Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemreg kaptam egy kiskutyat....

Nemreg kaptam egy kiskutyat. Spaniel es tacsko keverek. Nagyon aranyos a baj csak az vele, hogy ertetlen. Segitenetek?

Figyelt kérdés
Egyszeruen nem hallgat senkire, nemtud szepen jatszani, sebesre harapja a kezeim. A szobatisztasag sem akar menni. Olvasgattam neten es mar sokmindent kiprobaltam, de megis elegsokszor bepisil. De a legbosszantobb, hogy nemhallgat ram. Szeretnem, ha odajonne hozzam amikor szolok neki, szeretnem, ha abbahagyna amit csinal ha raszolok, ha valahogy nyugodtabba tudnam tenni, hogy szepen lehessen vele jatszani es lehessen simogatni. Tudnatok segiteni?
2016. márc. 17. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nagyon nehéz betanítani egy neveletlen kiskutyás, érdemes kutyaoviba vinni, ott sokat megtanítanak neki és neked is.
2016. márc. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem értetlen, csak még nem tudtok kommunikálni. Ezt is meg kell tanulni. Tényleg vidd kutyaoviba, ott majd összeraknak titeket :)
2016. márc. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyi idős most a kiskutya.

Szobatisztaság: kb. 2 óránként, evés után, alvás után mindig kiviszed. Ha kint produkál, nagy öröm, dicséret. Bent szó nélkül gyorsan feltakarítasz.

Ez a legcélravezetőbb módszer, de így is jó pár hét, hónapok, mire szobatiszta lesz. Türelem, és sok takarítás.

A nevelésről: legjobb és legegyszerűbb, ha elkezdtek kutyaoviba járni, kb. 3 hónapos kortól már lehet, ha megvannak az oltásai. Ott tanulod meg a leggyorsabban, hogyan kell bánni egy kölyökkutyával.

Addig is, labdázz vele, rongyozz vele, ahol kiélheti a harapdálhatnékját. Ha hívod, guggolj le, és eleinte mindig legyen nálad valami pici, finom jutalomfalat, amit megkap, ha odamegy a hozzád. Érezze, hogy jó, ha odamegy.

Egy kölyökkutya jellemzően nem nyugodt, csak ha már jól elfáradt. Sétálj, futkározz, labdázz, rongyozz vele sokat, tanítgasd is közben, és ha már jól elfáradt, akkor nyugisabb lesz és simogathatod.

2016. márc. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

Szia,

a legtöbb kiskutya ilyen. Nekem Sheltiem van. Nyolc hónapos korára lett szobatiszta és másfél évesen nőtt be a feje lágya. Ugyan nem járattam kutyaoviba vagy suliba, de sokat foglalkoztam vele suli, munka mellett is. Immáron hat éves okos " nagy" kutya, aki mögött sok munka van. :) A picikék ilyenek. Türelemmel és szeretettel fordulj felé. És mindig tartsd szem előtt: ő kutya, nem ember. Ennek megfelelően nevelgesd. ;)

2016. márc. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom,megfogadom a tanacsokat:)
2016. márc. 18. 06:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!