Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megkapott egy kisgyer...

A kutyám megkapott egy kisgyereket. Lehet ebből nagyobb probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kutya, akiről szó lenne, 7 éves, németjuhász. Ma délután becsengetett egy idősebb férfi hogy a kisgyereket akivel sétált megkapta a kutyám. Mivel egyedül voltam otthon nem tudtam mit csinálni, de mikor anyukám hazaért lefertőtlenítette a sebet. Elvileg megtévesztette, a kutya, mert nem tudta hogy a kerítéshez közel tud menni, így engedte hogy a gyerek a kerítés mellett sétáljon. Ez így mind szép és jó, de akkor hogy kaphatta meg a kutya a kisfiú csuklóját? A kerítés nem olyan, amin kiférne a feje. Szerintem a gyerek benyúlt, a kutya ugatott és így harapta meg véletlen. A kutyám teljesen barátságos,7 éves voltam mikor hozzánk került, szóval fiatal gyerek mellett nőtt fel. Amúgy én szoktam sétáltatni is, rám hallgat, nagyon szereti az embereket, kisgyerekek szokták simogatni. A szüleim most mentek el állatorvoshoz, mivel auto-immun betegség miatt a kutyát szteroiddal kellett kezelni. A kérdésem az lenne, hogy emiatt megfigyelhetik akár a kutyát? Mint írtam, emberszerető, teljesen barátságos és nevelt. Bocsi, ha zavaros a szöveg, ugyanis nagyon aggódom..

13/L



2016. márc. 18. 19:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Ha feljelentést tesznek az ügyben akkor kivizsgálják és ha látszik hogy a kutya nem tudja kidugni a fejét így érthető lesz , hogy a gyerek benyúlhatott. Kinnt van a tábla, hogy kutya van a háznál? Ha igen akkor itt a férfi hibázott aki engedte, hogy benyúljon a gyerek.
2016. márc. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Ha betartják nálatok a protokollt és oltva van a kutya, akkor kapsz majd egy levelet, hogy xy naptól két hétig megfigyelés alatt lesz a kutya. Sétálni csak szájkosárban lehet ezalatt kivinni. Nálunk legalább is az ismerősömnél így volt.

Ha békét akarsz, valahogy oldjátok meg, hogy benyúlni sem lehessen a kerítésen.Remélem, kint van a kapunál a tábla, hogy harapós kutya? Ha nem igazán harapós, akkor is kell , hogy kivédjed, ha benyúlkálnak.

2016. márc. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nincs kint tábla, de mielőtt a baleset történt látta hogy kint van a kutya, és gondolom hallotta is.
2016. márc. 18. 19:19
 4/13 anonim ***** válasza:
98%

Számomra teljesen egyértelmű, hogy ki a hibás...

Eleve nem kéne senkinek se - se gyereknek, se felnőttnek - bedugdosnia bármely végtagját más portájára...

A kutya meg végzi a dolgát, védi a házat. Mit tudná ő eldönteni, hogy ki milyen szándékkal közeledik?

A férfinak kellett volna fegyelmeznie a gyereket. Szerintem ő is tudja és tekintve hogy bármilyen kutya megkaphatta a gyereket, bizonyíték hiányában nem lesz belőle semmi.

2016. márc. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Minden gyereket meg kell tanítani arra, hogy NEM nyúlunk be idegen kerítésen, NEM próbálunk simogatni idegen kutyát, ráadásul a kutya akár támadásnak is felfoghatta a benyúlást. Az idősebb férfi a hibás, nem magyarázta el ezt a gyereknek. A házőrző nem plüsskutya, de még egy öleb is odakaphat, akár a buszon is.
2016. márc. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

"Elvileg megtévesztette, a kutya, mert nem tudta hogy a kerítéshez közel tud menni,..."

Nevetséges. Mit gondolt, a kutya nem tud mozogni? Abszurd.

Ráadásul... annyira közel azért csak nem sétált a gyerek...

A szülő és a gyerek a hibás. Egyértelmű.

Egy "Harapós kutya" táblát tegyetek ki, hogy elkerüljétek a további hasonló esetek.

2016. márc. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

Nyilván a gyerek volt buta, vagy a szülő, hogy nem figyelt eléggé, de a további kellemetlenséget elkerülendő, jó lenne, ha nem tudna kisgyerek benyúlni a kerítéseteken, vagy a kutya nem tudna közel menni.

Ha ki is teszel egy figyelmeztető táblát, kicsi gyerek nem biztos, hogy el tudja olvasni.


A kutyát lehet, hogy megfigyelik majd, hiszen a megmart kisgyerek akár valamilyen betegséget, veszettséget is elkaphatott, azt pedig kezelni kell időben. Jó, ennek nyilván 0,00001 százaléknál is kisebb az esélye, hiszen a kuytátok oltva van meg ilyenek, de a hatóság nem fog kockáztatni.

2016. márc. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az is felmerült, hogy egy bokor okozta a sebet, mivel a férfi(amúgy nem az apja/nagyapja) nem mondta, hogy pontosan hol történt. Ez azért lehet igaz, mert a kutya metszőfoga picit le van kopva, és gondolom nem a kutya szájába tette a kezét a gyerek...

Táblát pedig ezek után biztos, hogy ki fogok rakni.

2016. márc. 18. 20:12
 9/13 Katalin Zsuzsanna válasza:

Nem nagyon kell aggódnod emiatt, ugyanis ha tényleg nem tudja kihuzni a fejét a kutyus azon a kerítés, csak is úgy kapható meg a gyereket, hogy benyúlt. Lehet, hogy csak simogatni akarta, de a kutya feladata a területe védelme.

Igaz jobb ha beszerzel egy '' vigyázat kutya'' vagy ijesmi táblát.

2016. márc. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
SÜRGŐSEN tegyél fel a kapura egy "vigyázz, a kutya harap" táblát!!! Még holnap! Azt úgysem fogják tudni, hogy aznap tetted fel! Egyébként nem Te vagy a hibás, hanem a hülye szülő! Nekem is németjuhászom van, 4 gyerek mellett a lakásban. Nagyon barátságos, de nem csak velük, más gyerekekkel is. Az utcán. Viszont a területét védi. Ha valaki be akarna nyúlni hozzá, vagy bejönne, azt bizony megharapná! Hisz ez a dolga, hogy védje a családot, a területét! Attól még nem közveszélyes! Közveszélyes akkor lenne, ha utcán bárkit megharapna, ok nélkül! Vagy akkor is ciki lenne, ha utcán azt megharapná, aki meg akarná simogatni. Mondjuk ha ilyen lenne, biztos, hogy szájkosárban sétálnánk. De ez nincs így. TEljesen normális, ha az utcán közömbös, netán barátságos idegenekkel, de az is normális, sőt egy őrzővédőtől el is várandó, hogy a területét védje! Más kutyától is, pláne egy németjuhásztól!
2016. márc. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!