Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehet ellenem a szomszéd,...

ÉhesVagyok9 kérdése:

Mit tehet ellenem a szomszéd, ha nyüszít egy kicsit a kutyám?

Figyelt kérdés

Egy éve lakunk párommal egy új környezetben, ahova vittük magunkkal a közepes testű (20 kg) kutyánkat. Előfordult, hogy ugatott, amit a szomszédok jeleztek, ez azonban nem tartott sokáig, az új hely miatt lehetett, le tudtuk róla szoktatni. Azonban a halk nyüszítésekről nem tudjuk. Reggeli órákban olyan 9-11 óra között szokott nyüszíteni (pl. ha zajt hall, vagy esetleg néha vakkant egyet ha a lépcsőházban nagy a sürgés-forgás) és az egyik szomszédunk egyáltalán nem tolerálja ezt. Hozzátartozik a történethez az is, hogy nagyon utál minket az első perctől fogva, hazugságokat állít és terjeszt a többi szomszéd felé és volt egy időszak, amikor mindenfélével megvádolt minket, alaptalanul (amúgy a szomszéd IGAZOLTAN pszichiátriai beteg).


Na már most a kérdés a következő: a mai lakóközösségi gyűlésen ismételten előjött, hogy őt mennyire zavarja a kutya (az összes lakó közül csak őt), hogy minden éjszaka ugat (valószínű, hagyom hogy a mellettem lévő szobában éjszaka ugasson..., rajta kívül ezt se hallja senki) és hogy egész nap nyüszít. Az elnök se mondott rá semmit, igazából nem is érdekelte, annyit mondott, hogy barátkozzon össze a kutyánkkal, de ez a szomszéd csak háborgott, hogy majd intézkedik az ügyben, meg ő utálja az állatokat.


Mit tehet ellenem, a kutya ellen? Válaszokat köszönöm!



2016. márc. 17. 22:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Nehéz lesz intézkedni, ha a kutya a fejében ugat csak.

Mit tudna csinálni? Kihívja rendőrséget? Mivel bizonyítja egyáltalán a hangokat? Pfff..

2016. márc. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ha van hozzá esze, bejelenthet az önkorinál. Csak éppen sokat nem ér el vele.

Nem jött össze neki a lakógyűlés. Az önkori sem fog összejönni.

2016. márc. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Ooo semmit nem tehet. Figyi... Ránk lettek hívva az állatvédők mert: láncon tartom a kutyámat a radiátorhoz kötve, verem és éheztetem.

1 padlófűtésünk van, nincs radiátor.

2.verem? Ha a rongyhúzás és a simi annak számít...

3. Kicsit dagi a lelkem. :D

Kijött az állatvédő nő, agyon szeretgette a kutyámat, közölte hogy lenne nálunk kutya. Szóval? Semmit sem tehet.

Mivel jelent be egy igazoltan sérült ember? Írnak fel neki füldugót meg kap egy ejnye bejnyét és ennyi :)

2016. márc. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy pontosan az ilyen elmebetegek szokták kiszórni a mérgezett meg szögekkel telerakott kaját, hogy megöljék a szomszéd kutyákat meg macskákat. Sajnos nem ritka az ilyen. Nyilvánvaló, hogy jogilag nem tehet semmit, de nem is ettől kell félni ilyen esetben.
2016. márc. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy pontosan az ilyen elmebetegek szokták kiszórni a mérgezett meg szögekkel telerakott kaját, hogy megöljék a szomszéd kutyákat meg macskákat. Sajnos nem ritka az ilyen. Nyilvánvaló, hogy jogilag nem tehet semmit, de nem is ettől kell félni ilyen esetben.


A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.

# 4/4 Időpont ma 00:44



Igen, tudom... Szerencsére azt nemigazán tudja megtenni, mert társasház, és odafigyelek mindig, hogy nehogy felnyaljon valamit a földről (főleg mert macska is sok van a környékünkön).

Amúgy a mellettünk lévő lakó is mondta, hogy néha hallja nyüszíteni, de ő se reagált igazából rá semmit, gondolom, ha annyira zavarná, akkor csak mondta volna, hogy tegyünk sürgősen valamit.


Akkor nem vehetik el tőlem a kutyát, igaz? :D Annyira ráparáztam erre, hogy próbáltam minden lehetséges dolognak a neten utánaolvasni, de nem nyugodtam meg. Az előző lakásban a szomszédokkal nem volt ilyen probléma, nem is találkoztam még ilyen szomszéddal, aki ennyire ellenszenves legyen...

2016. márc. 18. 13:49
 6/8 anonim ***** válasza:

ha feljelentene az önkormányzatnál,és kimennének megnézni a helyzetet,mégha ugatna se csinálnának semmit!

ráírják a papírra hogy"a kutya CSAK jelzőcélzattal ugat"

és ennyi.

(tapasztalatból írom)

2016. márc. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Feljelenthet az önkormányzatnál zajártalom miatt. Valószínű nem veszik komolyan, ha mégis akkor kimennek egy hangerősség mérő műszerrel. (Biztos van valami neve is.) Törvényileg szabályozva van, hogy hány decibel a megengedett zaj nappal és éjszaka. Nappal természetesen sokkal magasabb. Na most beállítják nála a műszert és semmit sem fog jelezni, vagy messze a határérték alatti szintet, ezután lezárják az ügyet és erről te is ő is kaptok egy határozatot.
2016. márc. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)!
2016. márc. 25. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!