Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos kutya szocializációj...

5 hónapos kutya szocializációja más kutyákkal? Hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Sajnos amióta elhoztuk a tenyésztőtől nem találtam neki kutya-pajtást. Most lenne egy kutyus, az utcán egymáshoz engedtük őket. Az én kutyám lány, a másik fiú, de csak 3 hónapos.

Megszaglászták egymást, azzal nem is volt gond, de utána az én kutyám elkezdett morogni meg ugatni a másikra. Nem olyan vészesen, csak inkább mintha játszani akarna. Csóválta a farkát is. Úgy látom, mintha nem tudna vele mit kezdeni. Eddig csak az utcán látott kutyákat, akik ha elmentek a kerítés előtt, megugatta őket. Ha mi megyünk ki sétálni, nem ugatja a kerítés mögött lévő kutyákat.

Mit tudok tenni, hogy elfogadja a másik kutyát?


2016. márc. 16. 17:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kutyaovi, ott szakértők felügyelik az ismerkedést. Egy próbát mindenképp megér.
2016. márc. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Sajnos több mint 100 km-re van tőlünk a legközelebbi, ezért próbálnánk mi megoldani.
2016. márc. 16. 18:19
 3/13 anonim ***** válasza:
Sehol nincs egy futtató a közeletekben, olyan hely ahol póráz nélkül ismerkedhetnek, szaladgálhatnak egymással a kutyák? Jó lenne találni egyet, mert a pórázon ismerkedés nem szerencsés, sok kutyában frusztrációt szül. Jó lenne minél előbb találni egyet, mert már így is kimaradt egy fontos szocializációs korszak 16 hetes kor előtt, amikor a legfogékonyabb, és minél tovább nő fel elszeparálva a többi kutyától, annál nehezebb lesz később szocializálni.
2016. márc. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Vidéken lakunk, itt ilyen nincs, az emberek nagy része azt sem tudja sajnos, mire való a szocializáció. Viszont kert az van, csak nem tudom, jó ötlet-e valamelyikük "területére" beengedni a másikat.
2016. márc. 16. 19:12
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó ötlet. Menjetek együtt sétálni, jobb az. A hülye viselkedést tiltsd, a normálisat engedd. És ha csak egyszer is eljuttok oviba, vagy egyéni foglalkozásra, és kérsz némi gyorstalpaló oktatást szocializáció-ügyben, már sokkal előrébb lesztek, mintha sose lettetek volna.
2016. márc. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

ha csóválja a farkát,akkor semmi baj,csak játszani akar!

nem kell azonnal kutya oviba meg oktatóhoz menni!

a te kutyád te tudod megnevelni!

hagyd hagy játszanak,3 meg 5 hónapos kutyák nem tudnak nagy kárt tenni egymásba,és a legtöbb játék is úgy kezdődik hogy eldöntik ki az erősebb ösztönből!

gondolom 8 hetes kora után került hozzád!

addig pedig tanult a mamájától és a tesóktól!

a játék végén dicsérd meg és jutalomfalat!

egy idő után tudni fogja ha normálisan játazik barátkozik akkor jutalom várja! :)

2016. márc. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

9 hetesen hoztuk el. Nekem is az volt a benyomásom, hogy játszana, csak nem tudja, mire számítson a másiktól.

Akkor majd megpróbálkozunk vele újból.

2016. márc. 17. 12:14
 8/13 anonim ***** válasza:
23%

ha a másik megcsipkedi a tied visszafogja csipkedni,lerendezik és mehet a játék!

de ne szólj rá akkor se ha csipkedik egymást,ez ösztön,így döntik el ki az erősebb,mivel 9 hetes kora óta van nálad,hidd el megtanulta a tesóitól és az anyjától hogyan kell viselkedni más kutyákkal!

örülök h segítettem.😊

2016. márc. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%
A farokcsóválás nem mindig a barátkozás jele. Nézni kell a kutya egész testbeszédét. Ha össze is engeditek őket, semmiképp sem pórázon, ott még a "jó" kutyák is menőbbnek érzik magukat. Azt meg hogy "megcsípje" a másik kutyát biztos nem hagynám... Az enyém 3 hónapos korában volt hülye, neki akart menni minden kutyának, pedig 10 hetesen hoztuk el. Kutyaoviban első alkalommal ő volt, meg egy 7 hónapos Rottweiler. Az én hülyém meg rögtön nekirongyolt. Az oktató helyretette, azóta bármelyik kutyához oda merem engedni, nem akar balhézni. Ha nincs lehetőség ovira, akkor nagyon figyelve semleges helyen meg lehet próbálni. Határozottan tiltsd az agresszív viselkedést. Milyen fajtájú kutyákról van szó?
2016. márc. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
46%

ha az oktató nem szólt volna közbe a rotti leteremtette volna a tiedet,de nem bántotta volna,csak éreztette volna hogy ő a dominánsabb,utána se mert volna emberkedni a kutyád...

ehez fölösleges volt az oktató! 😊

a kutyák is "megbeszélték" volna maguk közt.

8 hetes kor előtt mikor az anyjukkal vannak a kölykök akkoris verekednek csipkedik egymast,ki az erősebb,kölyök korba nornális!

2016. márc. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!