Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le erről?

Hogy szoktassam le erről?

Figyelt kérdés
3 hónapos kutyusommal, ha megyünk sétálni és ugatnak a kutyák a kerítések mögül, akkor mindenáron oda akar húzni, morog, időnként ugat is. Alig lehet onnan elvinni. Családi házas övezetről van szó, minimum minden második háznál van egy kutya, ami majd szét szedi a kerítést. Így csak egy vergődés a séta. Mit lehetne tenni? Ha olyan kutyával találkozunk, akit épp sétáltatnak, tehát nem kerítés mögött van, velük szemben barátságos. Egyelőre még azt sem értem el, hogy szépen jöjjön mellettem, húz nagyon. Erről se ártana leszoktatni. Olvastam sok módszert, hogy ha nagyon húz, forduljak meg, stb, de akkor így egy merő forgolódás lesz az egész. Előre is köszi a tippeket
2016. márc. 22. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nincs rá mód, hogy elvidd egy kutyasuliba ahol szakemberek segítenek?

Milyen fajta a kutya?

Az a baj, hogy fajtán belül is minden kutya egyèniség ès sok függ attól, hogy otthon a csalás többi tagja is hogy bánik vele. Itt csak általánosságokat tudnék javasolni amit a neten is megtalálsz....

2016. márc. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
3 hónapos német juhászkutya. Kutyaoviba viszem, ahol heti egyszer a kb egykorú kutyákkal egy körülhatárolt részen szabadon mókázhatnak. Azt mondják ezzel szocializálódik a kutyákhoz. Valamennyire biztosan hat is, mert a szintén sétáltatott kutyákkal nincs gondja, csak amik a kerítések mögül ugatnak. Azt is mondják, hogy az oktatással várjunk 6-7 hónapos koráig, addig nincs értelme. Én otthon tanítgatom erre-arra. Ül, marad, stb. Jutalomfalatért bármit megcsinál, anélkül már kevésbé. Játék közben megy kézre is, ezt is igyekszem tiltani, remélem majd elhagjya, ha következetes vagyok.
2016. márc. 22. 14:33
 3/6 anonim ***** válasza:
A kutyaoviban szólhatsz a kiképződnek, hogy gyakoroljátok a kerítésen kívüli szituációkat. Egy iskolának az a dolga, irányítsa a gazdát, mit, hogyan oldjon meg. nem csak arról szól egy óvoda, hogy rohangálnak kifáradásig a kutyák. Most kell leállítanod a kutyád helytelen viselkedését, nem kamasz korban.
2016. márc. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az jó, ha tanítgatod. A jutalomfalatokat pedig még jó ideig használnod kell majd.
2016. márc. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha esetleg van még valakinek ötlete az eredeti kérdésemmel kapcsolatban, írjon! :)
2016. márc. 22. 15:51
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja és köszi az eddigieket
2016. márc. 22. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!