Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyának...

BrekiX kérdése:

Hogyan tanítsam meg a kutyának, hogy zenére mozogjon (pl. rázza a fejét, vagy vmi táncféleséget csináljon)?

Figyelt kérdés
Ne nézzetek hülyének légyszi. Nem vagyok állatkínzó,szóval ha azt mondjátok,hogy nem lehet nagyon megtanítani,akkor nem erőltetem. Csak egy ötlet,hogy megtanítanám a kutyust erre.

2016. márc. 20. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogy zenére morozgjon, azt sehogy. A kutyának a zene csak a háttérzaj része és nincs ritmusérzéke. Trükkökre megtaníthatod, pl szlalom a lábad között, karikán átugrás és ha ügyesen koreografálod, olyan lesz, mintha zenére mozogna. Nézz dog dancing videókat a neten.
2016. márc. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!:)
2016. márc. 20. 11:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Ritmusérzékük valóban nincs,de egy bizonyos zenére meg lehet tanítani, hogy épp akkor tegyen valamit. Felismerik az adott zenét, ezt tapasztalatból tudom. Van nekem egy kedves zeném amit nagyon szeretek, és eleinte csak az történt, hogy amikor elindítottam, ők is izgatottak lettek, mert nekem is mozgott a testem. Majd később megfogtam az egyiknek a mellső lábait, és rátettem a derekamra és együtt táncoltunk rá. Nem sokra rá már ahogy meghallotta a zenét, az első taktusokat, rögtön felugrott és átölelt. Ez a Man at Work-től volt a Land of Wander. Imádták, de ha nem foglalkozol vele, elfelejti.
2016. márc. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja bocsánat: Land Down Under :-D

De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy ezek trükkök. Meglehet tanítani, hogy arra a zenére, ami nekik csak egy egyedi hanghatásnak minősül, akkor tegyék meg azt amit megtanítasz. Nekik a legfontosabb a testbeszéded, mert nem csak a zenére reagálnak, hanem arra hogy akkor épp milyen jelet küldesz neki. Én amikor elkezdődik a dal, szembe állok velük, és karmozdulattal jelzem, hogy szabad ugorni és átölelni. Szerintem részben számít nekik a hang, de sok részben a mozdulatod is. Ebből a kettőből rakják össze kb. hogy épp mit kell tenni. Ettől aztán egy kívülállónak úgy tűnik, mintha a kutya teljesen a zenére reagálna, holott ez egy kombinált utasítás. A fontosabbik a testbeszéded, a zene csak plusz segítség.

2016. márc. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,nagyon hasznosak voltak!:)
2016. márc. 20. 12:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha van olyan zene, amiben pár elem (hangeffekt, szavak, esetleg egy jellegzetesebb hangszer pl. cintányér) csak párszor hangzik el és nem folyamatosan, akkor megtaníthatod rá hogy az alapján végezzen el egy trükköt. (két lábra állás, pördülés, átfordulás)


Ha elég okos kutyád van és türelmes vagy, akkor meg tudod neki tanítani azt, hogy a mozdulatokat sorban végezze el.

A zene elején elkezdi. Olyan zenét válassz amilyet fent leírtam (elemek) hogy a kutya ne zavarodjon össze.

2016. márc. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!