Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik oltás után lehet...

Melyik oltás után lehet levinni a kiskutyát sétálni?

Figyelt kérdés

A kutyám 4 hónapos. Most kapta meg (papír szerint) a 4. oltását, ez a kombinált. Egyik állatorvos azt mondta hogy a 3. után már ki lehet vinni a lakásból, de a mostani doki aki beadta Csütörtökön neki a kombináltat azt mondta hogy nem tanácsos még egy hétig levinni, mert most olyan 80%-os a védelem, egy hét múlva meg már 99%-os lesz.



Szerintetek? Kinek van igaza?

Még nem vittem le, féltem nehogy azon a pár napon múljon a dolog.... Lakótelepen lakom, így ha leviszem sétálni olyan helyeken megyünk keresztül ahol sok kutya megfordul(t). Várjak még pár napot vele?


2010. ápr. 3. 09:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy az utolsó kombinált útán már le lehet vinni de egy állatorvos mégis jobban tudja én levittem és nem let semmi baja de szerintem ha mindkettő mást mond akkor várd meg azon az egy heten ne kockáztas.
2010. ápr. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
elvileg oltás után 10 nappal lehet, de én levittem hamarabb is, nem órákra persze. szerintem már simán leviheted.
2010. ápr. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A 3. oltás után 7-10 nappal már lehet vinni, csak nem szabad más kutyákhoz, macskákhoz engedni. Az utolsó oltás után 1 héttel, már azt is lehet.
2010. ápr. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Akkor a jövőhét vége felé kiviszem egy kis körre :)

2010. ápr. 3. 12:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Az anyatejjel is kap védettséget, ugy 4 hónapos koráig. A kiskutya komplett oltásait 6-8-10-12 hetes korban kapja.

Amugy meg ha meg is van minden oltása, a koronavirust, a kennelköhögést is összeszedheti, ez pedig nem tartozik az oltási programba.

Szerintem nyugodtan leviheted, csak ne hagy, hogy más kutyák ill. cicák ürülékeit szaglássza.

2010. ápr. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!