Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsa meg minél...

Hogyan tanítsa meg minél hamarabb a csivava tacskó keverék kutyámat a szobatisztaság?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!

#Kutyaszobatisztacsivavatacsko
2016. márc. 18. 07:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Az elején gyakran kell levinni, minimum 2 óránként, de evés, alvás után mindig.

Ha kint pisil, kakil, nagy dícséret, jutalomfalat, benti balesetnél pedig csendben takarítás. Több hónap is lehet, mire teljesen szobatiszta lesz, türelmesnek kell lenni.

2016. márc. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Pontosan így, ahogy az első válaszoló leírta.
2016. márc. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
5%
Szia! Lehet drasztikusnak fog hangzani amit írok, de 3 éve foglalkozom kutyákkal nap mint nap ès èn is nekem is van , akit 4 nap alatt szibatisztaságra neveltem. Az előttem szólóknak annyiban igaza van , hogy a kutyust sűrűn le kell vinni az elején. Kajálás után fél órával mindenképp, és amúgy is kb 3 óránként. Az ivóvizét nyugodtan szabályozhatod, mert a kiskutyák ugyan úgy, mint a kisgyerekek hajlamosak akkor is inni, mikor nem szomjasak, csak mert ki van téve a víz. Reggel pisi, itatás később etetés majd megint itatás fél óra és pisi és ezt így tovább, napjában 5 itatás bőven elèg neki. Akkor, ha megtörténik a baj, nem csendben takarítassz, mert különben nem fogja tudni, hogy mit csinált. Amikor a szemed láttára csinálja, oda viszed a pisihez (kakihoz) erélyesen mondod neki, hogy nem szabad, esetleg picit ráütsz az orrára majd utána legalább fél órára ignorálod a kutyát, rá fog jönni, hogy rosszat csinált ès mivel a kedvedbe akar járni, ő is törekedni fog a szobatisztaságra. Sok sikert ès örömet a kutyussal!
2016. márc. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Amit az utolsó a kemény 3 éves tapasztalatával írt, ne fogadd meg. "Balesetért" nem büntetünk, főleg nem utólag.
2016. márc. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Kedves utolsó. Úgytűnik nem olvastad végig amit írtam, vagy nem figyelmesen, mert írtam, hogyha a szeme láttára történik a dolog... de majd hogyha a szőnyegèt tépi darabokra, vagy a cipőjét tépi szét, akkor is csöndben takarítson? Igen, 3 éves napi szintű kutyákkal való munka és kiképzés alatt elég sokat láttam és tapasztaltam. Többek között azt is, hogy magyarországon megdöbbentően sok az antiszociális és rosszul nevelt kutya, pont az ilyen hozzáállás miatt. A kérdezőnek sok sikert, remélem hamar sikerül megtanítani a kutyust :)
2016. márc. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Akkor le kell szidni, de bepisilés miatt nem szidunk. És mielőtt még nagyon elszállsz magadtól szólok, hogy 11 éve kutyázom.
2016. márc. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
12%
Ja nem, bepisilés miatt dícsérünk nem??? Na mindegy nem érdekel a téma innentől kezdve, az én kutyáim akiket képzek pár nap után szobatiszták és nekem meg a gazdáiknak ez a lényeg... amúgy meg ha 11 éve kutyákkal foglalkoznál akkor nem írnál ilyen okosságokat.
2016. márc. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Akkor biztos ezért vagy 16%-ra lepontozva, mert akkora bölcsességet osztottál meg velünk.
2016. márc. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mellesleg az a hab a tortán, hogy szerinted utólag is lehet büntetni.
2016. márc. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Azért vagyok lepontozva, mert a te és hozzád hasonló , fórumokon trollkodó hozzá nemértők lepontoznak... amúgy nem értem, hogy olvasni nem tudsz, vagy értelmezni nem tudod amit írtam a büntetéssel kapcsolatban
2016. márc. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!