Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megevett egy betétet!...

A kutyám megevett egy betétet! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Jöttem ki a fürdőszobából, és arra lettem figyelmes, hogy hangok jönnek a konyhából. Kimentem, és látom, hogy épp rágja a használt betétet... Mindig volt neki ilyen "hajlama" de általában időben észrevettem, és igyekeztünk a kuka legmélyebb zugába elrejteni előle. Most mégis megtalálta, és a bele hiányzik a betétnek, tehát a ragacsos részét nem ette meg (remélhetőleg, én legalábbis nem láttam) csak a vérest... Volt már egyszer egy piros rongytól kisebb bélcsavarodása, de túlélte... Az az időszak katasztrófa volt. Nem evett, nem ivott, azt mondta a doki, készüljünk fel, hogy nem éli meg a holnapot. Ez volt 4 éve. Most 6 éves... Nem tudom, mit tegyek? Az állatorvos 4-kor nyit, és múltkor sem tudtak vele mit kezdeni?? Várjak a csodára? Vagy hánytassam meg? Mivel? Nagyon aggódom...

2016. márc. 19. 09:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
meleg vízbe kell sót keverni és attól elvileg hányni fog. Próbáld ki. Jobbulást a kutyusnak.
2016. márc. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szegény! Nagyon sajnálom. :( Múltkor hogy gyógxult meg?
2016. márc. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen első!


Második: Köszönöm! Múltkor vittük őt dokihoz, adott neki egy két ilyen vitaminos valamit (már nem emlékszem) és attól egy kicsit jobban lett.. Meg megtömtük őt kajával, a 6 kilós kutyából 3 kilós lett 1 hónap alatt. Enyhébb bélcsavarodás volt, mert a rendes bélcsavar egy napon belül kivégzi. Szerencsére nem volt akkora a rongy amit megevett, de ráragadt a bél falára... És nem tudott "kakilni" ezért bent maradt, és lassan "elfogyott" a kutya... De fogalmam sincs hogy mitől, de megmenekült... Akkor... Csoda volt! Most is szeretném, ha nem lenne nagyobb baj.

2016. márc. 19. 09:59
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez most türelemjáték lesz. :(

Figyeld a viselkedését árgus szemekkel, ha bágyadt, rosszkedvű, nem eszik, gyorsan orvos. A betét vattája sem emészhető, ráadásul erősen magába szívja a folyadékot, és megdagad.

Másik állatorvos ninca a közelben? 4 óra még elég messze van.

2016. márc. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ezt az enyém is egyszer eljátszotta. Nem lesz baja ne aggódj.
2016. márc. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Utolsó! Biztos? Mennyit evett meg belőle? Ő majdnem az egészet... És nem csak egy tisztasági, hanem a legnagyobb cseppes betét...
2016. márc. 19. 10:13
 7/12 A kérdező kommentje:
4-es! A közelben csak egy állatorvos van, az nyit négykor... Igazából nem nagyon tudom eldönteni, hogy milyen kedve van, mert mostanában amúgy is elég lusta kutyus, és most is fekszik, és alszik. Játszani szoktam vele, akkor olyan mint egy kölyök. Enni nem igazán szokott, egy nap egyszer, de mindig ott van neki a lehetőség... Most nem merek vele játszani, félek hogy csak ártok vele....:(
2016. márc. 19. 10:15
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem megússza,de ha nem akarod,hogy megint előforduljon,akkor én javaslom,hogy a betétet, ilyesmit tedd bele mindig 1-2 uzsiszacskóba,kötözd be a száját,úgy nem szagolja ki. Esetleg vegyetek másik kukát,vagy a száját fordítsátok a fal felé,hogy ne tudja beledugni a fejét,esetleg csináljatpk helyet neki a mosogató alatti szekrényben. Remélem nem lesz baj!
2016. márc. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az enyém kiborította a kukát és szétrágta a bekötött zsákot :S Úgy szedte ki...csak foszlányokat maradtak, tökre ideges lettem én is, de végül kutya baja nem volt. Ez az én tapasztalatom. Remélem a tieddel is minden rendben lesz!
2016. márc. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :(
2016. márc. 19. 10:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!