Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy ne vereked...

Mit csináljak, hogy ne verekedjen?

Figyelt kérdés
A kutyám kinti kutya (foxterrier)Munka után mindig játszok vele,lefárasztom...de van az udvarunkon egy másik kutya (17 éves,ő sose megy oda a kutyámhoz) a kutyám mindig terrorizálja,bosszantja és meg akarja verni...sokszor vér is származik a verekedésekből.Mit csináljak, hogy ne foglalkozzon vele?

2016. márc. 21. 18:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%
foxit tiltsd,büntesd kő keményen, 1-2 saller is mehet neki nyugodtan
2016. márc. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
74%

Sétáltatva is van az a foxi, vagy csak játszotok? Munka után veri a foxi a másikat, vagy napközben is? Utóbbi esetben érdemes lenne reggelre tenni azt az alaposan lefárasztós sétát, hogy ne zizegjen egész nap.


Amúgy ha cseszteti az öreget, keverj le neki egy akkora sallert, hogy a fal adja a másikat. Ha az nem elég, töröld fel vele a gyepet nyugodtan. Nem kell megvárni, amíg veri, bőven elég, ha pofátlan vele. És ne sajnáld, olyan nincs, hogy ő bánthat mást, de hozzá meg nem nyúlhat senki. Legyél igazságos. Nyilván véresre verni nem kell, de nyikkanjon fel, érezze magát szarul ő is azért, mert bántotta az öreget.


Ha meg esetleg mindkettő ivaros kan találna lenni, vagy ivaros szuka, akkor a foxinak egy ivartalanítást is kiutalnék.

2016. márc. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Milyen fajta az idősebb kutya?
2016. márc. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Az öreg kutya keverék
2016. márc. 21. 19:28
 5/26 A kérdező kommentje:
Már kapott sallerrt a foxi de nagyon pofátlan,amikor nem vagyok otthon kenelben van
2016. márc. 21. 19:29
 6/26 anonim ***** válasza:
52%

Akkor még egyszer: mennyit sétál? Ivaros-e, és ha igen, miért, és meddig még? Hogy reagált a sallerre? Milyen gyakran kap, általában mi a retorzió, ha balhézik?

Kéretik nem csak a szimpatikus kérdésekre válaszolni, meg azokra, amelyikre vállalható válasz van, hanem az összesre, mert infó nélkül nem tudunk segíteni.

2016. márc. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
21%

Nem kell ütni a kutyát! "Ha az nem elég, töröld fel vele a gyepet..." Hát ilyet én még nem hallottam...


Ha van nyakörve akkor mikor rendetlenkedik azt fogd meg és nem erősen nyomd le a földre és várj hogy megnyugodjon ezt sokszor csinálod akkor le fog szokni róla egy idő után. Vagy ha neki akar menni akkor óvatosan, nem erősen ezt se meg érinted az oldalát. Nem kell, hogy ne foglalkozzon vele mert ugye a kutyák falka orientált élőlények, vagyis keresik a társaságot (falkát). Csak tisztelnie kell az idősebb kutyát. Én voltam már a kutyámmal egy idősebb kutyánál és ő se tisztelte először az öreget és elégvolt csak ránézni és máris tudta, hogy nem szabad.

2016. márc. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
0%
Ja és nem mindenre fizikai erőddel kell válaszolni amit csinál a kutya. Mivel a kutya érzi az energiádat így energiával is lehet vezérelni.
2016. márc. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Minden reggel 5-kor viszem sétálni és este is bár az néha elmarad.És nagyon ritkán szokott sallert kapni,sajnálom megütni túl cuki ahhoz
2016. márc. 21. 19:58
 10/26 anonim ***** válasza:
Aranyos? Egy öreg, védekezésre képtelen kutya véresre verése hobbiból szerinted aranyos? Tényleg gond van itt a fejekben...
2016. márc. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!