Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha egyfolytában...

Xzozox kérdése:

Mit tegyek, ha egyfolytában ugat a szomszéd kutyája?

Figyelt kérdés
Ugat reggel, délben, este, a szomszéd reakciója: "az ő kutyája, költözzünk el" Testvérem beteg, hangulatjavítókon, nyugtatón, altatón él, hogyan magyarázzam el neki, hogy a kutya ugatáshoz való joga felülírja az EMBER pihenéshez való jogát? Őszintén kétségbe vagyunk esve, ezért a cinikus válaszoktól kíméljetek meg! Köszönöm!

2016. márc. 15. 13:07
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Forduljatok a helyi jegyzőhöz, az ő dolga elsimítani a jószomszédi vitákat, és felszólítani a szomszédot, hogy tegyen valamit az ugatás ellen. Feltéve persze, hogy tényleg indokolatlanul és sokat ugat, mert a járókelők megugatása sajnos tök természetes dolog, azt tökre illik is eltűrni.
2016. márc. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
Előző jól mondja ez vmi bordel collie keverèk,falytisztáknakckissebb a fülük :)
2016. márc. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hiába veszem fel diktafonnal hajnali 4-kor az ugatását, hogyan bizonyítom, hogy akkor történt?

2016. márc. 15. 13:42
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem nyomoznod kell, hanem bejelentést tenni :) A kivizsgálás, bizonyítás nem a te dolgod.
2016. márc. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerezz be utvefurot meg legkalapacsot, aztan ha ordit hajnal negykor, kozold vele hogy a te kalapacsod, koltozzon el.
2016. ápr. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

A kutyának az a dolga, hogy ugasson. Vannak olyan kutyafajták akik kifejezetten sokat ugatnak. A miénk is ilyen fajta. Nem tudom elképzelni, hogy a szomszéd egész nap azzal töltené, hogy uszítaná a kutyáját.

Tudod mi a leghatékonyabb megoldás a zajcsökkentésre? Vadonatúj nyílászárók.

Amint említettem nekünk nagyon hangos a kutyánk, ráadásul közvetlen óvoda szomszédságában lakunk a gyerek zsivaj is elég hangos, de amióta új nyílászáróink vannak alig lehet kinti zajt hallani.

2016. ápr. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Na azért az utolsóval vitatkoznék, hogy egy kutyának mi a dolga. És itt nem az ugatás ellen vagyok. Nekem nemrég még három kutyám volt,abból el kellett altatnom egyet,mert öreg és beteg volt, most sajnos már csak ketten vannak. Ezt csak azért írom le, hogy lásd kutyapárti vagyok, és szeretem is őket. DE a szomszéd kutyája az kifejezetten idegesítő. Itt mindenkinek van kutyája,amikor az összes csendben van, ez akkor vakkantgat, vagy vonyít, vagy akármi. Ez tavaly kezdődött, és éjszaka is.Ja ma vasárnap 05:48-kor írom ezt a kommentet, és nem azért mert buliból értem haza, hanem azért mert fél 3 óta fent vagyok, a szomszéd kutya miatt. Elárulom,thermoplán ablakunk van, és oké hogy nem szigetel úgy mint a mostani 6 meg akárhány kamrás ablakok, de tavalyig ez nem volt gond. Azóta munkahelyet is kénytelen voltam váltani, mert nem tudtam kipihenni magam éjjel, és többször voltam ez miatt betegállományban. Mert fáradtan még sem mehettem be. Járművezető vagyok, lehet hogy a jogosítványom is elveszik az alvászavar miatt. Úgyhogy nekem ne mondja senki, hogy egy kutyának az a dolga, hogy éjjel ugasson. Ja és pechjére árulom a házat, és nagyon remélem, hogy olyan szomszédokat fog tőlem cserébe kapni, ami miatt elgondolkodik majd, hogy mégis jobb lett volna a kutyával törődni.Eddig soha nem volt ilyen jellegű problémánk egymással. Az én megoldásom a következő lesz. Fog kapni egy levelet, ismeretlen feladóval. Ott lesz egy nyomtatóval nyomtatott levél, amiben általánosságban leírom neki, mi a gond a kutyájával, és megkérem hogy a szomszédok nyugalma érdekében tegyen valamit. Várok egy hetet és ha nem, akkor éjszakánként fel fogom venni videóra ahogy ugat. Mondom 02:30-kor arra ébredtem. Van mellettem egy rádió vezérelt órásrádió,amin látszik az idő és a dátum, és ezeket mind elviszem a jegyzőnek. Volt már egy ilyen esetünk egy másik szomszéddal, mert onnan meg átjárt a kutya amikor az enyémek tüzeltek. Azt évekig tűrtük, és csak akkor vittük hivatalos útra, mikor a telkünkön a feleségem kezét megkapta. Ott a jegyző eljárásban figyelmeztette a kutyatartót, aki persze mindent tagadott, de akkor is voltak fényképek és videók a kutyáról,ahogyan tőlünk hazamegy. Viszont a kutyát az eljárás után eltüntette, azóta nyugi van,vagyis volt tavalyig. Megint jön az az időszak, hogy nyitott ablaknál kéne aludni,de hát így nem fog menni. Remélem mielőbb elmegy a házunk. És ez legyen minden olyan kutyatartónak példa, aki úgy gondolja, hogy az Ő kutyája azért van hogy ugasson. Ha a szomszédot zavarja lehet hogy elköltözik, de abba már nem lesz beleszólás, hogy ki költözik a helyére!
2016. ápr. 16. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg a szomszédnak, hogy minden hajnalban, amikor felébredsz rá, átmész es addig nyomod a csengőt, amíg kimnem jön. Lelkesebb lesz a megoldás keresésében.
2016. ápr. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8/8 az is jó, csak ez a kutya szét akarja tépni a kerítést, ha valaki közel megy, és még én lennék a hibás, hogy hergelem a kutyát. De gondoltam, hogy elkérem a telefonszámát, és megcsörgetem ilyenkor, rákérdezni, hogy ő jól alszik-e?
2016. ápr. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Utolsó, ez nagyon hasznos ötlet! Én ezt fogom tenni, csak titokban szerzem meg a számát és névtelenül csörgetem.
2016. dec. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!