Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan, aki B. A. R....

Van itt olyan, aki B. A. R. F. -ról visszaállt száraztápra? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert hallottam olyat, hogy valakinek beteg lett a váltástól a kutyája.
2016. márc. 18. 16:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém folyamatosan fogyott, bármit is csináltam, ami azért volt csalódás, mert többek közt azért is kezdtük el, mert nagyon sovány volt és reméltem, hogy ha tiszta táplálékot kap akkor majd nem lesz gond. A végén majdnem a 3x-os adagot kapta, ami anyagilag is elég megterhelő volt, plusz a hűtőmnek se volt rá kapacitása, és még úgy sem tudtam felhizlalni úgyhogy visszaálltunk a tápra. Később tápot is váltottunk, és most kb fél évre, hogy az új tápot kapja, mondta az állatorvos, hogy még fél kg is jók vagyunk.

Természetesen most is kap nyers táplálékot, de már nem főétkezés ként.

2016. márc. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én csak amiatt álltam vissza, mert utálom lapátolni a hasmenést a padlóról, lakásban. Mivel érzékeny gyomrú kutyám van, ezért mire belövöm a normál arányt, hogy mennyi hús és mennyi csont kell pontosan ahhoz, hogy se szorulása, se hasmenése ne legyen, és csak egy kicsit eltérek, már lapátolhatom a fost, nekem nem éri meg. Mivel ebben az évben kertesbe költözünk, újra fogom adni neki a nyerset. Igazából egy egészséges kutyának csak jó lehet, mert sokkal szebb és energikusabb lesz tőle minden kutya. Akinek fogyott a kutyája, vagy valami szervi baja van, vagy pedig nem a megfelelő módon etette a kutyáját-lehet nem tud róla. Nekem volt csontsovány egyik kutyám, 8 féle táp sem segített, tripla adag kaja mellett hízott csak kicsit, de amint barfozni kezdtünk, kikerekedett és soha nem nézett ki olyan jól, mint amikor barfozott! Persze nem mindegy, hogy kinek mi a barf, valaki csak csirkelábat ad szakadatlan és csodálkozik, hogy valami nem stimmel. Enyém szarvashúst és kacsafarhátat kapott főleg. Persze szarvas nyesedékről beszélek, nem emberi fogyasztásra alkalmasról.
2016. márc. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én környezetemben is volt kutya, aki beteg lett a nyers hústól. Ugyan úgy kell átállni a száraztápra, mintha tápot váltanál. Kb egy hétig keverd neki, minden nap egyre több legyen a száraz ès egyre kevesebb a nyers hús aránya , majd hagyd el teljesen a hút. Mindenképp jó minőségű tápot adj neki ( orijen, acana...)
2016. márc. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes válaszokat!


Amikor BARF-ra álltunk, ott azt javasolták, hogy hagyjak egy koplaló napot, és egyből mehet a hús. Teljesen zökkenőmentes volt.


De azt hiszem, most a fokozatos módot fogom választani.

2016. márc. 18. 21:08
 5/7 anonim ***** válasza:

"Az én környezetemben is volt kutya, aki beteg lett a nyers hústól. "

Nem hiszem, hogy az betegség lett volna, amit pl én írtam, hogy ment a hasa stb, az nem betegség miatt volt, hanem az átállás miatt!

2016. márc. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Beteg lett sajnos a nyers hústól a kutyus. Mi is kèrdeztük az orvost a saját kutyánkkal kapcsolatban ès ő sem javasolta a nyers kaját, mert mivel nyers dologról beszèlünk , hiába ellenőrzött, bármi baj lehet belőle. Valljuk be, a hús már manapság nem olyan , mint anno volt. Az előző hozzászólásomat még annyival egészítenèm ki, hogy mikor mi átálltunk más tápra, a doki azt javasolta, hogy kezdjük a dolgot csirke rízzsel, majd fokozatosan álljunk át a másik tápra. Dehát persze ez csak egy orvos vèlemènye :) szerintem evvel a tèmával kapcsolatban, ha nem vagy biztos, mindenkèpp keresd fel az állatorost. Sok sikert !
2016. márc. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

És milyen betegséget kapott a kutya, aujeszky kórt?

Tudod az a baj tényleg, hogy mint minden más témával kapcsolatban, mindig lesz olyan orvos, aki nyers etetés ellenes. Na meg olyan is, aki nyers párti! Mint olyan, aki azt mondja, hogy ivartalanítsd már baba korában a kutyádat, de más orvos meg azt mondja, ne tedd, amíg ki nem fejlődik...

2016. márc. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!