Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kezdhetnék egy ilyen...

Mit kezdhetnék egy ilyen kutyával?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy roppant nagy problémám, már utolsó kétségbeesésemben fordulok hozzátok!


Az unokatestvéreméknek volt egy beagle keverék kutyájuk. Nem igazán foglalkoztak vele, semmire nem tanították meg, tehát elég szeleburdi lett szegény. Az unokatesóm a családjával elköltözött, ahová a kutyát nem tudták (és szerintem nem is nagyon akarták) magukkal vinni. Mivel ez a jószág kezelhetetlen, új gazdát nem sikerült találni nekik, a menhelyen sem tudták befogadni. Utolsó lehetőségként a kutya hozzám került.

Van egy labradorom, ő nagyon jól nevelt, gondoltam így könnyebb lesz betörni a kis kutyust. Hát óriási nagyot tévedtem. 5 hónapja van nálam, de nem sikerült egyről a kettőre jutnunk. Egyszerűen semmivel nem tudom lekötni a figyelmét. Próbálom tanítgatni minden nap, de se jutalomfalattal, se játékkal, se dícsérettel nem tudom rávenni semmire. Nem bír rám figyelni, folyton a nagy kutyát nyüstöli. Próbáltam őket külön választani, a kicsit bevittem a lakásba, hátha akkor rám figyel. De nem, odaáll az ajtó elé, és torka szakadtából ugat. Próbáltam türelmes lenni, hogy majd abba hagyja, de hiába várok rá sokszor közel egy órát. Addig nem hagyja abba, amíg ki nem engedem, vagy be nem jöhet a másik is. Onnantól kezdve pedig nem lehet bírni vele.

Az érdekes az, hogy a labradoromra sem hallgat, oda áll mellé és ugat a fülébe folyamatosan. Sokszor odakap ezért, de annál inkább folytatja, folyamatosan gyötri szerencsétlent. Más kutyákról sem lehet levakarni, sétáltatni is kín szenvedés, amint meglát egy másik kutyát, megáll és ugat, úgy kell elhúzni onnan, így kutyasuliba sem tudom elvinni.

Naponta viszem őket sétálni, szerencsére arra is van lehetőségem, hogy póráz nélkül futtassam. A kicsit csak akkor lehet elengedni, ha a nagy is ott van, különben hívogathatom napestig. Csak akkor jön oda, ha a labrador is. Legalább 1 órát tudnak szaladni, de utána sem tudok vele mit kezdeni.

Az udvar elülső felében vannak, hátra nem mehetnek, kerítéssel van elválasztva. Amint kimegyek a hátsó kertbe, kisurran mellettem, és abban a pillanatban átugrik a szomszéd kertjébe, és ott rohangál. Rendszeresen át kell mennem érte.

Úgy érzem, minden tőlem telhetőt megpróbáltam, szinte az egész délutánomat rájuk áldozom. Szakembert sem sikerült találnom, akinek van tapasztalata ennyire problémás kutyákkal. Mégis mit tehetnék? Szeretem ezt a dögöt, egyébként nagyon aranyos, mindig örül amikor hazaérek és jön simire, de onnantól kezdve rám se bagózik. Nagyon kérlek, adjatok tanácsot!


2016. márc. 16. 19:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem a kutyasuli azért megérne egy próbát, végülis azért is van, hogy sgítsenek megoldani az ilyen problémákat.
2016. márc. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A gond az, hogy még elvinni sem lehet, de tényleg. Az az egy szerencsém van, hogy egy falu szélén lakom, és csak egy utcán kell végig rángatnom, mire kiérünk a lakott területről. Vele egyszerűen kitelezhetetlen az, hogy elvonszolom a buszra, utazok vele 10 km-t, végigvonszolom a fél városon, és elviszem a suliba, ahol nyilván más kutyák is vannak, de pont az az egyik legnagyobb baj, hogy nem lehet vele bánni, ha más kutyusok is vannak a közelben.

A helyi kutyaiskola egyik dolgozójával beszéltem amúgy, ő azt mondta, hogy ilyen problémás állatokkal nem foglalkoznak. Egy budapesti kiképzőt ajánlott, de ő ugyebár nem jön házhoz az ország másik végébe, és én sem tudom megoldani a szállítást.

Mindenesetre köszönöm a választ!

2016. márc. 16. 19:47
 3/11 A kérdező kommentje:
*kivitelezhetetlen
2016. márc. 16. 19:48
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha ordít a másik kutyára, üss egy kicsit a fenekére. Ha nem használ, lehet növelni az erőt. Vannak kutyák, akiknél a szép szó már nem használ, nem kell szívbajosnak lenni. (Persze normális kereteken belül)
2016. márc. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Pedig erre pontosan a kutyaiskola lenne a megoldás, mégpedig olyan, ahol foglalkoznak ilyen jellegű problémával. Nem baj, ha ott is kutyák vannak, pont az a cél, hogy még kutyák között is lehessen vele bánni.

Sajnálatos, hogy a helyi suliban ilyennek nem foglalkoznak (akkor mégis minek vannak?!).

Nincs másik suli a környéken valahol?

Attól ne tarts, hogy el kell vinni. Végigüvölti az utat, na és. Majd elnéző mosollyal elnézéseket kérsz. Buszon szájkosár, aztán kész.

2016. márc. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát pedig ezt kiképző nélkül nem valószínű, hogy helyre fogod rakni. Valahogy oldd meg. Már egy-egy alkalom is rengeteget segíthet. Jobb helyeken ki is mennek, ha másért nem, hát azért, hogy az utazást begyakoroljátok, aztán lehet vinni akárhová.
2016. márc. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Természetesen kiképzővel szeretném orvosolni a problémát, de a környéken sajnos nem találtam rá megfelelő embert. A kereséssel továbbra is próbálkozom.

A hozzám legközelebb eső városban csak 1 kutyasuli van, ott igazából kezdő kutyásoknak tartanak alap kiképzést, tehát csak az alapvető parancsokat tanítják meg, illetve enyhébb viselkedészavarokkal foglalkoznak, pl ha húzza a kutya a pórázt vagy feltúrja a kertet.

Köszönöm mindenkinek a választ!

2016. márc. 16. 23:21
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyébként mennyi idős? Nem tudsz rá hatni sehogy? Én ezt nem tudom elképzelni! Mi az, hogy kisurran a lábad alatt? Hát ne hagyd! Nekem mikor ilyet próbált, simán odaszorítottam a kaput a nyakára. Nyilván nem törtem ki a nyakát, csak annyira szorítottam rá, hogy fennakadjon. Semmi baja nem lett, viszont cserébe nem nagyon próbálkozott többet. És amikor ott ordít az ajtóban, akkor te mit csinálsz? Mert ha csak ráhagyod és azt várod, hogy abbahagyja, és aztán mégsem hagyja abba, akkor ő győzött. Oda kell menni az ajtóhoz, és nem kinyitni, hanem a kiskutyát el kell zavarni az ajtótól! Nem a kezeddel, hanem a hangoddal és a testeddel. Ha ez nem megy, akkor baj van. A tiltást kell gyakorolni vele, ha ennyire neveletlen! És aztán a nagykutyától is el kell zavarnod, hogy hagyja békén! Ha én a németjuhászomat le tudom tiltani a macskánkról, amikor úgy látom, rátapadt, akkor te egy ilyen kiskutyát is képes lehetsz letiltani a labiról!
2016. márc. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mint írtam, nem tudom magamra vonni a figyelmét ilyenkor. Nem tudom elzavarni sem azzal, hogy rákiabálok, sem azzal, ha rácsapok a hátsójára. A nyakszirtjénél fogva szoktam lenyomni a földre ilyenkor, pár perc alatt akkor megnyugszik, de amint elengedem, kezdődik elölről.

Könnyű azt mondani, hogy ne hagyjam kisurranni, de pl. egy teli lavór ruhával ez elég nehézkes. Nyilván ha tudom megállítom, de ez nem mindig kivitelezhető.

3 év körüli amúgy.

A választ köszönöm!

2016. márc. 17. 15:10
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem az első kutyám amúgy, tehát van tapasztalatom arról, hogy hogyan kell kutyát nevelni. A labradorom mellett egy rotim volt, tavaly pusztult el. Mindkettejüket lehetett fegyelmezni, de ez a kis vakarcs kifog rajtam.
2016. márc. 17. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!