Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rettentő domináns 10 hónapos...

Rettentő domináns 10 hónapos német juhász. Mit csináljon a gazdi?

Figyelt kérdés

A környékünkön lakik egy 65 év körüli házaspár, van egy 10 hónapos szuka német juhász kutyájuk. Jó nevű tenyésztőtől vették, 3 hónapos kora óta járnak vele kutyasuliba. Januárban ivartalanítva lett, hátha majd az segít, de egyelőre semmi változás.

A kutya olyannyira domináns, hogy minden más kutyát kerülnek már vele. Egyetlen kutya van, akivel normálisan viselkedik, egy másfél éves német juhász kutya (pedig ő is szuka) Rajta kívül senkivel nem tudnak találkozni :(

Tudtok valami tippet adni, hogy mit lehet tenni ilyen esetben? Nyilván kellene egy nagyon határozott gazdi mellé, de ők biztosan nem fognak lemondani róla, mert szeretik, és emberekkel bűbájos. Ez a 6. kutyájuk, szóval nem kezdők, és nem is ez az első német juhászuk.

Nem tudom, hogy volt e már komoly összeugrása valakivel, én idáig csak pórázon láttam, úgy tényleg nagyon rángat.

Van olyan kutyaiskola, ahol kifejezetten ilyen esetekkel foglalkoznak?


2016. márc. 12. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
vigyék el kutyaiskolába ott helyre rakják a kutyuskát. ha pórázon rángat az már nem jó mert nem a kutya sétáltatja a gazdit, hanem fordírtva. addig tegyenek valamit amig ilyen fiatal a jószág.
2016. márc. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kutyasuliban kérdezték????

Hiszen ha járnak akkor az ott lévő kutyákkal is ki kell hogy jöjjön hiszen nem végig pórázon vannak a kutyák.


Másik kutyasuli amit tehetnek.Vagy házhoz járós kiképző aki velük megy sétálni és látja a problémát,nem biztos,hogy csak a dominancia az egyetlen probléma.

2016. márc. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, keresni kell ilyen sulit. A kulcsszavak: szocializáció, rehabilitáció, viselkedési probléma. Vagy ha suli nincs, házhoz is lehet hívni szakembert, aki ilyennel foglalkozik.

Mennyit foglalkoznak amúgy a kutyával? Le van fárasztva rendesen, vagy csak a hétvégi sulizástól várják a csodát?

2016. márc. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miben nyilvánul meg az, hogy "rettentő domináns"? Nekem is németjuhászom van, 12 hónapos, kan és domináns, de attól még minden kutyához oda merem engedni.
2016. márc. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Naponta többször kimennek vele sétálni, úgy tudom kinti-benti kutya. Pórázon sajnos nem könnyű lefárasztani, biztos sokkal jobb lenne, ha futhatna szabadon.

Ha tudtok ajánlani kiképzőt, aki ért a problémás kutyákhoz, azt megköszönném. (Elsősorban Pesten)


Hogy pontosan miben nyilvánul meg a dominanciája, azt nem tudom, de az, hogy hónapok óta csak pórázon találkozik más kutyákkal sokat nem javított a helyzeten... Azt látom, hogy azonnal befeszül a kutya, ha másik kutyát lát. De a hölgy át is megy vele az út túloldalára, ami tovább rontja a helyzetet.

Nagyon szeretnék nekik segíteni valahogy, mert tudom, hogy vágynának kutyás társaságba menni.

2016. márc. 12. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!