Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya lakásban való tartása...

A kutya lakásban való tartása rossz az embernek és rossz a kutyának is, miért tartanak mégis rengetegen kutyát a lakásban?

Figyelt kérdés
2016. márc. 20. 20:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
98%
Volt valaha kutyád lakásban? Miből gondolod, hogy bármelyik félnek rossz lenne?
2016. márc. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
98%

Egyáltalán nem rossz a kutyának, ha megfelelően le van mozgatva, tökéletesen elvan a lakásban. Főleg hogy sok fajta van, amiket a rövid szőrük miatt egyáltalán nem lehet kint tartani.

Azt még, hogy az embernek miért rossz, pláne nem értem.

2016. márc. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim ***** válasza:
100%

Mert nagyon szeretnenek kutyat, es nem banjak, ha egy nap kb 3x viszik le kakilni/setalni. Lehet, hogy maganyosak, vagy csak szimplan nagyon szeretik a kutyakat, es jobbnak latjak veluk az eletet

Egyebkent nem feltetlen rossz a kutyanak sem, meg az embernek sem, csak banasmod kerdese, plusz ugye az, hogy mennyi idot tud kint tolteni a szabadban a kutya.

2016. márc. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha rendesen csinálják, se a kutyának, se az embernek nem rossz.
2016. márc. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 anonim ***** válasza:
100%
Nem rossz egyiknek sem, sőt nagyon jó, feltéve, ha a kutya normálisan le van mozgatva mindennap.
2016. márc. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 anonim ***** válasza:
47%
Max a szonszedoknak rossz, ha sokat ugat:D
2016. márc. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 anonim ***** válasza:
28%
Attól függ mekkora a kutya, és milyen gyakran tudják levinni. De egy nagy kutyának minimum kertes ház való, főleg egy olyannak aminek nagy a mozgásigénye még e mellé. Szerintem kisebb fajta állatkínzás, mikor a panelben lakók alig viszik le, vagy csak párszor egy nap és szerencsétlen állatnak addig kell visszaszorítania a szükségleteit. Erre persze sokan okoskodnak, hogy megszokja, de akkor erre azt mondom próbálják ki. Adok egy reggeli 15 perces intervallumot akkor csinálhatja, meg kb este mikor hazér a munkából és ennyi. Ha épp nincs ingered tartsd vissza, persze ez nem valami népszerű vélemény a kutyások körében, és nyilván itt sem lesz az, de nem izgat. A kutya lakásban tartása - sok kivételtől eltekintve - az ember újabb önzőségének a megnyilvánulása. Ő kutyát akar, neki az jó érzés, de hogy a kutyát emiatt milyen hátrányok érik azt már nem érdekli, vagy ha tudatában is van nem foglalkozik vele különösebben. A városomban ahol élek - igaz ez egy kertes házas példa - az egyik "szomszéd" 3 agarat tart a kertjében, ami kb 5x5 méteres placcot és egy a ház oldala mellett lévő 2x10 méteres részt. És az a gy..ér oda vett három agarat!!! Kedvem lenne a kutyák után kötni, azok előtt egy kocsival mennék ami hátulján egy nyuszmusz lenne kikötve(nem élő) és szaladnának utána a betonon. Nem tudom ilyenért fel lehet-e jelenteni valakit, de ez biztosan állatkínzás a szerencsétlen kutyáknak. A másik azok a hü..e pi..ák akik, jaj de kis cukika alapon veszik, miket beszélek vetetik maguknak ezeket a kis házi ölebeket. Azokkal se foglalkoznak igazán, csak amikor még szenzáció az elején. Sok állat szenved, szóval szerintem keretes ház, lakás maximum azoknak akik egy nap akár 5x is le tudják vinni, és kicsi mozgásigény mentes fajtát tartanak.
2016. márc. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 anonim ***** válasza:
100%

ezerszer ki lett már ez vesèzve.lehet boldogtalan élete a kertben tartott kutyának is, hogyha nem foglalkoznak vele és az udvar is inger szegény. ugyanúgy lehet rossz az is,hogyha valaki 30nm2-en tart nagytestű kutyákat. akik egész nap otthon vannak egyedül. az se buli nekik.

de ezek szélsőséges példák.normális ember foglalkozik a kutyájával és a lehetőségekhez mérten próbál neki nagyobb teret adni .

függetlenül attól, hogy kinti vagy benti.a kulcsa mindennek az,hogy mennyi minőségi időt tud rászánni.kertes házban is kéne sétáltatni,de ez idővel elmarad . panelban még még nagyobb tragédia, hogyha a séták ritkulnak.

sok embernek nem való kutya.de ez lakástol független szerintem.

2016. márc. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 elwera ***** válasza:
69%
Hát esténként én régen is sokat csavarogtam. De kutyával szerintem jobb, mert így mondhatom, hogy csak kutyát sétáltatok, közben meg arra megyek amerre akarok és én is élvezem a sétát, meg a kutya is.
2016. márc. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés olyan feltevésre alapszik, ami legalább két ponton nem fedi a valóságot, ezért sajnos nem lehet rá megfelelő választ adni. Ez kb. olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy miért rózsaszín az ég.
2016. márc. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!