Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor mit tanítsak meg a...

Mikor mit tanítsak meg a kiskutyámnak?

Figyelt kérdés

Nyáron lesz egy kiskutyám és már sok könyvet elolvastam tudom hogy mit hogy kell csak nem tudom mikor mert azt úgy konkrétan nem találtam meg sehol.Azok lennének még a kérdéseim hogy mekkora sétákra lehet vinni egyes hónapjaiba (hülyén fogalmaztam de remélem értitek) és hogy más kutyákkal mikor lehet vinni?

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2016. márc. 10. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én kutyám 9 hetesen hallgatott az "ül" "fekszik"-re, aztán tanítottam hogy "Gyere" "maradj" stb. A lényeg, hogy ne csüggedj, ha nem megy azonnal, sok kitartás kell és menni fog! Sétálni más kutyák közé akkor vidd, ha minden kötelező oltása megvan, először kis séta is elég, hagyd ismerkedni a dolgokkal, figyelj, hogy ne egyen fel semmit, es magadnak is adj időt a "tanulásra", mert először nagyon fura lesz a séta, de izgalmas is :)
2016. márc. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Először azt tanítsd meg, hogy amennyiben hívod (valamelyik EGYre: Buksi gyere/Buksi ide/Buksi hozzám stb) menjen oda. Később sokkal nehezebb dolgod lesz póráz nélkül:)
2016. márc. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ahogy megkapta oltásait vidd kutyák közé hogy szocializálódjon. Legelőször azt tanítsd meg neki hogy ne a lakásba végezze a dolgát hanem kint. Eleinte gyakran kell lehordanod. Utána jöhet a behívás, majd az hogy szóra áljon meg az útnál. Eezek a legfontosabbak. Utána mehet a fekszik, ül, stb.
2016. márc. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az egyik legfontosabb a nem/nem szabad.
2016. márc. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !
2016. márc. 11. 05:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Kezdetben az alapvető dolgokat tanulja: a nevét, hogy hívásra menjen oda hozzád, hol a helye, hova nem mehet, nyakörvhöz, pórázhoz szoktatás stb. Az első hetekre ez elég.

Az ül parancsot a legkönnyebb megtanítani, ezzel szokták kezdeni.

Ha már 3 oltása megvan, akkor elkezdhetsz vele az utcán is sétálni, de figyelj oda, hogy ne egyen fel semmit, és nem ismert kutyákhoz még ne engedd oda (csak olyanhoz, akiről tudod, hogy minden oltással rendelkezik és egészséges). 3-4 hónaposan érdemes vele kutyaoviba elkezdeni járni, az nagyon jót fog tenni neki. :)

2016. márc. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!