Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha benyúl valaki a kerítésen,...

Ha benyúl valaki a kerítésen, és a kutyám megharapja akkor én leszek érte a felelős?

Figyelt kérdés
Van egy németjuhászom, a szomszédban pedig gyerekek is élnek. Mindig átnyúlkálnak a kutyához, meg felmásznak a kerítésre, szerintem etetik is, de volt már példa arra is, hogy a labdájukat átdobták. Többször kértem már a szüleiket, hogy szóljanak nekik, hogy ne nyúlkáljanak át, mert megharaphatja őket a kutya és akkor nagy sírás lesz. A kutya még sosem bántott senkit, de a gyerekek viselkedése kiszámíthatatlan, nem tudni nem csinálnak-e olyat ami kiválthat akár egy harapást is. A szüleik nem szólnak rájuk, mert amikor ők is kint vannak akkor is csinálják ezt a nyúlkálást.
2016. márc. 12. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem a Te hibád lesz. Megkérted őket szépen ha ennyire nem érdekli őket akkor majd tanulnak a bajból.

De tuti cirkusz lesz ne hagyd magad.

2016. márc. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem. Ez a szülők és a gyerekek felelőssége.
2016. márc. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Remélem ez sosem fog bekövetkezni, csak tudni akartam mire lehet számítani.
2016. márc. 12. 14:01
 4/9 A kérdező kommentje:
Minden alkalommal amikor észrevettem ezt, stóvá tettem a szülőknek...
2016. márc. 12. 14:02
 5/9 A kérdező kommentje:
stóvá=szóvá
2016. márc. 12. 14:02
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Biztos, hogy Rád fogják majd kenni.

Esetleg írj nekik egy tértivevényes levelet, amiben megkéred őket erre.

De elsőkörben állíts be egy nagy tálca sütivel, és próbáld úgy megbeszélni velük a dolgot. Én mindenképpen a papíros megodlást választanám. Tudom, lepontoztok.

Első körben mégse a jegyzőnek szólj, vagy akár kérdezd meg őt.

2016. márc. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Valami "Vigyázz, a kutya harap" vagy hasonló matricát/táblát tegyél ki.
2016. márc. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tegyél ki az utcafrontra és a közös kerítésre is egy jól látható táblát piktogrammal és felirattal.

Az a gond, hogy hiába jogilag nem te vagy a felelős, ha baj lesz, az ilyen esetekben mégis a kutyásokat sújtja a közfelháborodás meg a bírság. Nem is beszélve a "felelősségteljes" szülők lehetséges bosszújáról.

Nagyon komolyan beszélgess el a gyerekekkel erről, ajánld fel, hogy ha akarnak, jöjjenek át kutyázni, mikor neked is alkalmas, vagy menjetek el közösen kutyát sétáltatni, de ne nyúlkáljanak át, mert abból baj lehet. És a szülőknek is próbálj eljutni az agyáig.

2016. márc. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Tényleg védve vagy, ha kint van egy tábla, de csak akkor. Mert akkor nem modhatják, hogy nem szóltál, hisz kint van a tábla. Én azért a kerítésre felhúznék valami nádkerítést pluszba, bár lehet, hogy a kutya letépné. Esetleg a szomszéd oldaláról, ha meg lehetne velük beszélni. Egyébként év végén mi is kertesbe fogunk költözni 3 kutyával, az egyik szomszédban van egy bordói, de ott kőkerítés van, a másikat viszont nem tudjuk még, ki lakik ott, és ott viszont drótkerítés van! Remélem, nem lesz gond...tényleg kikérdezzük legközelebb a másik szomszédot, akit már ismerünk, ki lakik a másik oldalon, ha kimegyünk a telekre.
2016. márc. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!