Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha feljelenteném milyen...

Ha feljelenteném milyen büntetést kapna a kutyatulaj?

Figyelt kérdés

Tegnap megtámadta egy Németjuhász jelegű kutya és egy nagyobb keverék a Palotapincsimet. Sajnos ma elpusztult.

Ha feljelenteném mi lenne a büntetése a kutyatulajnak? Már szedtek szét egy kutyát.

Sétáltam a lányommal és a kutyával,amikor kiengedte a kutyákat a gazdája véletlen.

Ütöttem a kutyákat meg rugdaltam,az egyik elengedte a másiknak meg úgy feszitettük szét a száját.


2016. márc. 22. 22:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom!A mi pincsinkkel ugyanez volt,de nem jelentettem fel a tulajt.Maximum pénzbírságot kapott volna amúgy.
2016. márc. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Valószínűleg felmérnék a helyzet súlyát: Embereket veszélyeztetnek-e,hogy vannak tartva, stb., és aszerint járnak el, sok mindent nem tudtunk meg. Ha a gazda a felelős, valószínűleg elveszik tőle a kutyákat.
2016. márc. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Jelentsd fel.A jegyzőnél. Már azért is, hogy ne járjon más is így, mint te. A kutyádat, sajnos, már nem tudod visszahozni .

Ha volt orvosi költséged, azt is visszakövetelheted tőle.

2016. márc. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Ütötted és rugdaltad a kutyákat !

Figyelj ! Most ismertél el egy elkövetett bűncselekményt!

2016. márc. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Kedves utolsó! Ha valaki a saját vagy gyermeke/barátja/kutyája védelme érdekében üt meg egy állatot, az messze nem bűncselekmény.
2016. márc. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen,ütöttem meg rugdaltam mert a kutyámról volt szó!! Soha nem bántanék alap esetben egy álatot sem!!

Tudom azt is h soha nem a kutya ,hanem a gazda a hibás.

Nekem van egy Pitbullom is és meglehet nézni milyen jónevelt kutya.

Sétáltunk,mindig szinte arra megyünk. A gazda nem zárta be a kaput rendesen és így jöttek ki a kutyák. Mi már elmentünk a kapú elött amikor csak annyit láttam h az egyik kutya nekimegy,akkor mentem oda és ütöttem a kutyát. Utánna jött ki a másik is és utánna a gazda. Az egyik kutyát megrugtam,elengedte és visszament. A másiknak Ketten feszitettük szét a száját bottal.

A kutyám megse mozdult. Hivtam az álatorvost az ő tanácsára vizzet öntöttünk a kutyámra h a sokkbol "visszatérjen". A kutyák gazdájaval vittük álatklinikára. Két helyen összekellet varni a hasán és belső vérzései voltak. Ez tegnag történt,ma pusztult el és temettem.

Amúgy egy 14éves Pincsiről van szó. A kutyák tulaja fizette a költségeket is.

Felajánlotta h kifizeti,de nekem nem kell másik. Ez nem hozza vissza.

Meg csak érdekel h milyen büntetést kapna. Azmiatt viszont lehet felkéne jelenteni h mással ne forduljon elő. Fölleg h ez már második eset.

2016. márc. 23. 00:46
 7/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, ami a kutyudoddal történt. Én azt javasolnám, hogy mond még a szomszédoknak kérek perec, hogy oldja meg a helyzetet, mert ha még egyszer kint làtod a kutyájukat, feljelentést teszel.

Remélhetőleg már tanultak az esetből.

Viszont ha a kerítésen is át másznak, akkir villanypásztor kell felszerelni.

2016. márc. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Platypus ***** válasza:
Írtad, hogy nem az első halálos támadásuk volt. Meg ki tudja hány nem ilyen súlyos volt közben. Az előző esetnél nem tettek feljelentést, nem változott semmi. Részben azért is pusztult el a kutyád, mert az előző áldozat gazdái nem léptek. Most rajtad a sor, hogy változtass. A te kiskutyádon már nem segít, de a következőt megmentheted. A gazdájuk már bebizonyította, hogy tojik rá mekkora kockázatot okoz az elcseszett kutyatartásával. Ha nem így lenne, az első széttépett kutya után megoldotta volna, hogy ne tudjanak elszabadulni. Bőven megérdemli a feljelentést, ne legyél szégyellős.
2016. márc. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ez kb 2utcányira van tölünk és az első eset után kicserélték a kaput is,ugyhogy kiugrálni nem tudnak.

Ma beszéltem a nővel és azt mondta h ma délután a fia elviszi a kutyákat. Most hátra voltak zárva.

2016. márc. 23. 11:53
 10/10 A kérdező kommentje:
Még annyi h a fia azért viszi el a kutyákat mert valaki bejelentette már őket.
2016. márc. 23. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!