Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kis, vagy közepes...

Milyen kis, vagy közepes termetű kutyát ajánlanátok udvarra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A családban én is, és testvérem is nagyon szeretne egy kutyust. Testvérem kijelentette, hogy nem szeretne nagy termetű kutyát, csak közepes, vagy kis termetűt, viszont csak az udvaron tudnánk tartani.

Faluban lakunk, az udvarunk nagy, lehetne neki játszadozásra való hely. A házát én a kazánházba raknám be - hidegben szerintem tökéletes hely lenne neki ott -, foglalkozni mindketten sokat tudnánk vele, az iskolából már délután hazaérünk, nem lenne sokat egyedül. Mindennap kivinnénk sétálni, szeretet és törődést kapna - ugyanis utánanéztem ennek a témának, láttam, hogy sok kérdezőt lehurrogtak, hogy hogyan meri az állatot a kertben tartani, biztos nincs foglalkozva vele eleget. Tehát, attól függetlenül, hogy ő az udvaron lenne tartva, amit csak tudnánk, megadnánk neki.

A kérdés már csak az, hogy milyen kutya fajtákat ajánlotok, ami kis, vagy közepes termetű, de az udvaron is lehet tartani? Mi személy szerint a tacskóra gondoltunk, egyik ismerősömnek is van, mindig kinn volt tartva, de ettől függetlenül boldog, sajnos már öreg kutyus - ezzel azt akarom mondani, hogy semmi baja nincs, mert hogy az udvaron van tartva. És ha már a tacskónál tartunk, melyiket ajánljátok: a rövid, szálkás, vagy a hosszúszőrűt?

Köszönöm előre is a segítségeteket! :)



2016. márc. 21. 20:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Rövid szőrű tacskót udvarra semmiképpen, de a másik kettő sem igazán való csak kerti tartásra. Az ilyen kistermetű, rövid lábú kutyusok elég fázósak, nem éreznék jól magukat télen kint.


Javaslatom, hogy nézzetek körül menhelyeken, és közepes termetű, tömött, vastag bundájú kutyust válasszatok.

2016. márc. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Én tacsim bent boldogabb mint bármelyik kinti, mert a sok foglalkozás után sem zárom ki a falkából. Szerintem nagyobbat válasszatok. :)
2016. márc. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
15%

Szia!

Nekünk tacsink van. Elég nagy a kertünk, sokan mondták, hogy nem jo, ha túl nagy udvaron tartjuk, viszont ő nagyon jól érzi magát, szerintünk nem probléma a nagy udvar. Kialakitottunk neki egy kis zúgot a kazánházban, amit ilyenkor télen szívesen használ. Jobban mondva ki se mozdul 😄

Anno mi is elterveztük, hogy naponta sétáltatjuk, de ez nem jött össze 😅 Ettől függetlenül sokat foglalkozunk vele

Szerintem a tacskó jó választás

2016. márc. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
6%

Előző vagyok

Nekünk rövidszőrű tacskónk van

2016. márc. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%
Kintre tacskót ne, mert csak szenvedni fog. Nem töltheti az egész telet a kazánházban... Válassz pulit pl.
2016. márc. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Puli, mudi vagy menhelyi keverék, esetleg beagle. Tacskó nem való kintre.
2016. márc. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ami tényleg nem fázik kint, és élvezi a nagy területeket, az a puli és a pumi szerintem, ezek közepes testűek.(Térdig érőek.) Nekünk is van, imád emberek közelében lenni, ezért bent is szokott lenni, akkor a legboldogabb ha valakihez hozzáérhet:D, de 1 óra múlva már örömmel rohan ki a házból, valahogy nem a kedvence a bent nyugodtan fekvés.

Viszont ezekkel a fajtákkal is kőkeményen foglalkozni kell, tényleg nem elég a napi fél óra labdázás a kertben, vinni kell szabadba, mezőre, elengedni, hadd rohanjon kedvére, más kutyákkal játszani, rengeteg dologra meg tudod tanítani(szerintem hihetetlenül okosak, az enyém 1-1 dolgot 2 perc alatt megtanul, aztán már csak gyakorolni kell), ha rendesen foglalkozol vele (mint bármelyik másik fajtával) szuper társ lesz belőle. Jó jelzőkutya is, senkit nem bántana, viszont ha valaki megáll a kerítésnél, ugat. A szőrével kell sokat törődni, mert ha megnő, beleragad minden, ezért én minden séta után átkefélem, így nem lesz csomós. Én bátran ajánlanám őket!

(A tacskóhoz hozzászólva, szerintem kiválasztottátok az egyetlen fajtát, ami egyáltalán nem alkalmas kerti tartásra, sőt, akiket én ismerek, kint lenni sem nagyon szeretnek. Gondolj bele, a hasa majdnem a földön, nincs is annyira apró ház, ami jó lenne neki. A szomszédom tacsija olyan 20-25 fok körül kezdi magát jól érezni, addig megfagy, egész télen didereg ha kint van, bár ő lakáskutya természetesen, de nagyon fázós fajta, őt semmiképp nem szabad kint tartani!)

2016. márc. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%

Menhelyi keverék :)

Egy fajtatiszta kutya ára 100-150.000Ft kozott kezdődik.

2016. márc. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2016. márc. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
38%

Tacskó megfagy,felfázik stb


Attól mert 1-2 kivétel van amelyik kutya jól bírja,nem feltétlenül jelenti azt,hogy követendő példa tacskót kirakni.


Puli,pumi vagy egy menhelyi vastag bundás kutya jó lehet, tacskót és bármilyen kistestűt felejtsd el kintre.Nem alkalmasak kint tartásra.Hasuk majdnem a földet éri,folyamatosan nedves lenne,idővel meg szépen felfázik.


közepes testű kint tartható kutyák


[link]

2016. márc. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!