Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rovidszoru kutyat ellehet...

Rovidszoru kutyat ellehet vinni kozmetikushoz?

Figyelt kérdés
Rovidszoru kutyamat elszeretnem vinni megfurdetni..ugye rossz ido volt saros lett piszkos..nincs olyan ido hogy megtudjam furdetni itthon..ezert arra gondoltam hogy elvihetnem es ott normalisan mevszaritjak es nem fog mehfazni
2016. márc. 16. 08:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze, nyugodtan elviheted.
2016. márc. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

Hogyne. Megfürdetik, megszárítják, igény szerint körmöt vágnak, fület pucolnak, bűzmirigyet nyomnak (bár utóbbit én inkább állatorvosra bíznám).

Bár ha az a gond, hogy hideg van, szerintem jobban jársz, ha otthon este megfürdeted a kutyádat az utolsó séta után, megszárítod-megtörölöd, ahogy tudod, aztán a jó meleg vackában megszárad éjszaka. Míg ha a kozmetikus fürdeti, akárhogy meg is szárítja, a felhevült kutyát utána kiviszed a 8 fokba, szélbe... hát, szerintem így sanszosabb, hogy megfázik.

2016. márc. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

El lehet vinni, persze.

De jobban megszárad, ha te megfürdeted este otthon és utána csak reggel viszed majd ki a lakásból.

2016. márc. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"jobban jársz, ha otthon este megfürdeted a kutyádat az utolsó séta után, megszárítod-megtörölöd, ahogy tudod, aztán a jó meleg vackában megszárad éjszaka"


Hogyne, mert nedvesen a kutyaházban éjszaka a -1 fokban aztán tényleg jobban megszárad meg meg sem fázna, mintha a kozmetikában szárítanák meg szárazra és úgy menne ki a 10 fokba...


Ahogy hajmosás után törülközővel megtörölgetve sem megyek ki éjszaka az utcára. Inkább a fodrászatból megyek ki frissen mosott, megszárított hajjal, nem?

2016. márc. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#2. vagyok.

Hmm, az én rövid szőrű kutyám ebben az évszakban bent alszik a kosarában a szobában, feltételeztem, hogy másnál is. :)

2016. márc. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
Rövid szőrű kutyát eleve nem tartunk kint ilyen időben, tehát nyilván nem kinti kutyaólra gondolt az egyik hozzászóló
2016. márc. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát ezt nem írta le a kérdező, hogy kinti vagy benti kutya-e.


Én a "jó meleg vackában"-t kutyaházként értelmeztem.


Sajnos sokan vannak, akik kint tartják a rövidszőrű kutyájukat, még ha kölyök is, csak szét kell nézni pár kérdés között az oldalon...

2016. márc. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem stafford kutyam van.
2016. márc. 16. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!