Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van két kutyusom. Az egyik...

Van két kutyusom. Az egyik pici kora óta velünk van. A másikat fél évvel ezelőtt hoztuk a menhelyről.6éves körüli? Többi lent?

Figyelt kérdés
És bántották,ketrecbe volt,szaporították(mindig sexre volt nevelve)És én nagyon utálom mert folyamatosan dugná a másikat(mind a 2fiú)és ha rászólok nekem támad megharap.Meg amugy is fél amúgy is harap.Nyalja a másiknak a szemét(marmint a menhelyi kutya a miénknek,a masik is a mienk csak pici koratol van velunk ugy ertem)nyalja a pocorojet akkor a segget a fulet a szajat stb ja meg osszehugyoz mindent.kimegy vagy 30x egy nap az udvarra de akkor is60x lehugyoz bent vmit.megjeloli pl az asztalt 5perc es lehugyozza a szeket..de mindent a ruhat butort mindent..Vhogy ezekrol nem tudnam leszoktatni?nagyon utalom amit hoztunk.Amugy en mentettem meg mert beteg volt nagyon meg a menhelyen is hazahoztam fosott vereset hanyt minden.szval meggyult a bajom vele..de most megint elkezdte h vereset kakal.meg en nem gyulolom a kutyakat sot kifejezetten allatvedo vagyok de ez a kutya megutaltatja velem a kutyakat...vmi otlet?
2016. márc. 22. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Voltál orvosnál a kutyával? Mert a véres széklet nem vicc.

Utána még ivartalanítást és kutyaiskolát javaslok, úgy tűnik falkasorrenddel és neveléssel problémák vannak.

2016. márc. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja meg harap ha eszik a menhelyi kutya nagyon vedi a kajat.a masikat nagyon megharapja de hogyha meg a sajatom eszik akkor nem morog a menhelyire.Meg a menhelyi ellop mindent.komolyan a kajat a masiktol a zoknit a papicsot a szonyeget mindent..
2016. márc. 22. 18:17
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Ja, és ne a kutyát utáld azért, mert te nem értesz hozzá, és nem neveled megfelelően.
2016. márc. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
En probalom nevelni de ezt nem lehet mert fel sajnos.Nagyon fel osszehuzza magat ha hozzaerek megfeszul a felveszem...Nagyon sok ido kene h elfelejtse az elmult 6evet amit aszaporitoknal toltott le.Meg gondolom nem volt vmi jo ott neki.nem is etettek csontsovany most is. Meg a fulebr belevan tetovalva egy szam vagy betu nem tudom meg tele volt kullanccsal a fulet szintegettek a kullancsok stb
2016. márc. 22. 18:22
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudtad a múltját, most mit vártál? Az ilyen kutyáknak viselkedésproblémáik vannak amiket kezelni kell. Olvass utána vagy vidd el suliba. Ennél 1000x "rosszabb" a is lehet egy menhelyi kutya mint a tied. Ezekről akkor szokik le ha megneveled. De a nevelésről könyvet lehet írni szóval ha megbocsátasz én most nem írok neked inkább olvass el egyet..
2016. márc. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
A kutya nem azért "dugja" folyamatosan a másikat, mert szexre volt nevelve, hanem a dominanciáját fejezi ki így. Kutyaiskolába kellene vinned, mert láthatóan nincs meg a tudásod egy ilyen kutya neveléséhez. Ne a kutyát utáld, ő annyira viselkedik jól, amennyire nevelik vagy nem nevelik. Egy ilyen múltú kutyánál számítani lehetett arra, hogy problémák lesznek. Maximum magadat utálhatod, hogy felkészületlenül elhoztál egy ilyen múltú kutyát. Akármennyire is fontos az állatvédelem, azzal nem segítesz, hogy elhozol egy olyan kutyát, akivel várhatóan nem fogsz bírni.
2016. márc. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy mentett kutyával mindig nehéz főleg egy 5 év felettivel.


Ne a kutyát utáld,mert láthatóan sajnos kevés az a tudás amivel rendelkezel nevelés ügyileg.


Vidd el orvoshoz,ha megint véreset kakil. Aztán menjetek kutyaiskolába ha meggyógyult.


Szép dolog egy állat megmentése,csak ha nem bírsz vele és így hagyod akkor ugyan olyan rossz neki lelkileg. Max nem éhezik,nem fázik némileg foglalkozva van vele,de a lelke nincs megmentve az ott rekedt és szenved,írtad 6 éve ott élt magyarul nincs szocializálva,nem tudja hogy kell viselkedni más kutyákkal, nem érintkezett emberrel így az érintést sem tudja hová tenni.

Mivel fél egyetlen egy reakciója a támadás,mást nem ismer,lehet kajáért kellett verekednie,hogy jusson neki.

Ivartalanítást javaslom és kutyaiskolát mindenképpen!!!

Valószínűleg nem 1-2 hét lesz mire megjavul lehet fél év-1 év is. Hogy újra bízzon az emberekben és rendeződjön a kicsi lelke.

2016. márc. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A véres hasmenéssel vidd el állatorvoshoz.


Egyébként semmi okod, hogy utáld szegény állatot. Ő nem tehet róla, hogy még senki nem nevelte meg.

Rehabilitációval is foglalkozó kutyaiskolába menj vele, ahol megtanítanak téged is, hogy kezeld és neveld meg. Persze, csak miután meggyógyult.

2016. márc. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!