te is azt írod,hogy felügyelet nélkül nem volt szabadon.


Szocializáció miatt 5-6 hónapos korig igen is jó dolog benti kintiként tartani.Nos mivel 2 hónaposan hozza el remélhetőleg, 3-4 hónap szerintem nem olyan hosszú idő,hogy bent is lehessen.


Kutyasuliban is elmondták,hogy szocializáció miatt fontos,na meg,hogy tudjon a lakásban viselkedni.


Milyen gáz ha vinni akarják majd nyaralni és szállodába majd szét barmol mindent meg jelölni fog,mert nem tudja a szabályokat meg hogy hogy viselkedjen bent.


Unokatesóméknak 2 berni pásztoruk van, nekik is elején bent voltak a kutyák,csak felügyelettel lehettek kint.

Mikor megkapták az összes oltást akkor már kint voltak persze jó részt kennelben, ha uncsitesómék suliba voltak,meg szülők dolgoztak 5 hónaposan már szabadon jártak keltek az udvarban. Éjszakára azért be lettek zárva kennelbe. De Most 9 hónapos az egyik másik 11, már szabadon vannak éjjel nappal.



Mindenki úgy tart kutyát ahogy akar és ott ahol akar.


Csak ne jöjjön ide sírni,hogy 9 hetes kutyáját kilopták,meg megszökött,meg megevett egy növényt és most rosszul van és stb..

2016. márc. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

4-es


Mennyire igazad van! Nahát, akkor azért nem mozdul még a kutyám, mert odafagyott! :D

Nem baj, majd megmondom a tenyésztőnek is, hogy üzened, hogy mekkora hülye, hogy kitette Őket 8 hetesen.

2016. márc. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Természetesen kényelmes, jó helye lesz kint. Az udvar elég nagy, tud majd mozogni.

2016. márc. 10. 15:57
 8/8 anonim ***** válasza:
53%

Mi 10 hetesen (tavaly februárban) vettük a berni kan (Barnabást, mi csak Barnusnak szólítjuk), cca. 30 ezerért ólat vettünk, (lakásba nem való ilyen kutya) hogy ne fázzon. Hát egy hétig úgy volt bent, hogy esténként beraktam, mert nem akart bent lenni. Azóta is a legnagyobb

hidegben kint, de védett helyen érzi magát a legjobban. Amikor pát napig mínusz 10-13 fok volt, akkor is kint maradt, a hideget nagyon bírják, de erre a fajtára ez jellemző. A kinti szélvédett helyre szereztem szalmát alomnak, hát abban nagyon jól elvan.

2016. márc. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!