Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fel akarnak jelenteni! Mit...

Fel akarnak jelenteni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van két jól nevelt, iskolázott közepes testű kutyusom. Minden nap megyünk sétálni és egy idős néninek a kutyája állandóan ránk rohan! Már szóltam szépen, aztán csúnyán is, de vagy valamelyik kutyám lábába csíp bele vagy az enyémbe! Szóltam a jegyzőnek, de hát fülét sem mozdítja... falu.... kikerülni nem tudom mert zsákutcában lakunk. Ott tartok hogy lefújom paprika spray-vel. a másik "kedves" családnak meg van 2 hatalmas rotijuk és ők azzal fenyegetőznek hogy ránk engedik a kutyákat, hozzáteszem hogy egy kis kennelben vannak bezárva és örjöngenek mint a többi kutya. Csak akkor merek elmenni sétálni, ha látom hogy nincsenek otthon... Mit tegyek???? Jegyző *arik rá! Félve sétáltatom a kutyáimat.. ordibál ránk a csávó hogy hol van a szájkosár? és hogy fel fog jelenteni. 17 éves vagyok. Édesanyámék is szóltak, de nem tudnak mit intézni. már beleőrülök...
2016. márc. 12. 17:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A néni kutyájának paprikaspray vagy erős illatú dezodor. Többször nem fog alkalmatlankodni.

A rotik inkább veszélyesnek hangzanak. Nem a feljelentéssel való fenyegetőzés miatt (nincs rá alapja), hanem hogy rád küldi a kutyákat. Az ilyen barmoktól kitelik.

Ha a jegyző impotens, esetleg szóljatok a rendőrségnek. Ha jófej rendőrt fogsz ki, megbüntethetik a csávót, vagy kötelezhetik, hogy javítson a kutyák tartási körülményein. Elég ijesztő a helyzet, ahogy leírtad.

Állatvédő egyesületek is léphetnek, rájuk jobban hallgatnak a rendőrök is. Készíts képeket a kutyák tartási körülményeiről (amikor a kedves gazda nem látja...) és küldd el pl. az Állatvédőrségnek, írd le mellé, hogy a tulajdonosuk rettegésben tart.

2016. márc. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
2 hete csináltam egy videó felvételt ahogy fenyeget, azonnal be is vittem cd-n a rendőrségre, az állatvédőknek is elküldtem de semmi...
2016. márc. 12. 17:57
 3/17 anonim ***** válasza:

Paprikaspay, mindkét szitura.


Fújd le, vagy rúgd le magatokról az öreglány kutyáját, ha pampog, had mondja, mondd azt hogy már szóltál többször hogy tartsa féken a kutyáját, legközelebb megeteted a kutyáiddal ha még 1x előfordul. Többet nem fogja odaengedni, mert ettől mindig beijednek.


A rotis meg úgysem fogja rádengedni a kutyáit, mert ha csak a hajad vagy a kutyáid szőre szála is meggörbül, úgy vágják a börtönbe, mint a huzat, mert ez testi sértés, 1-5 évig terjedő börtönbüntivel.


Jegyzőnél amúgy érdemes lenne írásos bejelentést tenni, mert akkor nem legyinthet rá, köteles továbbvinni az ügyet.


Amúgy ne félj, xard le őket, mert úgyis csak pofáznak, de ha akarnának se tudnának feljelenteni. Ugyan mire is jelentenének fel? Mert sétáltatod a kutyáidat? Hát azt se tudják merre vannak fejjel előre (már a szájkosaras beszólásból süt hogy fingjuk sincs az egészről...), meg hülye lenne feljelenteni, hát kimennének és rögtön látnák hogyan tartja ő a kutyáit... Ez az egyik, a másik meg hogy csak úgy hasraütve nem lehet feljelentgetni senkit, mert akkor még őt büntetik meg.

2016. márc. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Paprika spray-vel sétálj!! ne félj 1-2 alkalom után a néni kutyája már rátok sem fog bagózni max ugatni.


Rotikat is le lehet szerelni paprika sprayvel.


Amúgy nem fogják rátok engedni,mert abból nekik lesz problémájuk!!


Nem jelenthetnek fel téged semmiért sem.

2016. márc. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
ezaz de ezek falusi parasztok... 160 centis 50 kilós lány vagyok... és 2 labrador keverékem van. Sajnos ismerem a tulajdonost és megteszi elöbb utóbb. de lépünk! ez nem mehet így tovább!
2016. márc. 12. 18:59
 6/17 anonim ***** válasza:

ezek csak unatkozó zsémbes emberek. Ha beszélnek neked akkor ne is figyelj rájuk.. ne reagálj. Hiszen ha nem adják meg neked a tiszteletet úgy, hogy normálisan beszélnek hozzád, te miért adnád meg nekik, hogy rájuk figyelsz? :)

Ahhoz meg semmi közük, hogy te sétáltatod a kutyáidat. A szájkosár utcára, egyszerű sétáltatásnál nem kötelező.

2016. márc. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Pont ezért hagyd rá. Tirpák paraszt, mondhatsz neki bármit, fölösleges. Le kell tojni és kész, azzal nem tud mit kezdeni, el kell sétálni mellette mintha nem is létezne. Nem fogja rád engedni a kutyáit, azért mondja csak ezt mert látja rajtad, hogy ezzel tud hatni rád. Nem fogja amiatt lecsukatni magát, mert elsétáltál a házuk előtt, ami közterület. Ha van erről videód vagy hangfelvételed, azt őrizd meg, mert akkor nálad lesz ez a kártya, amit bármikor kijátszhatsz. Minél több van, és minél többet adsz le a rendőrségen, annál jobban szemmel fogják tartani az ügyet.
2016. márc. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!!
2016. márc. 12. 19:13
 9/17 anonim ***** válasza:

A szájkosár nem kötelező, csak a póráz.

A jegyzőnél meg csak akkor tudsz elérni valamit, ha írásban teszed meg a feljelentést, vagy inkább a szüleid, mert még nem vagy 18. Ki kel vizsgálnia mindenképpen, ha nem teszi, akkor van felettes szerv náluk is, lehet feljebb lépni. Ha jól tudom 30 nap alatt kell kivizsgálnia.

A felvétel az jó dolog, hogy csináltad. A fenyegetés miatt meg a rendőrségen kell megtenni a feljelentést, de ott sem elegendő ha elmondod szóban, készüljön rendes jegyzőkönyv róla.

2016. márc. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ez a rotis helyzet nagyon para :((


Azt lehet tudni, hogy mi baja van a rotis gazdának (azon kívül, hogy bolond)? Miért fenyeget téged?

2016. márc. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!