Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanított felnőtt szuka...

Ivartalanított felnőtt szuka kutyátok, miben változott meg, milyen előnyét, hátrányt tapasztaltátok?

Figyelt kérdés

Állítólag az elhízás a legfőbb hátránya, de a játékosság elvesztése, a lustaság is tapasztalható.

A mi kutyánk nagyon formás és hihetetlenül játékos, aktív, nem szeretnénk, ha ezekben változna.

Ellenben a tüzelésnél nagyon be van zsongva. Ezerrel pörög, nyüszög, néha vonyít, nagyon izgatott.

Egyes oldalak szerint "a felnőtt korban végzett ivartalanítás növeli a kockázatát a tejmirigy-daganat kialakulásának és minél idősebb a kutya, annál nehezebb, költségesebb és kockázatosabb a műtéte és annál hosszabb ideig tart a műtét utáni lábadozás és eközben is annál több komplikáció fordulhat elő".

Más oldalak szerint viszont kisebb eséllyel alakul ki daganatos betegség.

Most melyiknek higgyek???



2016. márc. 11. 07:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Hah, a kutyák hálisten nem olvassák a "szakirodalmat", vagy ha igen, akkor nem akarom tudni, milyen volt a pitem ivartalanítás előtt :D Hiperaktív egy állat, három éve kipakolták, de cseszik belustulni, múlt héten is megkérdezték, hogy kölyök-e.


Menhelyi munkám során rengeteg szuka ivartalanítását láttam, meg az utána következő pár hónapjukat, és az égvilágon semmit nem változtak. A hormonális pörgést szűnteti meg az ivartalanítást, de nem formálja át a kutyát, nem a méhében lakik a személyisége.

2016. márc. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A sok mozgásra és az evésre nálunk oda kell figyelni, de a mentalitásában semmi hátrányt nem vettem észre az ivartalanítás következtében. Nagyon aktív és játékos kutya, imád bandázni a többiekkel.

Az elhízás csak tőled függ. Ha biztosítod a megfelelő mozgást és ehhez mérten a megfelelő táplálékot, akkor nem fog elhízni.

Ha a műtét miatt aggódsz, akkor azért azt is vedd számításba, hogy ha esetleg egy méhgyulladás vagy bármilyen daganat miatt kell majd, az akkor már beteg kutyát műteni, akkor valóban sokkal rosszabbak lesznek az esélyei. Egy egészséges kutya műtéti kockázata viszont elhanyagolható.

2016. márc. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja igen, az elhízásos sztori meg annyi, hogy energiatakarékosabb lesz a kutya és annak megfelelően kell etetni. Ez ivartalanítástól meg bármitől független dolog; pontosan annyi kaját kell adni a kutyának, amennyitől jó kondiban van. Ha elkezd hízni, csökkentjük a kaját, és hopp, nem hízik el, ennyi a varázslat :)
2016. márc. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyetlen dolog változott, NEM TÜZEL.

Az elhízás a sok kaja-kevés mozgás eredménye.

A lustaság meg az elhízásé.

2016. márc. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Első tüzelés előtt lett ivartalanítva a kutyám. Igaz még csak másfél éves, tehát felnőttnek nem mondanám, viszon hihetetlen aktív, pörgős kutya. Semmiben nem változott az ivartalanítás után. Nem lett se hízékonyabb, se lustább.
2016. márc. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az égvilágon semmiben sem változott. Pont olyan idióta, mint régen, csak épp nem tüzel.
2016. márc. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Gennyes méhgyulladás miatt kellett ivartalanítani a (törzskönyvezett, tenyészszemlés) szukánkat. Ami változott: valóban csökkenteni kellett az adagját, mert kezdett derekasodni, de ami fontosabb: jelentősen lecsökkent a dominancia-harc a másik szukánkkal, végre ismét játszanak együtt, és nem mennek ölre a labdáért.
2016. márc. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 bollocks ***** válasza:

Nem tudom, hogy az "egyes oldalak" mit takar, de a Magyar Állatorvosi Kamara véleményét a lenti linken elolvashatod. Szerintem jobb a rálátásuk az ilyesmire.

[link]

2016. márc. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat!
2016. márc. 21. 20:08
 10/10 anonim válasza:
Az én kutyám sokkal játékosabb lett ivartalanítás után.
2020. ápr. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!