Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezzel árthatok valamilyen...

Ezzel árthatok valamilyen módon a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Egy felnőtt kutyáról van szó (rottweiler). Sok helyre magammal viszem, sokszor jön ismerős, rokon, stb, és ilyenkor bár én megyek kinyitni a kaput a kutyát nem kötöm meg, nem zárom be.

Általában ez a szituáció játszódik le.


Valaki becsenget.

Én kinézek, a kutya már rohan vissza hozzám (a ház és a kerítés között kb. 40 méter van)

Ahogy megyek a kapu felé, akkor a kutya mellettem van, de annyira látszik rajta, hogy minden porcikája a vendéget figyeli.

Ha olyan emberről van szó akit beengedek, mondjuk rokon, ismerős, stb, akkor a kutya végig szimatolja, és végig kíséri, a házig, majd kifelé szintúgy.


De ha ez esetleg naponta van, akkor ez nem rossz a kutyának? Vagy nem is tudom, hogy hogyan fogalmazzak.


Tehát míg mások bezárják a kutyájukat vagy megkötik, hogy ne találkozzon senkivel, (postás, rokon, munkatárs, stb.) akkor én nem teszek rosszat azzal, hogy túl sok emberrel találkozik?


2016. márc. 23. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

??? Esküszöm, a kérdést sem értem.

Úgy gondolom, miért tennél rosszat ezzel?! A bezárással, megkötéssel tennél rosszat.

2016. márc. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Dehogy.

Nem a kutya érdekében kell megkötni az állatot, hanem azért, hogy a vendég ne kerüljön kellemetlen szituációba, esetleg ne harapja meg a kutya!

2016. márc. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
Ez gyökér.
2016. márc. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam, mert nem tudom, hogy ilyenkor a kutya nem "zavarodik" össze?

Tehát míg másokhoz jön pl. X időközönként egy vendég, addig én viszem ide-oda, plusz hozzám is jönnek, tehát hetente több idegen emberrel találkozik.

2016. márc. 23. 21:40
 5/12 A kérdező kommentje:
"Ez gyökér." Ki és miért?
2016. márc. 23. 21:40
 6/12 anonim ***** válasza:
43%
Te. Mert ilyen baromságokat kérdezel.
2016. márc. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A panelban lakó kutyák akik minden séta alkalmával mást látnak, a rendőr/vakvezető/terápiák kutyák akik naponta száz emberrel találkoznak, mind olyan zavarodottnak tűnnek, ugye? Hogy lehet valakinek ennyi esze -.-
2016. márc. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az a jó, ha sok idegen emberrel találkozik, és tud velük normálisan viselkedni.
2016. márc. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Ez nem gyökérség. Én értem a kérdést. Illetve remélem. Tehát arra gondolsz, hogy nem-e fog a kutya mindenkit barátsággal fogadni és összezavarodni, hogy mindenki jöhet-mehet az ő területén? Ha erre gondoltál , akkor a válaszom nem,mivel tudja ki a gazdája, illetve kiválasztotta magának a családból. A megkötnéd vagy bezárnád,akkor azzal nagy kárt okoznál a kutya lelki világának, mert a kutya, ha hiszed, ha nem,családtagnak érzi magát.Gondolj bele...Ha mondjuk a gyerek vagy éppen te nem csináltál semmi rosszat és minden nap bezárnának szó nélkül (mert ugye a kutya sem érti, ha mondod)pusztán azért, mert jön valaki, akkor te sem értened es nem lenne jó neked sem.
2016. márc. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ha úgy gondolod,a házőrzési képességét rontod ezzel a kutyának, tévedsz. Megtanulta, ha veled van, te engeded be-ki az embereket, neki nincs sok dolga. Hidd el, ha valaki nem a kapun akarna bejönni és olyankor, amikor te nem vagy ott, nem fogja beengedni.
2016. márc. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!