Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok nekem komondorral...

Komisz:* kérdése:

Tudnátok nekem komondorral kapcsolatosan segíteni?

Figyelt kérdés
Fogok kapni egy komondor kiskutyát nem ilyen díszkutya célból hanem terep örzésre! És azt szeretném kérdezni hogy a szőrével mit csinálhatok, meg hogy mit érdemes neki megtani és ha megtanítok neki dolgokat akkor nem fog elkényelmesedni? Mert attól félek hogy akkor nem fogja a portát őrizni!

2016. márc. 23. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem értem az összefüggést, hogy ha megtanítasz neki dolgokat, miért kényelmesedne el...

Egyébként majd vidd kutyaoviba, utána meg suliba, ott hozzáértők segítenek, ugyanis a komondor nem a legegyszerűbb kutya kezdőknek.

Szőrápolás: [link]

2016. márc. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
Hogy házőrzőnek ott a riasztó ha azért kell a kutya, arra most nem térek ki, kismilliószor le lett már itt írva.
2016. márc. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Érdemes megtanítani, hogy hívásra mindig menjen oda hozzád (behívás), illetve majd egy általános tiltást (azaz, hogy ha rászólsz, hagyja abba, amit csinál, és nem kéne neki...).

Pórázhoz szoktatás, kölyökkorban szocializálás kutyákkal, emberekkel, hogy felnőttként is tudd majd kezelni, ha pl. állatorvoshoz kell vinned.

Ha jó ösztönű kutyát veszel, akkor felnőttként ösztönösen fogja védeni a területét. (Ettől még sajnos meg tudják mérgezni. Érdemes tehát megtanítani az élelem-megtagadást is).

2016. márc. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt jobb, ha tudod, hogy bármilyen kutyát ki lehet iktatni, ha a betörőnek úgy tetszik. Sajnos, de igaz.

Másrészt, régi tévedés, hogy annál jobb házőrző egy kutya, minél "vadabb", minél kevesebb embert lát stb. Ez nem igaz. Annál bátrabb lesz, minél több dolgot ismer meg kicsi korától kezdve. Vidd gyakran emberek közé, más kutyák közé, szokja meg a sétát, az állatorvost, a kutyaiskola is jó ötlet, mert egy komondor nem palotapincsi, hozzáértést és fegyelmet igényel. Akkor lesz igazán megbízható őrkutya, ha tudja, hogy bízhat benned, tudja, hogy neked tartozik engedelmességgel, és tudja, meddig terjed a hatásköre. Ehhez jó kapcsolat kell, és sok tanítás.

De, mint írtam, ne várd el tőle, hogy a gázspray, a mérgek és a lőfegyverek korában megakadályozza a betöréseket.

2016. márc. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát persze ezt nem is várom el utolsó válaszoló! Egyébként van egy 2 éves kuvaszom és az azért keményebb volt úgy gondolom, ha őt megtudtam fegyelmezni akkor a komondor is fog menni! De nagyon köszönöm szépen a tanácsokat! Hasznosnak gondolom őket! :D
2016. márc. 24. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!