Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaptunk egy kis kutyust és...

ORMOS ANIKO kérdése:

Kaptunk egy kis kutyust és kivittem külföldre az unokámnak nem törzskönyves az oltási könyv és a chip az ajándékozó nevén szerepel, az olasz állatorvos viszont nem akarja átirni a jelenlegi tulaj nevére mi a teendő és milyen papirok kellenek hozzá?

Figyelt kérdés
2016. márc. 23. 10:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Én azt csinálnám, hogy a chip szám bele van irva az utlevélbe, azt onnan kiirnám és azzal a számmal felkeresnék egy magyarországi állatorvost és megkérném hogy nézze meg ezen a számon kinek a nevén van a kutyus, ha a régi gazdi nevén akkor átiratnám.. és akkor ha a chip-et bárhol megnézik már az uj gazda neve fog szerepelni. Persze ennek dija van, állatorvos függő. De nem kerül sokba. Csak meglegyen a chip szám, a legjobb az utlevélből kifénymásolni..
2016. márc. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
1%

Bunkóság csupa nagy betűvel írni. Olyan mintha ordibálva kérnél 10 deka párizsit a boltban!


Gondolom állatútlevélről még nem hallottál ugye?

2016. márc. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

állítsátok már le magatokat, ez nem a Magyar Tudományos Akadémia fóruma.

a kérdésből kiderül hogy egy nagymamáról van szó, nyilván nem fiatal már.

a nagyobb betűket jobban látja, a regisztrációkor a neve is nagybetűs volt.

szóval az ő esetében a legkevésbé sem a bunkóságról van szó, nálatok viszont egyértelműen igen. az okoskodásra mi szükség van enné a kérdésnél, nem a nagybetűkről szólt, hanem a kutyáról! szánalmasak vagytok.

2016. márc. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon helyesen tette az orvos, hogy nem írta át, mert semmi sem bizonyítja, hogy a kutya nem lopott pl. Ajándékozási szerződést kellene írni, ha lehet magyar-olasz vagy magyar-angol nyelven, amit az ajándékozó és ajándékozott is aláír. Természetesen rendes adatok szerepeljenek benne. Ez alapján át fogja szerintem írni.
2016. márc. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
És legyenek benne tanúk is, azok is írják alá.
2016. márc. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
18%

"Kaptunk"! Manapság, amikor tucatszám lopják a kutyákat, kertekből is! És nemcsak a törzskönyvezetteket.

Könnyen lehet, hogy lopott, hol van az oltási könyve? Egyáltalán van? Abban kell lennie a chip számának és minden más adatnak.

2016. márc. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

"oltási könyv és a chip az ajándékozó nevén szerepel"


Igen, itt ez a kulcsmondat. Az ajándékozás hivatalosan ajándékozási- vagy örökbefogadási szerződéssel történhet, ilyen papír nélkül egyetlen állatorvos se fogja átírni az új tulajdonosra.

2016. márc. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
33%
Csak azért nem irhatta át az olasz orvos mert szerintem magyar rendszerbe lett felvezetve és ott tudják átirni. Szerintem biztos van a kutyusnak kutya-utlevele, oltási könyve abban benne van a chip-száma is, ahogy irtam már egy magyarországi állatorvos szerintem átirja.
2016. márc. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%
Hogy írná már át magyarországi állatorvos? Ez nem úgy működik, hogy beviszek egy kutyát és azt állítom, hogy "becs' szóra, én vagyok az új gazdája". Aztán meg ha hazudtam, akkor az állatorvost is jól fenéken billentik.
2016. márc. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%
Ja,mert végülis chipes kutyát olyan hülye lesz valaki,hogy ellop,aztán még a nevére is íratja,hátha még könnyebben a nyomára bukkannak a chip alapján, mert azt ugye az eredeti gazda az alapján keresi. Gondolkodjatok már kicsit!
2016. márc. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!