Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van erre valami megoldás,...

Van erre valami megoldás, vagy le kell mondanom a kutyasétáltatásról?

Figyelt kérdés
A környékünkön rengeteg olyan kutyatartó van, akiknél nincs normális kerítés így a kutyáik állandóan kint rohangásznak az utcán, és vannak telephelyek is, ahol rendszerint tárva-nyitva a kapu és szintén kint rohangálnak a telepőrző kutyák. Nem épp a legbarátságosabbak van, hogy az emberek se nagyon mernek elmenni tőlük, a kutyámra pedig különösen morognak, vicsorognak, hiába próbálom azt, hogy határozottan nem törődve velük kikerülöm őket, egyszerűen nem lehet, mert beállnak elém. A beszéd az nem igazán segít, volt amelyik kutyatartó még a képembe is röhögött, meg az volt a válasza, hogy ne arra sétáljak. Oké, csak bármerre megyek mindenhol ezt kapom. Ha kiérünk ebből a pár utcából, ott már egy fokkal jobb a helyzet, nyugisabb a környék, ott még egy negyed óra séta a főút mellett, hogy elérjünk a legközelebbi kutyafuttatóra, ahol végre el tudom engedni, tud szaladgálni, találkozunk más kutyásokkal... Ez nagyon rossz így, mert mindig gyomorgörccsel indulok el, és jövök haza, ma pl. fél órás kerülőt kellett tennem, hogy a másik irányból hazakeveredjek. Lehet tenni valamit? Ha így fog folytatódni akármennyire is szeretünk sétálni, nem fogok merni kimenni. Jogosítványom sajnos nincs, a busz sem megoldható, mert a legközelebbi buszmegállóból csak a belvárosba megy busz,a többi meg ezen a rossz környéken kívül van, oda is ugyanúgy el kell jutnom, ott meg már fölösleges is felszállnom, meg nem is egy olcsó mulatság.
2016. márc. 16. 19:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ugyan ebben a cipoben jarok. en is kivancsi lennek megoldasra.
2016. márc. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Feljelentés...miért mennek ki a másik gazda kutyái birtokon kívül? Velem is ez volt, én is nagyon féltem sétáltatni, de végül a szomszédunk jelentette fel őket...
2016. márc. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ez érdekelne engem is, hogy feljelenthetem-e őket? Azért nem tettem meg eddig, mert többen is mondták, hogy fölösleges, úgy sem fognak foglalkozni vele, de már nagyon fontolgatom. Na meg most jelentsek fel egyszerre 5 gazdát? Mert kapásból ennyi jutott eszembe és ebből van akinek nem is egy hanem 3-4 kutyája van rendszeresen kint. Meg, ha megteszem a feljelentést félek, hogy ha nem is tudják meg konkrétan, de sejteni fogják, hogy én voltam és aztán az én kutyámon fognak bosszút állni.
2016. márc. 16. 19:34
 4/18 anonim ***** válasza:
Nálam a következő működött, elvittem a fényképezőgépem, és végigfotóztam a problémás házakat kutyástól, aztán mehetett a jegyzőnek és a gyepmesternek adatokkal együtt. Nem sokáig állt fenn utána a probléma.
2016. márc. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én a te helyedben az egyszerűbb utat választanám: hiába beked van igazad, akkor is évek kellenek, mire ott hivatalos úton érvényesíted az igazadat. Márpedig a kutyámat biztos nem büntetném ilyen suttyók miatt. Szóvál járnék sétáltatni, de "eldugnám" a kutyát, amíg kiérünk a kutyafuttatóra, biciklivel mennék, a blökit meg kerékpár utánfutóba tenném. Átkerekeznék a buckalakók földjén, aztán mire feleszmélnek, már ott sem vagyunk.
2016. márc. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez jó ötlet! Úgy fotózzam őket, amikor kint vannak ugye?
2016. márc. 16. 19:46
 7/18 anonim ***** válasza:
Igen, a fotóról azonosítható a kutya is és a ház is. Ez segít, ha nincs csip. Nálunk a településen kiemelt probléma volt a dolog, főleg hogy csapatokba verődött néhány kutya és agresszívak voltak. Végül a gazda költségére lőtték ki őket, mivel erdőre is tévedtek.
2016. márc. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Elég nagytestű a kutyám ahhoz, hogy "eldugjam" és bár jól nevelt, és nem az a fajta, aki nyugodtan megülne egy bicikli utánfutóba, ha csak nem zárt :D Meg itt olyanok az utak ahol szerintem többet kéne tolnom a biciklit, mint amennyit rajta ülnék.
2016. márc. 16. 19:50
 9/18 A kérdező kommentje:
de nem az a fajta*
2016. márc. 16. 19:51
 10/18 A kérdező kommentje:
Akkor valamelyik nap kimegyek kutya nélkül (emberre annyira nem agresszívak) és lefotózgatom őket, utána pedig megpróbálkozok azzal, amit írtál. Köszönöm!:)
2016. márc. 16. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!