Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit ehetett a kutyám? Ez...

Mit ehetett a kutyám? Ez milyen méreg lehetett?

Figyelt kérdés

A kutyánk nemrég gyógyult ki valamilyen mérgezésből. Az egész úgy indult, hogy három nappal ezelőtt, reggel iskolába menet, Doby, a kutyánk valami fehér akármit evett. Később, kb. 5 perc múlva kihányta (fehér, sűrű, habos volt). Aztán mégegyszer hányt. Láttam rajta, mikor még mentünk a suliba, hogy nem tud rendesen menni, mert rosszul van.


Mikor délután hazajöttem, egy levelet láttam az asztalon, amit anyukám írt. Idézem: Ne nyúljunk a kutyához, mert valamit megevett, amitől nagyon rosszúl volt. Nagyon sokat is hányt. És ne aggyunk neki semmi kaját.

Amikor megérkeztem csak két kisebb hányás darabot láttam (már régiek voltak)

Mikor apum megérkezett, azt mesélte, hogy beszélt anyukámmal, és ő azt mondta, hogy a Doby vért hányt és remegett.

Akkor mikor apum megjött, azt hittük jól van már, mert nem hányt akkor, meg boldognak tűnt. De később ivás után újra elkezdett hányni. Aztán onnantól kezdve egésznap nem hányt, csak mikor evett, utána, de az csak olyan volt mint, mikor a tehén kérődzik, mert utána rögtön visszaette.


Aztán másnap reggel újra hányt, de délután már nem volt semmi baja, már csak a lábadozás látszott rajta. És ma már teljesen jól van.


Nem vittük el orvoshoz, mert akkor nem tudtuk volna, mivel nem volt olyan orvos a közelben, ami nyitva volt. De valószínű, hogy magának köszönheti, hogy életben maradt, mert kimosta a gyomrát, úgy, hogy ivott vizet, aztán kiment hányni, aztán ezt csinálta folyamatosan, váltogatva.


Tegnap megnéztem a környéket, ahol a Doby evett valamit, és ilyen félig jégre, félig hóra (vagy kis szemű hungarocel darabokra)hasonlító kisebb, nagyobb darabokra tört fehér és szilárd valamit láttam, ami le volt öntve egy világos barna lével (ezt már apám is látta). Először, még mikor ezt nem találtuk meg, még patkányméregre tippeltünk, mivel errefelé már voltak egerek. De még nem tudjuk, hogy mi lehet ez, de biztos, hogy méreg volt.

Valaki nem tudja véletlen, hogy mi volt ez a szer, vagy méreg? Előre is köszönöm, ha valaki megtudná mondani. :)


Ui.: Doby egy Bichon Havanese fajtájú, 5 éves kutya



2016. márc. 24. 23:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Én csak azt tudom mondani, hogy egy idióta barom vagy te is, meg az egész családod is, amiért képtelenek voltatok orvoshoz vinni, és hogy nektek semmiféle állat nem való.
2016. márc. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Szerintem az a barna lé lehetett a bűnös.
2016. márc. 24. 23:53
 3/17 A kérdező kommentje:
#1 Nem vagyunk idióták, és mondtam, hogy nem tudtuk elvinni orvoshoz, de azt is mondtam, hogy meggyógyult. És ő már 5 éve van nálunk,és már volt egy macskánk is régen, szóval igenis való nekünk állat,és tudunk rájunk vigyázni, és gondoskudunk róluk.
2016. márc. 24. 23:56
 4/17 anonim ***** válasza:
85%

"A nagymamám nagyon rángatózott, meg valami véres lé is folyt a szájából, de nem tudtuk orvoshoz vinni, mert nem rendelt a háziorvosa"


Hülyén hangzik, ugye? Akkor be kell tenni a kutyát az autóba, és keresni a megyeszékhelyen egy orvost, aki rendel, legkésőbb másnap reggel. Aki erre képtelen, annak nem való állat.

2016. márc. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%

Azt hiszem az előttem szólók mindent leírtak,amire én is gondoltam... Sajnálom szegény állatot,hogy nálatok kell lennie.. Ha az én kutyám beteg,akár ha nincs autó,akkor busszal,taxival,GYALOG,de orvoshoz viszem..

Szégyelljétek el magatokat,hogy végignéztétek,ahogy az a szerencsétlen jószág szenved..hasonlókat kívánok neked,és a családodnak is..

2016. márc. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
#2 Nincs kocsink, de amúgy nem tudom hogy hogy képzelitek el ezt a vért hányósat, de nem ilyen óriási vér tócsák voltak, csak egy pici vér csomó. És nem mondom el többször, Doby már meggyógyúlt, és ő megoldotta magának. Ha mégegy ilyen jellegű komment jön, letörlöm ezt a kérdést :)
2016. márc. 25. 00:18
 7/17 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem is töröld,már aláírtad a saját szegénységi bizonyítványod,ne rontss tovább a helyzeted..
2016. márc. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#3 Nagyon hamar meggyógyult, és csinált magának gyomormosást, és azt sem mondom el többször, hogy nem tudtuk elvinni!!


De azért köszönöm, hogy a kérdésemre válaszoltatok, és igazán szükségem volt erre a sok leoltásra, pedig nem is tudjátok igazán, hogy hogy is volt ez az egész, mert tudom, hogy teljesen máshogy képzelitek el ezt az egészet...

2016. márc. 25. 00:25
 9/17 A kérdező kommentje:
Senki nem segített, köszönöm.
2016. márc. 25. 00:26
 10/17 anonim ***** válasza:
74%

Most is csak azt tudom javasolni,hogy megfogod szepen a kiskutyadat,elbattyogsz vele az allatorvoshoz,es felteszed neki a kerdeseidet.. mert szerintem itt nem allatorvosok vannak..

Es nem tudom mit vartal,akiben egy kis joszandek van,annak szurja a szemet,ha valaki ennyire felelotlen,mint te es a csaladod!

2016. márc. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!