Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyetem alatt kutya?

Egyetem alatt kutya?

Figyelt kérdés

Valószínűleg gyógyszerészet,vegyészet vagy etológia lenne.

Mennyi szabadidőm lenne alatta?

Lenne időm egy kutyára?



Iszonyatosan akarok egy kutyát,baromi régóta és sajnos közepsuli mellett nem megy..



2016. márc. 16. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Te fogod látni hogy hány órád lesz, melyikre kell bejárni, mi ezt honnan tudjuk?
2016. márc. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A szobatársam tartott kutyát az egyetem alatt. Okj-re jártunk, sok óránk nem volt, de mégsem foglalkozott vele eleget. Szegényt sajnáltam hogy mennyi időt kellett eltöltenie abban a kis szobában.

Azt viszont nem fogjuk tudni itt megmondani, hogy neked mennyi szabadidőd lesz az egyetem alatt. Hol fogsz lakni? Kollégiumban a legtöbb helyen nem engednek kutyát tartani. Ha albérletben, akkor kertes ház vagy lakás? Ha kertes házban, akkor is kell neki legalább napi egy hosszú, minimum 1-2 órás séta. Ha lakásban, akkor több rövidebb, hogy el tudja végezni a dolgát, és egy hosszabb, ahol kiszaladgálhatja magát. Neked kell tudni, hogy az órák, vizsgák mellett lesz-e erre időd.

2016. márc. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja, azt kihagytam, hogy albérletben sem engedik mindenhol a kutyatartást. Ha otthon tartanád, akkor ugyanaz vonatkozik, mint amit leírtam a kertes ház/lakással kapcsolatban.
2016. márc. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem ez az egész túl van bonyolítva. Én állatok mellett nőttem fel a testvéreimmel, meg sem fordult a fejünkben, hogy középiskola vagy egyetem alatt ne legyen. Ugyanúgy a legtöbb kutyás ismerősöm is jár/járt egyetemre és nincs semmi gondjuk. Ismerek egy lányt aki pl állatorvosira jár és border colliekat tart pedig az aztán nem egy lusta fajta.
2016. márc. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a kérdező azért tette fel a kérdést,mert nem szeretne úgy kutyát bevállalni, hogy nincs rá elég ideje. Persze, mindenki tarthat kutyát, egyetem mellet is, csak egyáltalán nem biztos, hogy elég ideje marad arra, hogy megfelelően foglalkozzon is vele.
2016. márc. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ismerek olyat aki ilyen szintű suli mellé vállalta be a második kutyáját és semmi gondja. de ha neked középsuli mellett nincs időd a kutyára, akkor ezután sem lesz.

a választott sulik mellett nem sok szabadidőd lenne, bár ez tőled is függ, ha hatékonyabban tanulsz vagy csak szimplán lazábban veszed és nem tanulod magad rogyásig mert csak az ötösre hajtasz, akkor nyilván többet engedsz meg magadnak.

én így neked nem ajánlom, inább várd meg amíg felvesznek, csinálj végig pár félévet, úgyis csak egyre rosszabb lesz, akkor már látni fogod, hogy lesz -e időd.

2016. márc. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 SzMHZs ***** válasza:

Én utolsó félévben vállaltam a kutyát, mikor a szakdolgozatot fejeztem be, olyan gyakorlatom volt, ami lényegében 8 órás munka volt, többféle beadandót kellett mellé írni és az államvizsgára kellett készülni. Mindezt első kutyásként, egy jó kis pörgős kölyök mellett :) De jó volt, kikapcsolódtam vele.

Mi az, ami miatt középsuli mellett nem megy? Illetve arra is gondolj, hogy ha vége az egyetemnek, milyen lehetőségeid vannak, hisz akkor a kutya még jócskán melletted lesz :)

2016. márc. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha a középsuli alatt nem megy akkor nem hiszem,hogy egyetem alatt menni fog,persze rajtad áll. :) Jó lenne tudni kertesben vagy panelban laksz e.


Benti-kinti kutyát naponta 1x elég elvinni sétálni.

Egy lakás kutyát napi 3 séta,amiből az egyik hosszabb.


Ha betudod vállalni hajrá.


Egy felnőtt nyugisabb menhelyi jó lehet.

2016. márc. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!