Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan büntessem meg őket?

Hogyan büntessem meg őket?

Figyelt kérdés

Sajnos ma a 3 kutyánk megölte az egyik cicánkat. Elsirattuk, eltemettük. A kutyákat nagyon megvertem. Az egyik még úgy ahogy bűnbánónak tűnik, de a másik kettő a verés után is csóválja a farkát.

Tudják, érzik a kutyák, hogy mi miatt haragszunk rájuk vagy mostmár késő?


2010. ápr. 3. 11:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
25%
Tudják, hogy rosszat tettek.
2010. ápr. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
18%
A kutyák ösztönösen utálják a macskákat, nem kéne hu de nagyon elverni emiatt, persze megértem hogy meg kell nevelni...na de így utána már hiába csinálsz bármit is , nem tudja majd miért kapja. közvetlen utána hatásos de akkor sem kell szétverni
2010. ápr. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
68%
az enyém kifejezetten szereti őket:) (golden retriever)
2010. ápr. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
0%

Minek kell megverni egy állatot? Megölték a macskát igen.De akkor is csak finoman legyintettél volna neki! Én még sohasem ütöttem állatot és nem is fogok.


16/L

2010. ápr. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

A kutyák 5-10 másodpercig tudják összekötni az elkövetett dolgot és a szidást. Utána már csak fél, de nem tudja miért kapott.

Nem értek egyet az elöttem szólóval, hogy a kutyák ösztönösen utálják a macskákat. Nálunk 3 kutya él 4 macskával teljes egyetértésben. Eszükbe se jutna bántani, még akkor sem ha beleeszik a tányérjába, pedig könnyedén ketté tudnák harapni a cicákat. A nemtetszését legfeljebb úgy fejezi ki, hogy az orrával arrébb löki a macskát a tányértól.

2010. ápr. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak: Én sem ütök meg soha állatot ok nélkül, imádom őket, mert családtagok, öt kutyánk van, hét macskánk, de amikor ilyet tesz, ráadásul olyan másik állattal, ami addig vele élt, igenis odavágok a fenekére.


Mi ugyanígy jártunk tavaly a kiscicáinkkal, kettő jutott erre a sorsra. A kutya kapott érte (nem "szétvertem", mielőtt bárki ezt mondaná, csak odacsaptam kettőt a fenekére), nem is bántja azóta egyiket sem.

Igenis nevelni kell, mert a rászólásból nem mindig érzik.


Mondom, nem szabad állandóan büntetésképpen megverni, sőt!, de ilyennél muszáj.


Kérdezőnek: előttem szólóknak igazuk van, már nincs mit tenni, nem tudják, miért kapják...

2010. ápr. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
73%
Előzőt a 11:57esnek írtam csak valaki közénk írt.
2010. ápr. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
34%
Már sosem fog kiderülni, hogy pontosan mi és miért történt. Viszont megverni a kutyákat teljesen fölösleges volt. Mert ahogy azt előttem is írta valaki, ha egy kutyát megversz, akkor a kutya a verést az utóbbi kb 10 másodpercben végrehajtott cselekvéssel köti össze. Akkor lett volna "értelme" ha rajta kapod őket.
2010. ápr. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Muszáj volt, mert olyan örömmel fogadtak, mikor a cicát elvettem tőlük.Mintha várták volna a dicséretet.

Megverni sosem vertük meg mi sem a kutyákat,, akkor sem, ha elszöktek, de most...A leszidás nem hiszem, hogy nagyon meghatotta volna őket.


Nem értem, hogyan történhetett, mert teljesen külön vannak kerítve a macskák. Szerintem a cicus leeshetett és pont ott lehettek a kutyák.

2010. ápr. 3. 13:04
 10/21 anonim ***** válasza:
69%
persze hogy örömmel vártak! basszus gondolkodj már ők nem emberek! állatok akiknek az ősei vadásztak és a falkaszellem még most is erősen él bennük. Ők vadásztak és neked mint falkavezérnek örömmel mutatták meg az eredményt és átadták neked a zsákmányt. Nem lehetsz mérges értük egy olyan dologra ami ösztönösen fakad belőlük. Az hogy haragból megverted őket... hát nem tartom valószínűnek, hogy ha ezután látnak egy macskát azt egy ilyen esetből okulva nem támadnák meg. Ha össze akarod őket szoktatni a cicákkal akkor egyenként el kell kezdened foglalkozni velük. Kérsz segítséget hogy valaki fogja a macskát te meg a kutyát és egy szobába, kertbe szépen elkezded egyre közelebb vinni őket egymástól. A kutyának közbe feladatokat asz játszol vele, tehát azt tanítod neki hogy ne vegyen tudomást a macskáról és jutalomfalatokat adsz adsz neki, hogy lássa ha a cica a közelbe van és ő nem ugatja, bántja akkor jó dolog történik.
2010. ápr. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!