Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » LEGKORÁBBAN hány hetes korát&#...

Ludmill@ kérdése:

LEGKORÁBBAN hány hetes korátòl vihető egy kiskutya külföldre?

Figyelt kérdés
Nèmetországba lakom, és Magyarországon veszek egy kutyát, a tupaj azt mondta 6. Héten megkapja az első oltást azután vihetem. Mit kell tennem? Útlevelet Chipet is ott csináltatok. Oltási könyv automatikus, azután átengednek a határon?Mèg nem tudom, hogy kocsival vagy vonattal vinnèm ki az út ugyanannyi úgyhogy mindegy .Otthon lakában tartanán,amìg kell nehogy fertőzèst kapjon.Mennyire ellenőrzik a vonaton?

2016. márc. 24. 12:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon 6 hetes kirban törvénytelen elválasztani.

Keress normális tenyésztőt, aki törzskönyvvel ad egészséges kutyát, szerződéssel, és még garanciát is vállal akutyáiért. Az ilyen szaporítók nem szűrik a kutyákat, sőt a kedvezőbb ár miatt gyakran több generáción át testvéreket pároztat. Arról nem is beszélve, hogy nagy részük nem is fajtatiszta.

2016. márc. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

8 hetes koráig az anyjától sem szabad elhozni a kutyát, törvény tiltja.

Németország: az uniós alapszabályok az érvényesek. Engedélyezett a 3 hónapos kor alatti, veszettség ellen oltatlan állatok bevitele, de csak NEM kereskedelmi célból.

2016. márc. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem mondanám,hogy megbízható helyről hozod a kiskutyát.Mert 8 hetes kora előtt nem hozhatod el hivatalosan az anyjától.Erre szabály van.

Kisállat útlevelet bármilyen életkorú állat kaphat, illetve az kiadható számára, azonban az útlevél megléte önmagában nem jogosítja fel az állat tulajdonosát az állat jogszerű utaztatására. Az útlevél csak érvényes veszettség elleni oltás meglétével érvényes, és csak így használható utazáshoz! Az állat életében kapott legelső veszettség elleni oltás az EU szabályozás szerint csak a beadás napjától számított 21. napon válik érvényessé. 3 hónapos életkor alatt egyes EU tagállamok bizonyos feltételek teljesülése esetében veszettség oltás nélkül is megengedik az állat beutaztatását, de ez az engedmény nem jelent általános mentességet! (Több tagország pl.: Olaszország, Spanyolország, egyáltalán nem engedi meg a 3 hónapos kor alatti kutyák bevitelét veszettség elleni oltás nélkül, mások csak nem kereskedelmi cél esetén adják meg ezt a lehetőséget.)

tazás szárazföldön, közösségi utazás révén (busz, vonat):


Kisebb állatok (macska, madár, stb.) olyan zárt tartóban, amely a kiszökést megakadályozza, és amelyben a többi utast nem zavarják, díjmentesen szállíthatók. Az étkezőkocsikba és egyes 1. osztályú kocsikba állatok bevitele tilos, az éjszakai kocsikban pedig csak bizonyos esetekben, általában az egész fülke lefoglalásakor szállíthatók. Kutyák szállítása a vonaton félárú menetjegy megfizetése mellett lehetséges. Kutyák általában fél áron szállíthatók nemzetközi forgalomban, kizárólag szájkosárral és pórázon. A vakvezető kutyák szállítása díjmentes, és azokra az előbbiekben felsorolt korlátozások nem vonatkoznak.

Európai Uniós tagállamba: Az Európai Unió tagállamaiba történő beutazás általános feltételei: az állatot kötelező microchippel megjelöltetni, egységes európai állatútlevél kiállítása, érvényes veszettség elleni védőoltás, a származási tagország nemzeti szabályozásának megfelelően igazolt érvényességi idő feltüntetésével. Az utazást legkorábban az első veszettség elleni oltás dátumától számított 21 nap múlva lehet megkezdeni, mivel az Uniós irányelvek szerint a veszettség elleni védőoltást a beadásától számított 21 nap elteltével lehet érvényesnek tekinteni (Nagy-Britanniába, Írországba, Svédországba és Máltára történő utazásnál a 21 napnak minden esetben a mikrochipes megjelölést követő veszettség elleni oltástól kell eltelnie!) Folyamatos, 365 napon belüli veszettség elleni újraoltás esetén az egységes európai állatútlevél folyamatosan érvényes.

Németország: az uniós alapszabályok az érvényesek.


Az Európai Unió tagállamaiba történő beutazás általános feltételei


Mikrochipes megjelölés

Egységes európai állatútlevél kiállítása

Érvényes veszettség elleni védőoltás

Az utazást legkorábban az első veszettség oltás beadását követő 21. naptól lehet megkezdeni. Folyamatos, 365 napon belüli veszettség elleni újraoltás esetén, az útlevél folyamatosan érvényes.

2016. márc. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Eleve olyan helyről hozz kiskutyát, ahol 8 hetes kor után, chippel és 2 oltással hozhatod el. Így törvényes.
2016. márc. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Veszettség oltásnak meg kell lennie. Ez nagyon nem 6 hetes kor. Előtte is lehet, de nem sutyiban, ha lebuksz megbüntetnek.
2016. márc. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

3# nem jól tudod a veszettség elleni oltással kapcsolatos utaztatást.

A Magyar Állatorvosi Kamara honlapján ez van:

"Németországba oltatlanul csak nem kereskedelmi céllal vihető be kutya vagy macska."

2016. márc. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy veszettség védőoltás alap feltétel és az legkorábban 3 hónapos korban kaphatja a kutya. De ezt nagyon jól kifejtette a hármas válaszoló is.

Ez alapján legkorábban 3 hónap és 21 napos korban viheted ki a kutyát, feltéve, hogy idejében megkapja az oltásokat.

Az enyém pl beteg lett mikor az első veszettségoltását kapta volna, így az 2 hetet csúszott.

2016. márc. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
3-as vagyok.Nem a kis ujjamból szedtem amit írtam.Ez volt a neten
2016. márc. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom,hogy 3 hónaposnál fiatalabb kutya nem vihető ki. Mivel az oltási programját be kell fejezni.

Átlagban így zajlik:

6 hetes parvó elleni

8 hetes kombi

10 hetes kombi emlékeztető

12 hetes veszettség elleni


Útlevéllel,chippel és oltásokkal mehet csak ki.


Ergó szapitól vettél volna kutyát.


Ismerősömék Oroszországba mentek ki kutyáért,tenyésztőhöz, ők is csak 3 hónapos kor után tudták haza hozni Magyarországra!

2016. márc. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Én is azért írtam oda, hogy ez van a Magyar Állatorvosi Kamara honlapján:

[link]


1. Az Európai Unió tagállamaiba történő beutazás általános feltételei:

Utolsó bekezdés


Elötte leírják, amit Te is írtál. de lejebb van egy Németországra vonatkozó rész

2016. márc. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!